Ciemniejsza strona Greya

E L James Wydawnictwo: Sonia Draga Cykl: Pięćdziesiąt odcieni (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Fifty Shades Darker
9788379992027
Monika Wyrwas-Wiśniewska
Sonia Draga
literatura erotyczna
Fifty Shades Darker
Pięćdziesiąt odcieni (tom 2)
literatura obyczajowa, romans
9788379992027
Monika Wyrwas-Wiśniewska
literatura erotyczna

Opinie [1 562]

Lepiej niż w pierwszej części, ale byłaby lepsza jakieś milion razy, gdyby wyciąć z niej sceny erotyczne :D

Grey w tej części był strasznie męczący. Myślałam, że nie zmęczę tej książki

Cudem przeszłam przez tą mękę. Nie wiem co powiedzieć więcej. Bardzo mało się dzieje, a jak już to zdarzenia nie mają sensu. Jest nudna, przedłużona, napisana jakby na siłę. Czytało się o wiele gorzej niż poprzednią część. Nie mówiąc już o scenach seksu, które były co moment, nieciekawe, ciągle tak samo opisane. Grey jest hipokrytą i manipulantem zachowującym się jak małe,...

Szybko przeczytana, w porządku.

Czytając wiele opinii o drugiej części, byłam przekonana, że jest lepiej niż poprzednio i podeszłam do drugiego tomu z dość dużym optymizmem... I nie wiem, czy już jestem tak bardzo uprzedzona do tej historii, czy naprawdę ona w żaden sposób do mnie nie przemawia.
W moim odczuciu tom drugi od strony merytorycznej jest lepszy od pierwszego, choć naprawdę niewiele i nadal nie...

Oceniam tak wysoko, ponieważ znalazłam w tym materiale warstwę godną rozpatrzenia, i być może to nawet nie nadinterpretacja w nadziei, że nie straciłam czasu na lekturę tego gniota.
Mój główny zarzut przeciw grafomaństwu pani E. L. James to błędne pojmowanie pojęcia "bogini", mylnie utożsamiona z podświadomością. Chętnie przeczytałabym analizę tych wypocin autorstwa C. P....

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

ciekawsza niż pierwsza,

Książka przeczytana zanim założyłam profil na LC.pl. Po tylu latach nadal jest to dobra książka w tej kategorii.

Dobry erotyk. Ciekawa historia choć wydaje się banalna .On bogaty i Pan wszechświata i szara myszka , którą ów Pan edukuje.Tak napradę każdy z nas spotyka na drodze kogoś od kogo się uczy jak kochać i być kochanym. Moze nie wszyscy podstawiaję nam helikopter, ale wystarczy, że pielą dla Ciebie ogródek i jesteś każdym kwiatem dla kogoś.

Lepsza od pierwszego tomu - powiedziałabym, ciekawsza. W pierwszej części mieliśmy do czynienia z parą dobierających się dopiero kochanków - trudno było mi wyobrazić sobie, jak może przebiegać drugi tom - bo co może być ciekawszego od pierwszych razów? ( i to dosłownie, hihi).
Otóż E.L. James udowadnia, że może.

33 202
    6 368