Powrót

Michał Gołkowski Wydawnictwo: Fabryka Słów Cykl: S.T.A.L.K.E.R. (tom 5) fantastyka, fantasy, science fiction
Fabryka Słów
S.T.A.L.K.E.R. (tom 5)
fantastyka, fantasy, science fiction
2018-04-26

Powrót Miszy do Zony wyobrażałem sobie jakoś inaczej. Niby wszystko było: Misza, Zona, anomalie, mutry... ale jakoś Misza to już nie ten sam stalker, Zona to już nie ta Zona. Zastanawiam się czy wrzucanie naszego bohatera na siłę w objęcia jego Kochanki to był dobry pomysł. Mam nadzieję, że Misz zostanie już na Dużej Ziemi.

Wszystkie 5 części połknąłem, właśnie nie przeczytałem a połknąłem. Mam świadomość, że nie są to arcydzieła ale uwielbiam taką literaturę. Bardzo polecam miłośnikom samotnych, silnych bohaterów.

Świetna książka, jak chyba każda o serii STALKER-a. Trzyma w napięciu cały czas.

Powrót Miszy do ZONY - z jednej strony dobrze znanej kochanki szepczącej "chodź do mnie", z drugiej odmienionej i dojrzalszej, którą trzeba poznawać na nowo. Podobało mi się jakie zmiany zaszły w ZONIE i naszym głównym bohaterze.
Dobrym pomysłem było wprowadzenie nowej bohaterki, która urozmaica naszą podróż przez ZONE.
Zakończenie jednak trochę przekolorowane (Miszka jako...

Świetna powieść z klimatów S.T.A.L.K.E.R.a

Przeczytana z przyjemnością.

To już moje piąte spotkanie z bohaterami uniwersum S.T.A.L.K.E.R.
Jak dla mnie jedno z lepszych. Powrót w pełni udany.
Plusy:
- kolejna wyprawa Miszy do Zony, czy tylko dla ratowania przyjaciela;
- bohater, który od samego początku wzbudza sympatię;
- pełne oddanie mrocznego klimatu i atmosfery zagrożenia w Zonie;
- pokazanie, że czasem „ciągnie” człowieka w...

Stara dobra zona , kilka ciekawych spotkań polecam

Jej, co by tu powiedzieć o ostatnim prawdopodobnie S.T.A.L.K.E.R.Z'e autorstwa Michała Gołkowskiego? No, cóż ukazał "nową Zonę", ale nie podoba mi się osobiście z tego względu, iż jest napchana technologią. Ludzie towarzyszący Misiowi są jacyś dziwni, jakby w odpowiednim momencie umierają, albo go upuszczają. Jak ktoś czytał jego czwartą książkę z tego świata, to się...

Na jednej z pierwszych stron najnowszej książki z cyklu S.T.A.L.K.E.R pt. "Powrót", Gołkowski wkłada w usta swojego bohatera zdanie, że Ci którzy nie byli w ZONIE są jacyś płascy, “pozbawieni pewne głębi”. Niestety nie tylko oni. Główny bohater całego cyklu również jest płaski, choć w ZONIE był i ZONĘ zna. Ale nie uprzedzajmy.

Miszka wraca do ZONY

W najnowszej i...