Serce lodu

Okładka książki Serce lodu
Arkady Saulski Wydawnictwo: Fabryka Słów Seria: Polskie Fantasy fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
Polskie Fantasy
Fabryka Słów
2019-03-15
2019-03-15

Okładka książki Tarnowskie Góry Kryminalnie Iwona Banach, Dariusz Barczewski, Agnieszka Chodkowska-Gyurics, Piotr Górski, Dawid Kain, Kazimierz Kyrcz jr, Bożena Mazalik, Arkady Saulski, Andrzej Sawicki, Jacek Sobota, Robert Ziębiński
Ocena 8,0
Tarnowskie Gór... Iwona Banach, Dariu...
Okładka książki Magazyn Biały Kruk #14 Redakcja Magazynu Biały Kruk, Janusz Borys, Kamil Kulig, Jakub Luberda, Olaf Pajączkowski, Arkady Saulski, Anna Szumacher, Marlena Urbaniak, Grzegorz Wielgus, Magdalena Świerczek-Gryboś
Ocena 6,5
Magazyn Biały ... Redakcja Magazynu B...
Okładka książki Gladiatorzy Krzysztof Abramowski, Bartek Biedrzycki, Eugeniusz Dębski, Michał Gołkowski, Jarosław Grzędowicz, Alicja Janusz, Maja Lidia Kossakowska, Wojciech Kowalski, Magdalena Kozak, Tomasz Kołodziejczak, Wojciech Okrutny, Hubert Olkowski, Andrzej Pilipiuk, Marcin Podlewski, Michał Puchalski, Janusz Płonka, Magdalena Ratajczak, Arkady Saulski, Aleksandra Staniewska, Michał Śmielak, Michał Śmietana
Ocena 7,2
Gladiatorzy Krzysztof Abramowsk...

więcej Więcej

Bardzo sprawnie napisane i fajnie się czyta. Zakończenie pozwala na kontynuowanie tej historii, więc na co czeka autor? Polecam!

Bardzo fajnie spędziłem czas zagłębiając się w świat stworzony przez Saulskiego. Zdecydowanie lepszy niż bujdy na netfliksie.

Szybka, lekka historia fantasy.
Odswiazajace jest że stanowi zamkniętą całość, a nie wstęp do 10cio tomowej epopei.
Raczej nie wniesie nowej jakości doznań dla fanów gatunku, ale wartka akcja nie pozwala też na nude przez 300+ stron.
Można śmiało przeczytać jako przerywnik od jakichś "kolosów" 😜

Jest to moja pierwsza styczność z typowym fantasy więc brakuje mi porównania z innymi przedstawicielami gatunku. Co mogę powiedzieć to, że książkę czytało mi się bardzo przyjemnie, a świat przedstawiony był ciekawy i spójny w swej konstrukcji. Erin Barinor i Ojciec Seth to bardzo przyjemne postacie i ich poczynania śledzi się z niekłamaną przyjemnością. Zimowa aura południa...

Serce Lodu można podsumować jednym słowem - niedokończona. Pomysł na fabułę ciekawy, choć nie odkrywczy. Spokojnie można by napisać drugie tyle stron ile mamy w książce, a i pewnie ze dwa tomy można by stworzyć. Ale z jakiegoś powodu autor postanowił skondensować wszystko w jednej książce. I pozostaje w nas wielki niedosyt. Chcielibyśmy więcej, głębiej, obszerniej, a nie...

Dobre fantasy zakończone na jednym tomie. Świetnie się bawiłem tą krótką przygodą. Po fuckupie z Raną Wojciecha Chmielarza szukałem coś co by było aloesem na mojej duszy czytelniczej.

Okładka: 7/10
Treść: 7/10

Nie była to jakaś ambitna lektura, ale czytało się naprawdę nieźle, a pierwsze spotkanie z tym autorem oceniam bardzo pozytywnie.

Główny bohater, Erin Barinor – hulaka i rzezimieszek, w ostatniej chwili unika stryczka, uratowany przez rycerza zakonnego Setha. W zamian za ocalenie życia, godzi się na pomoc Kościołowi i wyprawę na dalekie...

Nie skończyłem czytać, bo mnie nie zaciekawiło. To nie dla mnie.

zasadniczo przeczytałem bez większego entuzjazmu, ale! - no właśnie ale następna część tego cyklu jest naprawdę świetna. Polecam ,,Krew Kamienia"

Czytelniczy fastfood. Czyta się szybko. Fabuła jest zgrabna ale nie wymagająca. Kilka wieczorów i koniec.

• 2019
  • Fantastyka