Rok 1984

George Orwell literatura piękna 220 str.
Nineteen Eighty-Four

literatura piękna
nowomowa myślozbrodnia Wielki Brat antyutopia totalitaryzm

Porównaj ceny i

Opinie [1 851]

100 książek, które trzeba przeczytać przed śmiercią.
nr.2, 2020
👍Arcydzieło👍

Przytłaczająca beznadziejność. Po przeczytaniu tej książki zacząłem jeszcze bardziej doceniać to, co posiadam na tym świecie.

Przeniosłem "Rok 1984" z półki S-F na półkę Dokumenty.

Świetny tytuł, ale radzę czytać ją w skupieniu. Po przeczytaniu jej, w pierwszej chwili miałem wrażenie, że to się nie może tak skończyć. Czegoś jakby mi brakowało, ale po pewnym czasie i przemyśleniu zakończenia dopiero do mnie dotarło, jak świetna jest to książka.

Każdy z nas zapewne miał styczność z popularnym programem reality show transmitowanym na całym globie, ale należy zadać sobie pytanie "Skąd pomysł na tego typu program?" odpowiedzią jest oczywiście dzieło mistrza. Osobiście czytając tą książkę niemal czułem ciężki klimat socjalistycznego ustroju, kontrolującego każdą jednostkę, zamykając oczy mogłem sobie wyobrazić jak...

Męczyłam się czytając ją. Rozumiem, że gdy została napisana była wybitna oraz rozumiem dlaczego. Niestety dla mnie mnie wizja świata w wojennej równowadze oraz zaawansowanym komunizmie nie wywarła na mnie dużego wrażenia.

Ksiązka typu must read.

Książka "Rok 1984" wzbudziła we mnie bardzo dużo emocji.
Myślę, że większość ludzi powinna ją przeczytać.

Arcydzieło literatury światowej, nie tracąca na znaczeniu, doceniona dopiero po latach.

Ta książka daje do myślenia, wywarła na mnie ogromne wrażenie.

Dyskusje

44 600