Dotyk Crossa

Okładka książki Dotyk Crossa
Sylvia June Day Wydawnictwo: Świat Książki Cykl: Rozpalona (tom 1) literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
2012-04-03
Ksenia Sadowska

Bardzo gorący romans. pełen namiętności i erotyki.😁

Bardzo gorący romans. pełen namiętności i erotyki.😁

„Dotyk Crossa” jest pierwszym tomem cyklu „Rozpalona” pióra amerykańskiej autorki Sylvii Day. Jest to książka z kategorii literatura obyczajowa i romans, dlatego też generalnym motywem fabuły jest historia miłości głównych bohaterów Evy Tramell i Giedeona Crossa. Jak przebiegała relacja pomiędzy dwójką bohaterów – odsyłam do kart powieści. W mojej ocenie pomysł na fabułę tej części jak i całej serii jest ciekawy, a cała historia poprowadzona w interesujący sposób. Autorka poprawnie wykreowała bohaterów, którzy są wyraziści z interesującymi cechami charakteru. Lekkie pióro autorki sprawia, że książkę czyta się szybko i płynnie. Jest to książka należąca do literatury kobiecej, czyli lekka i przyjemna, pozwala zrelaksować się i odpocząć. Polecam osobom, które lubią taką literaturę i nie mają wygórowanych oczekiwań w tym temacie. Mnie osobiście książka ogólnie podobała się.

Każda książka rozpala i porywa. Chciałabym mieć na półce, bo chętnie bym wracałabym. Moje klimaty.

#938 - Dotyk Crossa - Sylvia June Day - Wydawnictwo Wielka Litera
#88/52/2022

Książka ma 416 stron. Swoją premierę miała dnia 01.01.2013 roku. Jest to pierwszy tom cyklu Rozpalona.

Główny bohater to zabójczo przystojny mężczyzna, bardzo bogaty, o którym marzy wiele kobiet.

Eva to typowa szara myszka, której nie interesują pieniądze.

Oboje zawierają ze sobą kontrakt na seks bez związku.

"Uciekałam, kiedy tylko sprawy zaczynały się komplikować, ponieważ żyłam w przeświadczeniu, że wszystko i tak skończy się tragicznie. Jedyna forma kontroli, jaką stosowałam, to decyzja, by odejść, zanim ktoś odejdzie ode mnie."

#938 - Dotyk Crossa - Sylvia June Day - Wydawnictwo Wielka Litera
#88/52/2022

Eva to typowa szara myszka, której nie interesują pieniądze.

Oboje zawierają ze sobą kontrakt na...

Nie jest tak zła jak niektórzy piszą. Opisy faktycznie stają się coraz bardziej monotonne im dłużej czyta się książkę. Mimo wszystko wzbudza ciekawość i z chęcią przeczytam kolejną część.

