Białe zęby

2017-10-26
Zbigniew Batko
literatura brytyjska Zbigniew Batko
Inne

Znakomity język, znakomita opowieść, poczucie humoru i niezwykli bohaterowie. Czego chcieć więcej?

1960

Na "Białe zęby" bardzo długo ostrzyłam swoje własne czytelnicze ząbki. I w końcu wpadła Zadi Smith w moje ręce. I doprawdy nie wiem czemu przypisać fakt, że czytałam ja kilka miesięcy. Chyba tylko temu, że zajęć teraz mam dużo więcej. Inne rzeczy mnie pochłaniają i książki siła rzeczy zostały wypchnięte na dalszy plan.
Ale z drugiej strony to nie jest łatwa książka. Ani...

Miałam duże oczekiwania co do tej książki. Początek bardzo obiecujący - momentami śmiałam się w głos (co rzadko mi się zdarza podczas czytania), ale później zrobiło się po prostu nudno...Szkoda

Nie jestem pewna czy mi się podobała, czy nie, książka jak dla mnie trochę nijaka i nudnawa.

Niestety okazało się, że fabuła tak bardzo mnie nie interesuje, a i w stylu nie ma nic intrygującego , że odłożyłam w połowie.

Bardzo fajny styl pisania, ale historia mnie nie urzekła - przebrnęłam przez całość, ale bez przyjemności

Książka dobra ale momentami nudna. Długo się ją czytało. Druga połowa książki była lepsza.Czasami trudno było się w niej odnalezć. Uważam że był to dobry debiut ale nic wyjątkowego

Książka ciekawa, chwilami zabawna, nieprzewidywalna i opowiadająca o jakże aktualnych tematach jak imigracja, uczucie przynależności kulturowej, dyskryminacja ... ale jednak trochę ciężko się ją czytało..

Dawno, dawno temu, zanim na świecie zapanowały karty lojalnościowe, szybkie łącza internetowe oraz moda na wkładanie kolczyków w coraz dziwniejsze miejsca, ludzie potrzebowali siebie nawzajem. Potrzebowali nie dlatego, żeby pochwalić się nowym autoportretem z nieposprzątanej łazienki, tylko po to, by przetrwać. Znalezienie pożywienia, miejsca do spania czy jakiegoś...

Genialny debiut?... Nie!
Tyle pozytywnych opinii. Tyle zachwytów.
Nie podzielam ich, czuję się głęboko rozczarowana.
Książka dłużyła się niemiłosiernie, była zwyczajnie nudna.
Nie zachwyciła mnie historia. Nie przekonał finał.
Nie polubiłam bohaterów. Czytałam bez przyjemności.
Przebrnęłam, ale zgrzytałam zębami ;)
Starałam się docenić kunszt pisarki – nie udało się!

Dyskusje

2 739