Stacja: Nowy Świat

Okładka książki Niezwyciężone. Antologia opowiadań science fiction Ewa Białołęcka, Bartek Biedrzycki, Krystyna Chodorowska, Marta Kisiel, Magdalena Kucenty, Romuald Pawlak, Jakub Szamałek, Magdalena Świerczek-Gryboś, Jakub Żulczyk
Ocena 6,9
Niezwyciężone.... Ewa Białołęcka, Bar...
Okładka książki Ku gwiazdom Bartek Biedrzycki, Grzegorz Brona, Dorota Dobrzyńska, Łukasz Marek Fiema, Adam Groth, Wojciech Gunia, Marcin Kowalczyk, Marta Kładź-Kocot, Michał Kłodawski, Marta Magdalena Lasik, Mikołaj Maria Manicki, Marcin Mazur, Kamil Muzyka, Marcin Przybyłek, Grzegorz Rogaczewski, Andrzej Zimniak
Ocena 6,8
Ku gwiazdom Bartek Biedrzycki, ...
Okładka książki Kto szepcze w ciemności 2 Bartek Biedrzycki, Tomasz Jacek Graczykowski, Norbert Góra, Andrzej Włudecki
Ocena 0,0
Kto szepcze w ... Bartek Biedrzycki, ...
Okładka książki Geedis i przyjaciele Bartek Biedrzycki, Jerry Bremer, Bartłomiej Dzik, Daniel Fiedczak, Adam Froń, Przemysław Grabowski, Ela Graf, Tomasz Grodecki, Agnieszka Górska, Aleksander Janus, Krzysztof Kietzman, Aleksander Killman, Kacper Kotulak, Mikołaj Kowalewski, Katarzyna Koćma, Szymon Krawczyk, Marcin Kudła, Mikołaj Mrozik, Kamil Muzyka, Monika Nowak, Michał Owerczuk, Maria Piątkowska, Marcin Podlewski, Wojciech Szczerbakow, Dominika Węcławek, Mateusz Zelek
Ocena 5,5
Geedis i przyj... Bartek Biedrzycki, ...
Okładka książki Żar-ptak 3 Bartek Biedrzycki, Daniel Fiedczak, Mariusz Pieniążek
Ocena 0,0
Żar-ptak 3 Bartek Biedrzycki, ...

Bardzo chaotyczna, właściwie to bardziej zbiór retrospekcji niż jedna historia, choć dosyć ciekawe opowiadania

Wojna wygnała ludzi z Warszawy, zostali tylko ci, którzy zdążyli zejść pod ziemię. Ocaleni w tunelach, na stacjach i podziemnych dworcach wiodą trudny żywot w mroku, zimnie i wilgoci, walcząc o jedzenie i kąt do spania.

Poznaj legendę warszawskiego metra, dowiedz się, za co zginął Licznik, czemu Przymierze nazywane jest Ostatnim i dlaczego Madonna Tuneli patronuje właśnie...

Zaczęło się trochę zaskakująco - ale jest lepiej, znacznie lepiej - zasłużona siódemeczka, bez żadnych dodatków "za".
Mamy ciekawszy, bardziej kompletny rys świata, mamy dobry pomysł bez sztampy no i sporo przygód do ogarnięcia.
O takie postapo walczymy

Lepiej, zdecydowanie lepiej. Mniej chaosu, więcej Borka, więcej postapokaliptycznego świata, coraz ciekawiej opisywanego, coraz bardziej wciągającego.

Dobry ciąg dalszy

Powoli zaczyna się robić ciekawie. Sama historia "Borki" jest trochę nijaka. Najbardziej podpasywał mi motyw\historia "dzieci metra" i opowiastka o bezdomnym. Dobrze rokują na tom 3. W najbliższym czasie postaram się go zdobyć.

Kontynuacja „Kompleksu 7215”. Tym razem fabuła skupia się na wydarzeniach sprzed kilkunastu lat. Przedstawiona zostaje tu historia narodzin i upadku Imperium rządzącego metrem na prawym brzegu Wisły.

W poprzednim tomie Imperium było ledwie wspomniane. Jednakże sugerowało to wiele ciekawych wydarzeń i nowatorskich pomysłów. Jednakże okazuje się, że to całe Imperium to...

Książka lepsza o około 2 klasy od poprzedniej. Człowiek polubił już ten świat oraz bohaterów. Jednakże minusem jest ciągłe skakanie w linii czasowej przez autora, co można odebrać jako ciągłe zapychanie dziury lub to, że BB pośpieszył się znów w wydaniu dzieła.

Polska powieść postapo nawiązująca do uniwersum Metra Glukovsky'iego. Nie jest to ten poziom napięcia, klimatu jak w pierwowzorze, niemniej miło było na nowo zanurzyć się w tym świecie, tym bardziej że akcja dzieje się w Polsce.

Najcięższa z części z całej trylogii, ale najpiękniejsza.

• Fabryczna Zona
  • Postapokalipsa