Książka do złudzenia przypomina 50 Twarzy Greya. Choć w zasadzie mogłabym tu pokusić się o stwierdzenie, że jest to istny plagiat, gdyby nie fakt iż Dotyk Crossa został wydany jako pierwszy, kilkanaście dni wcześniej. Mamy ten sam motyw, podobne problemy, klimat, otoczkę (zabójczo przystojny facet, bardzo bogaty, posiadający pół miasta, o chłodnym, niedostępnym zachowaniu spotyka szarą myszkę i oferuje jej kontrakt na seks bez związku, ale coś idzie nie tak...). Niestety różnice są na niekorzyść Dotyku Crossa. Sceny erotyczne są monotonne, pierwsze dwie "jak cię mogę", ale każda kolejna jest kalką poprzednich, gdzie w Grey'u jednak mamy mocne urozmaicenia. Do tego jak dla mnie zupełnie niepotrzebny jest ten styl języka, z jedną chwilą medyczny, by zaraz potem zmienić się w mocno pejoratywny i wulgarny. Bohaterzy są płascy, nieobliczalni i mało konsekwentni w swoim działaniu. Zmieniają się na pstryknięcie palca, a ich rozwój jest zupełnie nieuzasadniony. Dodatkowo autorka tworzyła sztuczne problemy, na siłę plątała sytuacje tworząc absurdalne kłótnie i problemy by książka miała rację bytu. Główna bohaterka to koszmar. Nie wiem kto mógłby z nią wytrzymać, a tym bardziej co widział w niej facet, który nie chce się wiązać (bo jak dla mnie od samego początku jedno... i tylko to). Eva ni to nie patrzy na pieniądze i szuka czegoś więcej, a jej jedyne spostrzeżenia na temat swojego partnera to z jakiej firmy był jego garnitur i jak wygląda jego tyłek w różnych strojach w ciągu dnia. Nie spotkałam ani jednego określenia na jego charakter czy zachowanie (poza negatywnym). I pytanie: kto normalny idzie na terapie dla par po dwóch tygodniach znajomości? Nie wiem nawet czy było sens komentować tę przelotną znajomością z tą książka, ale musiałam to z siebie wyrzucić. Generalnie nie polecam.

Nie wiem kto jest głupszy: Eva czy Gideon. I nie wiem jak można to dziwne coś, co jest między nimi, nazwać miłością. To chyba najgorsza książka jaką w życiu czytałam.

Strata czasu.

Strata czasu.

Mimo wszystko inna niż Grey, polecam.

Mimo wszystko inna niż Grey, polecam.

Eva wraz ze swoim najlepszym przyjacielem przeprowadza się do Nowego Jorku. Planuje rozpocząć nowe życie bez pomocy wpływowej matki .W przed dzień rozpoczęcia pracy w agencji reklamowej, Eva wybiera się do budynku firmy aby rozpoznać się ile czasu zajmie jej dotarcie do niej ,bo Nie chciała by już  pierwszego dnia się   spóźnić.Gdy tylko przestępuje próg budynku wpada na tajemniczego mężczyznę o nieziemskiej urodzie .Gideon jeden z najbogatszych kawalerów i właściciel większości budynków w mieście. Mężczyzna o niebanalnym wyglądzie,spojrzeniu i głosie. Eva zafascynowana wyglądem i tajemniczością mężczyzny, nie może o nim zapomieć. Ich drogi jeszcze niejednokrotnie się spotkają.
Co wyniknie z tej wzajemnej fascynacji ??

"Dotyk Crossa" to 1 tom rozpoczynający serię #rozpalona .Jest to erotyk pełen żaru ,namiętności i pożądania .Przeważają w niej sceny erotyczne ,które opisane są w bardzo gorący i rozbudzający sposób  ,ale z zachowaniem subtelności. Fabuła oparta na gorącym sexie ,kłótniach, rozstaniach i powrotach.Dobrze  wykreowani bohaterowie,  dynamiczna akcja oraz odważne dialogi sprawiają, że czyta się ją szybko i z przyjemnością. Ta historia nie jest tylko i wyłącznie oparta na cielesnych doznaniach, przedstawiono w niej także bol,cierpienie i tajemnice.Bohaterowie pomimo silnych charakterów, każdego dnia walczą z demonami ,które spotkały ich w przeszłości.Doskonale znają swoje mocne strony I atuty, które potrafią wykorzystać, lecz uważają ze nie są wystarczająco dobrzy aby ktoś ich pokochał. A jedyny sposób jaki widza  na rozpracowanie swoich  problemów to pełne żądzy zbliżenia .Mimo to potrzebują siebie nawzajem.
Wciągająca, rozbudzająca zmysły I wyobraźnię historia.
Wiele jest porównań do "Pięćdziesiąt twarzy Greya".Obie pozycje w takim samym klimacie , lecz w tej seri nie ma wątku BDMS .Która z nich lepsza ,ciężko mi ocenić bo czytało się je bardzo dobrze i zaciekawieniem .