Ciemniejsza strona Greya

Okładka książki Ciemniejsza strona Greya
E. L. James Wydawnictwo: Sonia Draga Cykl: Pięćdziesiąt odcieni (tom 2) literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
Pięćdziesiąt odcieni (tom 2)
Fifty Shades Darker

07.03.2015 - I
25.03.2022 - II

07.03.2015 - I
25.03.2022 - II

Książka bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła. Akcja bardzo szybko się rozwijała, poza oczywistymi wątkami do lektury wkradły się zagadki rodem z kryminału. Całkiem przyjemna, jednak momentami nużąca powieść.

Zmęczyłam wszystkie części, ale bez entuzjazmu.

Zmęczyłam wszystkie części, ale bez entuzjazmu.

Ta część jest zdecydowanie mniej smutna. Dowiadujemy się więcej o ciemnej stronie Pana Greya i o jego bolesnej przeszłości. Jest mnóstwo zmysłowych scen, które chwilami zapierają dech w piersi. Z rozdziału na rozdział przekonuje się, że Ana i Christian są dla siebie stworzeni. A na koniec dowiadujemy się, że ktoś próbuje zniszczyć ich wspólną przyszłość.

Nie dam rady dalej czytać. Nic ciekawego w tej książce się nie dzieje. Nie wciąga. Dla mnie słaba.

Na plus to, że jest mniej scen seksu, oraz są krótsze te sceny, niż w poprzedniej części. Nie wiem jednak, czy to ja miałam jakąś gorszą książkę, bo w mojej było bardzo dużo literówek i błędów językowych. Tematyka ciekawa, jednak nie wiem, czy dotrwam do ostatniej książki. Nudzi mnie po czasie, bo ciągle jest to samo, mało kiedy coś się zmienia, czy rozkręca jakaś akcja.

Dlaczego, dlaczego, dlaczego mnie to spotkało..... po strasznie mdlej pierwszej części, przyszla kolej na druga. Moj partner ma czasami dziwne poczucie humoru, wymyślają mi raz na jakis czas lekturę obowiązkową. Cóż można powiedzieć o tyn "dziele".. szczerze mówiąc dawno sie tak nie uśmiałam czytajac jakaś książkę. Więc jezeli była by to komedia to całkiem niezla. Niestety go "romans".. Mialam chyba choc mala nadzieję, ze autorka poprawiła swoj warsztat chociaż trochę. Jakże sie myliłam. Książka sprawiala wrażenie, ze napisala ja nastolatka z nadmiarem emocji.
Mysle, ze należy tego tworu unikac , a juz na pewno nie czytać.

Święty Barnabo! XDDDDD

Święty Barnabo! XDDDDD

Podobała mi się, choć chyba pierwsza była lepsza. Tu mamy typowe romansidło, czasem przesłodzone do bólu. Jest książę z bajki na białym rumaku, śliczna księżniczka do uratowania i wieża w zamku pod którą czeka straszny smok, a wszystko polukrowane jak domek Baby Jagi, otoczone złotem i przepychem. Nic tylko żyć, nie umierać. I to bardzo denerwuje. Niemniej jednak niektóre wątki bardzo ciekawe. Za romansami nie przepadam delikatnie mówiąc, ale ten był do przyjęcia. Z czystej ciekawości i obowiązku zakończenia serii sięgnę po trzecią część.