Traitor to the throne

Alwyn Hamilton Wydawnictwo: Faber and Faber Cykl: Buntowniczka z pustyni (tom 2) Seria: Rebel of the Sands fantastyka, fantasy, science fiction
Data 1. wydania:
angielski
Faber and Faber
Traitor to the throne
Buntowniczka z pustyni (tom 2)
fantastyka, fantasy, science fiction
angielski
Rebel of the Sands

To jest świetne wciągające, zdecydowanie lepsze od pierwszego tomu. Po pierwszej części nie byłam nastawiona zbyt pozytywnie. Jednak to mnie po prostu porwało. Nawet nie jestem wstanie określić co dokładnie było lepsze. Bo chyba po prostu wszystko.

Oczywiście, jest to schematyczna pod wieloma względami książka, ale ma też w sobie kilka oryginalnych aspektów. Przede...

Zdrajca tronu to godny następca poprzedniej części cyklu. Nie brakuje tutaj akcji, ciekawej i wciągającej fabuły. Sama Amani będzie miała przed sobą wiele trudnych wyborów i wyzwań. Komu naprawdę może zaufać, a kto okaże się zdrajcą?
Jedną z rzeczy, które najbardziej przyciągają uwagę w tym tomie, są dodatkowe historie i legendy. Niektóre mają za zadanie opowiedzieć część...

Zdecydowanie lepsza niż pierwsza część. Jedna z niewielu książek młodzieżowych, która nie kręci się TYLKO dookoła wątku miłosnego. Oczywiście brakowało mi Jina, ale natłok wydarzeń rekompensował tę stratę. Amani jest moją ulubioną główną bohaterką ze wszystkich książek. Ilość zwrotów akcji była niepojęta. Przyznaję że ja domyślam się i dokładnie analizuję wszystkie...

Brakowało mi trochę Jina w tej częśći, ale fajnie było poznać innych bohaterów bliżej. Przede wszystkim Sułtana, ponieważ jest on interesującą postacią. Oraz poznać innych, nowych takich jak Sam( którego uwielbiam).

Utrzymuje poziom pierwszej części!

Pierwsze co muszę napisać to że ta część była o wiele lepsza niż część 1. Pod każdym względem. Więcej przygód, akcji, punktów kulminacyjnych.
Przyjemnie się czytało, słownictwo zrozumiałe. Jedyny minus to wątek miłosny. Nie ujął mnie. Nie ma moim zdaniem chemii pomiędzy bohaterami. Jest to wątek, który nic nie wnosi do książki.
Mimo tego warto ją przeczytać 👌

"(...)...

Wow, mimo wielu pozytywnych recenzji byłam zaskoczona, jak realnie trafne się one okazały.
Drugi tom Buntowniczki jest o niebo lepszy, sztampowy romans schodzi na drugi plan, akcja jest bardziej rozbudowana, w pewnej chwili nie wiadomo komu ufać, a komu nie. Jeśli chodzi o zakończenie — do teraz, gdy o nim pomyślę, czuję plątaninę emocji, od złości po smutek, kończąc na...

Niebieskooka bandytka dostaje się do pałacu. Lepsza niż pierwszy tom. Pełna zwrotów akcji. Zaskakująca. Warto.

Książka bardzo mnie zaskoczyła. Na początku strasznie mi się dłużyła i odłożyłam ja na rok. Teraz gdy do niej wróciłam. Łał. Dwa razy zdziwił mnie koniec. Nareszcie akcja się rozwinęła. Warto było przebrnąć do końca. Opis sułtana i jego złożonego charakteru . Super to urozmaiciło historię. Ale i tak nic nie pobiję końcówki.

Jestem zakochana w historii jaką zafundowała nam Alwyn Hamilton. Mimo, że pierwszą część uważałam za coś nie do pobicia, druga część zmiotła ją w ciągu minuty. Trafnie zostały zapisane słowa: " W zdrajcy tronu jedyne czego możesz być pewien, to to, że nic nie jest pewne." Dawno nie spotkałam się z taką ilością zwrotów akcji, jakie znajdują się na kartach tej powieści

1 681
    1 310