Stacja: Nowy Świat

Bartek Biedrzycki Cykl: Opowieści z postapokaliptycznej aglomeracji (tom 2) fantastyka, fantasy, science fiction
Fabryczna Zona

Fabryka Słów
fantastyka, fantasy, science fiction
post apokalipsa fabryczna zona warszawa metro

Porównaj ceny i

Okładka książki Żar-ptak II Bartek Biedrzycki, Kamil Muzyka, Zuza Biedrzycka, Paweł Komosa, Krzysztof Włudecki, Paweł Korzeniewski, Daniel Fiedczak, Krzysztof Kietzman, Piotr Michalak, Mariusz Hołod, Jan Miś, Magdalena Stawniak, Iwan Bilibin
0,0
Żar-ptak II Bartek Biedrzycki, ...
Okładka książki Żar-ptak Dominika Węcławek, Bartek Biedrzycki, Andrzej Włudecki, Paweł Komosa, Paweł Korzeniewski, Jan Miś, Daniel Fiedczak, Krzysztof Kietzman, Piotr Michalak, Magdalena Stawniak
10,0
Żar-ptak Dominika Węcławek,&...
Okładka książki Fenix Antologia 6-7 (2-3/2019) Walter Miller, Marek Oramus, Agnieszka Szady, Marek Turek, Krzysztof Sokołowski, Wojciech Gunia, Anna Sikorska, Dominika Węcławek, Marta Sobiecka, Marta Kładź-Kocot, Radek Rak, Bartek Biedrzycki, Marcin Jamiołkowski, Magdalena Białek, Zuza Biedrzycka, Mirosław Gołuński, Błażej Kurowski, Paweł Komosa, Justyna Sygulska, Wala Ponomariowa
6,7
Fenix Antologi... Walter Miller, Mare...
Okładka książki Dzieje się Rafał W. Orkan, Monika Sokół, Artur Olchowy, Adam Podlewski, Krystyna Chodorowska, Bartek Biedrzycki, Paweł Naskręt, Radosław Dąbrowski, Anna Grzanek, Karolina Fedyk, Sebastian Lepianka, Dominik Marcinkowski, Aleksandra Kozioł, Artur Nowrot
5,0
Dzieje się Rafał W. Orkan, Mon...
Okładka książki Awangarda jest rewolucyjna albo nie ma jej wcale Stanisław Czycz, Bohdan Zadura, Andrzej Sosnowski, Tadeusz Różewicz, Tymoteusz Karpowicz, Aleksander Wat, Miron Białoszewski, Jerzy Górzański, Darek Foks, Bruno Jasieński, Adam Wiedemann, Joanna Orska, Cezary Domarus, Rafał Wojaczek, Jalu Kurek, Debora Vogel, Ryszard Krynicki, Julian Przyboś, Witold Wirpsza, Marianna Bocian, Konrad Góra, Marcin Sendecki, Kuba Kozioł, Marek K. E. Baczewski, Anatol Stern, Stefan Flukowski, Stanisław Młodożeniec, Stanisław Swen-Czachorowski, Adam Ważyk, Krystyna Miłobędzka, Julian Kornhauser, Zbigniew Bieńkowski, Tytus Czyżewski, Tadeusz Peiper, Jan Brzękowski, Roman Bromboszcz, Bartek Biedrzycki
0,0
Awangarda jest... Stanisław Czycz, Bo...

Powoli zaczyna się robić ciekawie. Sama historia "Borki" jest trochę nijaka. Najbardziej podpasywał mi motyw\historia "dzieci metra" i opowiastka o bezdomnym. Dobrze rokują na tom 3. W najbliższym czasie postaram się go zdobyć.

Kontynuacja „Kompleksu 7215”. Tym razem fabuła skupia się na wydarzeniach sprzed kilkunastu lat. Przedstawiona zostaje tu historia narodzin i upadku Imperium rządzącego metrem na prawym brzegu Wisły.

W poprzednim tomie Imperium było ledwie wspomniane. Jednakże sugerowało to wiele ciekawych wydarzeń i nowatorskich pomysłów. Jednakże okazuje się, że to całe Imperium to...

Książka lepsza o około 2 klasy od poprzedniej. Człowiek polubił już ten świat oraz bohaterów. Jednakże minusem jest ciągłe skakanie w linii czasowej przez autora, co można odebrać jako ciągłe zapychanie dziury lub to, że BB pośpieszył się znów w wydaniu dzieła.

Polska powieść postapo nawiązująca do uniwersum Metra Glukovsky'iego. Nie jest to ten poziom napięcia, klimatu jak w pierwowzorze, niemniej miło było na nowo zanurzyć się w tym świecie, tym bardziej że akcja dzieje się w Polsce.

Najcięższa z części z całej trylogii, ale najpiękniejsza.

Zawiodłam się. Po pierwszej książce czuje, że się zawiodłam na autorze. Chaos, natłok informacji i postacie z gatunku "jestem-taki-super-prawdziwy-terminator". Postacie męskie z przerostem mniemania o sobie, dużo krzykow i wyzwania się nawzajem. I to poklepywanie się po pleckach z Gołkowskim w tekście, stawianie go obok Strugackich... No nie, nie podoba mi się to.

Druga cześć przygód rudowłosego stalkera Borki. Po pierwszej świetnej części spodziewałem się że druga również będzie świetna. Druga część jest dobra ale tylko dobra. Jakoś tak nie mogłem się odnaleźć w pogmatwanych losach bohaterów. Brakowało mi ciągłości do pierwszej części. Mimo wszystko lektura bardzo dobra tylko niespójna z poprzednią częścią.

Zacznę troszkę inaczej. Na ostatnich stronach książki możemy przeczytać "słowo od autora". Dowiadujemy się tam, że Pan Bartek nie był gotowy do napisania kontynuacji "Kompleksu 7215", więc zdecydował się na napisanie jego prequela. Tak oto powstała "Stacja nowy świat". Moim zdaniem było to błędne założenie, a jednocześnie największy minus tej książki. Pisząc kontynuację Pan...

[tym razem fabryczna zona w postaci audiobooka]

Jeeeeny,

stalkerzy wszystkich Stref tej ziemi to równi goście*, tylko ci u Biedrzyckiego to co do jednego nadęte buce. Każdą chwilę wypełnia im prawienie nudnych morałów o męstwie i bohaterstwie. Wielce ich dociska do ziemi odpowiedzialność i własny heroizm, ale nie dociera do nich, że wszyscy wokół mają po tysiąckroć razy...

Stacja Nowy Świat Bartka Biedrzyckiego – czyli ponownie schodzimy do warszawskiego metra, by śledzić dalsze losy stalkera Borki z Kompleksu 7125.

No i właśnie chyba trochę przesadziłam z tym śledzeniem. Ponieważ zamiast kontynuacji, dostajemy coś na wzór mieszanki przeszłości z teraźniejszością – taki prequel z sequelem, a Borka tym razem wcale nie odgrywa „pierwszych...

• Fabryczna Zona
  • Chcę w prezencie