Spętani przeznaczeniem

Patronat LC
Nominacja w plebiscycie 2018
Veronica Roth Wydawnictwo: Jaguar Cykl: Naznaczeni śmiercią (tom 2) literatura młodzieżowa
The Fates Divide
Data 1. wydania:
2018-04-10
Michał Zacharzewski
Jaguar
fantasy fantasy dla młodzieży literatura amerykańska nadprzyrodzona moc niebezpieczeństwo podróż w czasie i przestrzeni podstęp przeznaczenie walka dobra ze złem zemsta
The Fates Divide
Naznaczeni śmiercią (tom 2)
literatura młodzieżowa
Michał Zacharzewski
Inne

Oficjalne recenzje i

Wygrać lub zginąć

[ 6 ] Link do recenzji

Przyznaje, bardzo spodobała mi się ta książka. Jednakże mam parę zastrzeżeń. Bohaterowie - irytowali mnie (oczywiście nie wszyscy), jeden z głównych nawet bardzo przez połowę książki. Akcja była ciekawa. Zakończenie było do przewidzenia, chociaż przyznaje, że trochę mnie zaskoczyło. Ogólnie pomimo paru nieodpowiadających mi rzeczy, mogę polecić tą książkę.

Nie, nie podoba mi się... Pierwszy tom owszem dość ciekawy, ale w drugim byłam już zmęczona całą historią i chciałam jak najszybciej skończyć. Część dialogów kompletnie niezrozumiała, nie wiem, czy to kwestia tłumaczenia, czy po prostu takiego stylu pisania. Ogólnie za dużo brutalności i śmierci, nie rozumiem, dlaczego teraz w książkach dla młodzieży jest tyle cierpienia,...

Muszę przyznać ze oczekiwałam czegoś bardziej wow. Osobiście bardziej podobała mi się pierwsza część. Bohaterowie są momentami tak boleśnie melodramatyczni że miałam ochotę rzucić książka i do niej nie wracać. Oprócz tego rozdziały z perspektywy eijeha (chociaż jest ich niewiele i są stosunkowo krótkie) były kompletną katorgą i czasem miałam wrażenie ze niemiłosiernie się...

Co ja mam powiedzieć? Kocham te książkę za wszystko poza fabułą.

Mamy bardzo ciekawych bohaterów, ciekawe przedstawienie mocy, ciekawy świat. Jednak fabuła tej książki jest przeciętna. Strasznie nad tym faktem ubolewam.

Utrzymany poziom z poprzedniej części, momentami się troszkę dłużyła, ale ogólnie, bardzo przyjemna seria, polecam!

Jedna z moich ulubionych serii. Jestem zakocha w Cyrze i całym świecie przedstawionym przez panią Veronice Roth, Jedynym minusem, moim zdaniem, była postać Cisi, z której perspektywy często były przedstwiane zdarzenia. Poza tym w książce spotkamy się ze zrotem akcji i dośiadczymy wielu emocji. Serdecznie polecam.

Tak jak pierwsza część podobała mi się bardzo, tak na drugą brak mi słów. Niby wszystko ok, ale ta część nie zainteresowała mnie tak bardzo jak poprzednia. Mam wrażenie, że autorce zabrakło pomysłu na tę część. Akcja bardzo rozciągnięta w czasie - za mało się działo jak na tak długą książkę. Dodam jeszcze, że według mnie parę rozdziałów było całkowicie zbędnych. Nic nie...

Przeczytane, ale tylko z ciekawości jak to wszystko się skończy.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Druga część podobała mi się bardziej niż pierwsza. Wiele wątków wreszcie się wyjaśnia, następują zwroty akcji, czytelnik wiele razy może poczuć się zaskoczony rozwojem sytuacji. Przy okazji autorka pokazuje kolejną, fascynującą część wymyślonego przez siebie, oplecionego Nurtem świata. Jest to historia o ciekawym wydźwięku i uważam, że warto się w nią zagłębić.

Na półkach: , , , , ,

Kolejna część z serii "Naznaczeni Śmiercią" przeczytałam jedna za drugą i szczerze powiem że ta część również trzymała czytelnika w napięciu i fascynacji jeszcze dokładniejszymi opisami galaktyk oraz nurtu i darów które dawał. Jednak jest przeważnie jakieś ''ale'' i w tej części tak jest. Bardzo dłużyło mi się czytanie gdy dochodził wątek o Ejiahu (wyroczni) chłopak...

Dyskusje

1 368