Ciemniejsza strona Greya (CD MP3)

Okładka książki Ciemniejsza strona Greya (CD MP3) E. L. James
Okładka książki Ciemniejsza strona Greya (CD MP3)
E. L. James Wydawnictwo: Sonia Draga Cykl: Pięćdziesiąt odcieni (tom 2) Ekranizacje: Ciemniejsza strona Greya (2017) literatura piękna
Pięćdziesiąt odcieni (tom 2)
Sonia Draga
2013-01-01
2013-01-01
Ekranizacje:
Ciemniejsza strona Greya (2017)

Fabuła bardziej rozwinięta niż w filmie. Książkę bardzo lekko się czyta.

Fabuła bardziej rozwinięta niż w filmie. Książkę bardzo lekko się czyta.

pierwsza częśc jednak dużo lepsza - autorka zaczyna się powtarzać

pierwsza częśc jednak dużo lepsza - autorka zaczyna się powtarzać

Wiem, że niektórzy uważaja tę trylogię za pornograficzną, ale w rzeczywistości autorka oddaje wiernie ukryte pragnienia ludzkiej natury... Christian to na pewno postać złożona, ale której dziewczynie nie podobałby się taki mężczyzna? Myślę, że każda laska marzy, aby przeżyć coś takiego i znaleźć takiego faceta... tylko część nie chcę sie przyznac... ja wracam do tej książki z przyjemnością, bo podobaja mi się bohaterzy, ich złożona historia i relacja... a opisy zbliżeń to tylko dodatek, ubarwiający te historię

Muszę przyznać, że ta książka szła mi jak krew z nosa. Chyba z miesiąc się z nią męczyłam. Kompletnie do mnie nie przemówiła do takiego stopnia, że aż mnie zaczęła odrzucać. Brałam się za czytanie, przeczytałam kilka słów i automatycznie szukałam innego zajęcia. Dobrnęłam do końca jak po jakimś morderczym torze przeszkód, ledwo żyję.
Ana i Christian próbują siebie rozszyfrować nawzajem, poznają się i potem nastąpił ten wątek z byłą uległą. (dalsza część tego akapitu to mini-spoiler) Bohaterowie tak mocno to przeżyli, że potem płakali razem na podłodze. Tragicznie się czytało tę scenę. Podobał mi się zamysł, ze to Christian upada na kolana i Ana jest ukazana, jakoby to ona miała całą władzę, ale równie dobrze to może być jedna wielka manipulacja, bo wydał się aż za bardzo histeryczny i poza tą sceną Christian dalej ma manię kontroli. To jak zaczął płakać, a potem krzyczeć przez sen było mocno niezręczne. Takie młodzieżówkowe. Swoją drogą to, że on tą swoją byłą uległą WYKĄPAŁ i UBRAŁ w ciuchy należące do ANY, to była też przesada.
Nawet seks nie jest tak interesujący jak w pierwszej części.
Potem jest też chwila napięcia z tym wypadkiem i konfrontacja z "Panią Robinson", ale też nic z tego nie wynika. Sądząc po ostatnim akapicie, dopiero w następnym tomie będzie się coś działo.
No właśnie, następny i ostatni tom, nie chce mi się go czytać, ale skoro już mam go wypożyczonego, to do nieco chociaż zerknę.
Nie rozpisałam się za bardzo, bo nie ma o czym. W porównaniu do pierwszej części tu się nie dzieje NIC.

Jak pierwsza część oceniłam na 7/10, tak tej daję co najwyżej 2,5/10.

Ana i Christian próbują siebie...

Zjadłam dziś tabliczkę czekolady. I mniej mnie zemdliło od jej słodkości niż druga część Greya. Niby jest trochę więcej akcji i pod tym względem jest ciekawsza ale milion razy kocham Cię, jesteś wspaniały/a to już trochę za dużo jak dla mnie.

Fajnie jest poczytać o współczesnym Kopciuszku, zwłaszcza że lasce trafia się tak naprawdę bubel. Z całkiem mrocznego faceta zrobił się taki słodki miś. Rzygałam tęczą.

Sceny erotyczne są napisane bardzo przyjemnie ale ich ilość powala. Ten facet to Tytan. I aż człowiek im zazdrości wrodzonej higieniczności lub braku węchu bo robią to wszędzie gdzie się da i gdzie się nie da, nieważne co robili wcześniej. Podejrzewam, że ich miłość i pociąg fizyczny przezwyciężyłyby nawet wspólne wybieranie szamba przez tydzień.

Mimo wszystko polecam dla relaksu. Szybko się czyta, nie ma tu jakiś większych głębi no a miłość przezwycięża wszystko i jakoś tam człowiekowi potem bardziej się chce żyć. I czekać na tego ideała co nigdy nie nadejdzie ;)

W dalszym ciągu to się dobrze czyta. Wersja książę i kopciuszek z masą namiętności i seksu, trochę nieprawdopodobne ale co tam niech bajka trwa. Polecam polecam........

Książka o wiele ciekawsza od pierwszej części, przynajmniej według mnie. Każda strona książki wciąga czytelnika jeszcze bardziej. Wywołuje u czytelnika wiele emocji. Polecam.

Drugi tom o Anie i Christianie.

Ana odeszła od Christiana, bo zdała sobie sprawę, że nie umie być Uległą. Tymczasem Christiana wychodzi z nową propozycji dotyczącą ich związku i Ana nie potrafi mu odmówić, gdyż dalej go kocha.

Christian i Ana uczą się siebie nawzajem. Poznają się bliżej ( na tyle na ile to możliwe w ich przypadku). Christian uczy się jak nie kontrolować wszystkiego (aw szczególności Any) natomiast ona zaczyna oswajać się z luksusowym i bogatym życiem.

W wydawnictwie, Ana ma nowego szefa i jest nim Jack Hyde. Nie ukrywa tego, że podoba mu się Ana, która jasno daje mu do zrozumienia, że nie jest nim zainteresowana. Jednak Jack nie zamierza się poddawać - w końcu ma na Ane haka...

Zaskoczyło mnie to, że Christian nie jest zwolennikiem posiadania broni. Jest człowiekiem bogatym i na pewno komuś podpadł. Według mnie powinien umieć obsługiwać broń, albo przynajmniej znać sztuki walki.

Ana zdaje sobie sprawę czego naprawdę chce. Najciekawsze jest to, że Ana w pracy przeważnie pisze e- maile z Greyem zamiast pracować i później dziwi się, że Jack zwraca jej uwagę. Do pracy przychodzi się pracować a nie wymieniać e- maile z ukochanym! I jak tu można uwierzyć, że Ana zasługuje na swoją przyszłą posadę?

Ode mnie to tyle. Ja daję szóstkę głównie dlatego, że szybko się ją czyta.

Drugi tom o Anie i Christianie.

Fantastyczna.

Fantastyczna.