Rok 1984

Tomasz Mirkowicz
nowomowa myślozbrodnia Wielki Brat antyutopia totalitaryzm
Inne

więcej Więcej

Co tu pisać... MUST HAVE dla każdego!

Rok 1984 na pewno nie jest książką, którą chcemy przeczytać z czystej przyjemności i tym samym rozkoszować się każdą stroną. Ta książka nie wciąga, nie taki był jej przekaz. Ta książka to lekcja na której powinien być każdy człowiek. Każda człowiek powinien przeczytać tą powieść. Nie jest ona wielkim arcydziełem jednak na swój sposób jest wybitna. Wyprzedziła swoje czasy,...

Książka jest świetna. Bardzo się cieszę, że ją przeczytałam... Ale podczas lektury myślałam, że umrę a moim piekłem będzie dalsze czytanie tej książki. Więc... There's that.

Wybitna, wciąż aktualna. Przytłaczająca wizja dystopijnego świata pozwala docenić wolności jakimi cieszymy się na co dzień , a jednocześnie przestrzega przed konsekwencjami braku samodzielnego myślenia.

Jakże aktualna książka sprzed ponad pół wieku... Mocna i pokazująca do czego prowadzi nas dzisiejszy świat.

Klasyka, która nigdy się nie starzeje! Daje do myślenia. Mam wrażenie, niestety, że wciąż aktualna...

Póki polityka trwa, póty to DZIEŁO literackie nie straci na wartości i się nie zestarzeje.

Co do treści nie będę się rozpisywał bo wiadomo, że to świetna książka...ja o samym wydaniu, jest tragiczne, drobne litery wydrukowane na śliskim błyszczącym papierze.
Przy sztucznym świetle oczy dostają tak po dupie ze po kilku stronach musisz odłożyć książkę. Nie POLECAM tego wydania, tak samo jak wydanie Folwarku Zwierzęcego z tej serii.

Przytłaczająca wizja świata w którym wolności nie zaznamy nawet w prywatnej toalecie, miłość będzie zbrodnią, a żadna opozycja nie będzie istnieć. Bez relacji międzyludzkich, bez przeszłości i bez przyszłości. Wersja MP3 winna być puszczana każdemu zwolennikowi faszyzmu czy komunizmu, daje porządnie do myślenia, trudna w interpretacji.
Na poziomie dosłownym bardzo...

Polecam

54 069