Dworzec Śródmieście

Bartek Biedrzycki Wydawnictwo: Fabryka Słów Cykl: Opowieści z postapokaliptycznej aglomeracji (tom 3) Seria: Fabryczna Zona fantastyka, fantasy, science fiction
Fabryka Słów
Biedrzycki Kompleks 7215 Grom Postapo
Opowieści z postapokaliptycznej aglomeracji (tom 3)
fantastyka, fantasy, science fiction
Fabryczna Zona
Biedrzycki Kompleks 7215 Grom Postapo

Okładka książki Gladiatorzy Krzysztof Abramowski, Bartek Biedrzycki, Eugeniusz Dębski, Michał Gołkowski, Jarosław Grzędowicz, Alicja Janusz, Maja Lidia Kossakowska, Wojciech Kowalski, Magdalena Kozak, Tomasz Kołodziejczak, Wojciech Okrutny, Hubert Olkowski, Andrzej Pilipiuk, Marcin Podlewski, Michał Puchalski, Janusz Płonka, Magdalena Ratajczak, Arkady Saulski, Aleksandra Staniewska, Michał Śmielak, Michał Śmietana
7,6
Gladiatorzy Krzysztof Abramowsk...
Okładka książki Rocznik Fantastyczny 2020 Bartek Biedrzycki, Krzysztof T. Dąbrowski, Tomasz Kaczmarek, Paweł Majka, Łukasz Migura, Kamil Muzyka, Tomasz Niewiadomski, Anna Nieznaj, Romuald Pawlak, Emma Popik, Magdalena Stawniak, Dominika Węcławek
8,0
Rocznik Fantas... Bartek Biedrzycki, ...
Okładka książki Bracia sungari Ala Biedrzycka, Bartek Biedrzycki
8,0
Bracia sungari Ala Biedrzycka, Bar...
Okładka książki Kto Szepcze w Ciemności 1 Bartek Biedrzycki, Jarosław Ejsymont, Romek Gajewski, Aneta Jadowska, Karol Kielak, Sabina Knapek, Paweł Koller, Maciej Lewandowski, Adam Loraj, Grzegorz Przytarski, Kuba Ryszkiewicz, Roch Urbaniak, Andrzej Włudecki, Elżbieta Łapczyńska, Damian Żejmo
9,5
Kto Szepcze w ... Bartek Biedrzycki, ...
Okładka książki Żar-ptak II Zuza Biedrzycka, Bartek Biedrzycki, Iwan Bilibin, Daniel Fiedczak, Mariusz Hołod, Krzysztof Kietzman, Paweł Komosa, Paweł Korzeniewski, Piotr Michalak, Jan Miś, Kamil Muzyka, Magdalena Stawniak, Krzysztof Włudecki
0,0
Żar-ptak II Zuza Biedrzycka, Ba...

Jedna z najlepszych książek w klimacie postapokaliptycznym, jakie czytałem.

Ostatnia część spodobała mi się najbardziej. Świetne spięcie wątków, wreszcie ten świat zaczyna tętnić życiem, odniesienia do polskiej rzeczywistości kulturalnej, no i postapokalipsa w Polsce - świetna.

I trzecia część, która spodobała mi się najbardziej ze wszystkich - znakomite postaci z wszelkimi odcieniami szarości - stary motyw zemsty podany w ciekawy sposób - rzadki przypadek gdy trylogia "dojrzewa" stając się coraz lepsza. Znakomita.

Dobra ale coś się zsiadło. Jak dla mnie za dużo kombinacji klawiszy Ctrl+C Ctrl+V

Pożegnanie autora z serią. Borka po wydarzeniach z „Kompleksu 7215” zostaje odesłany na misję rozwiązania sprawy z Białą Rzeszą. Jednocześnie tropi go Zara, siostra chłopaka zabitego przez bohatera na Stacji Śródmieście.

Podobnie jak to było w poprzednim tomie, tutaj również książka zaczyna się od retrospekcji. Tutaj są to naprzemiennie losy ojca Borki oraz rodzeństwa Zary...

Jedna z ulubionych książek opowiadająca o życiu w czasach "końca świata". Niesamowity kunszt i pomysł, jednak nie rozumiem czemu wszyscy Pana porównują z "Metrem". Polecam!

I w dniu dzisiejszym zamknąłem pierwszą serię z Fabrycznej Zony. Ocena jest nieco na wyrost, gdyż powinna być to szóstka z plusem, pozwoliłem sobie zaokrąglić. Do rzeczy.
Powieść czyta się szybko, wciąga i świetnie buduje napięcie przed ostateczną konfrontacją, nawet w momencie myląc trop, że może do niej nie dojść. Borka nie jest jednoznaczny moralnie, jak na najemnika...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Na półkach: , , , ,

Cała seria Bartka Biedrzyckiego kradnie mi serce, ze względu, że to co wydaje nam się dobre jest tak naprawdę złe.

Zapraszam: http://zojahawrylo.blogspot.com/2018/02/22-bartek-biedrzycki-dworzec-srodmiescie.html

Jednym z podgatunków fantastyki, który od kilku lat przeżywa rozkwit, jest literatura postapokaliptyczna. Moda na opisywanie świata po nuklearnej zagładzie przyszła do Polski ze Wschodu, wraz z sukcesem zapoczątkowanej przez Dmitrija Głuchowskiego serii "Metro 2033" oraz książek osadzonych w uniwersum gry "S.T.A.L.K.E.R.". Z przykrością należy stwierdzić, że za ilością nie...

Najlepsza część z trylogii. Świetnie uzupełnione i połączone wątki z poprzednich książek.

Dyskusje

• Fabryczna Zona