Buntowniczka z pustyni

Nominacja w plebiscycie 2017
Alwyn Hamilton Wydawnictwo: Czwarta Strona Cykl: Buntowniczka z pustyni (tom 1) literatura młodzieżowa
Rebel of the Sands
Data 1. wydania:
2016-03-08
Agnieszka Kalus
Czwarta Strona
dziewczyna fantasy fantasy dla młodzieży literatura kanadyjska magia nastolatka niebezpieczeństwo powieść dla młodzieży szpieg ucieczka wojna
Rebel of the Sands
Buntowniczka z pustyni (tom 1)
literatura młodzieżowa
Agnieszka Kalus
Inne
2050 ocen 309 opinii

2050 ocen

Na półkach: , , , , , ,

"Ojciec zrobił to, co powinien. Kazał matkę zakuć w żelazo i wrzucił ją do morza, by utonęła. Dziecko dał mnie, żebym coś z nim zrobił. Wyglądało, jakby wyszło z ziemi. Więc zwróciłem je ziemi. Płakało jeszcze, kiedy łopatą rzucałem na nie piasek."

Pierwsza połowa: bardzo fajna, przynajmniej jeszcze coś odczuwałam. Ale w drugiej połowie... Czułam się, jakby mnie wyzuto z...

Pierwsza połowa - bardzo dobra, druga - meh.

Książkę przeczytałam z polecenia i nie żałuję!Bohaterka jest bardzo fajnie wykreowana a sama książka niesamowicie wciąga!

Buntowniczka z pustyni jest książką z wciągającą akcją i ciekawą fabułą. Pojawia się tutaj Amani, która pragnie wyrwać się spod despotycznej władzy swojego wuja i zakosztować wolności. Jednak by to osiągnąć, zamierza stanąć do zawodów strzeleckich i w nich zwyciężyć.

Autorka nie marnuje czasu na zbędne opisy i rozwlekanie się nad sprawami, które dla dalszej fabuły nie mają...

Ta książka jest rewelacyjna. Od samego początku przypadła mi do gustu. Amani i Jin to świetni bohaterowie i myślę że każdy kto tę książkę przeczytał uważa że Jin i Amani to fajna para. Autorka stworzyła książkę od której nie sposób się oderwać. Bohaterowie mają charaktery i każdy z nich jest inny, i orginalny. Muszę przyznać że kiedyś widziałam tę książkę ale nie...

Buntowniczka z Pustyni to książka, która chodziła mi po głowie już od momentu wydania. Z różnych względów jednak nieustannie mijalam się z tym tytułem. Troche żałuję tego, że tak długo zwlekałam! Buntowniczka z Pustyni to książka idealna na wakacje, a klimat jaki rozsiewa wpasowuje się wspaniale w zbliżające się wakacje i żar powoli lejący się z nieba.
Główna bohaterka...

Tej książki się nie czyta. Po niej się płynie, a po drodze zahacza się o takie wątki i zwroty akcji, że aż szkoda się więcej rozpisywać, niż tyle, że dla fanów fantastyki młodzieżowej jest to pozycja wręcz obowiązkowa

Zakończenie według mnie było pospieszone i za krótkie

Bardzo dobra książka.
Pamiętam że zdziwiło mnie to, że bohaterka nie jest typowa. Tzn. nie została wykreowana na nieomylną i niosącą pomoc wszystkim dookoła. Zachowywała się tak jak normalny człowiek - trochę egocentrycznie.

Książka rewelacyjna, opowiadająca o losach pewnej dziewczyny z małego miasta, która chciałaby z niego wyjechać i poznaje pewnego tajemniczego chłopaka. Bardzo mi się spodobała, więc również przeczytałam następne 2 tomy tej książki.
BARDZO POLECAM

Dyskusje