Życie Pi

Zbigniew Batko
Pi tygrys podróż ocean
Inne

2056 ocen

Przyjemna i momentami chwytająca za serce lektura. Warto sięgnąć dla relaksu.

"Życie Pi" czytało mi się bardzo szybko. Początek mi się dłużył, ale po 100 stronach historia się rozkręciła i przeczytałam całość w parę dni.
Momentami historia była niewystarczająca, czegoś jej brakowało. Ale możliwe, że mam takie odczucie, ponieważ kilka lat czekała na swoją kolej, a moje oczekiwania wobec niej rosły. Ale były również momenty, które zrobiły na mnie...

Wciąga bez reszty.

Na półkach: , , , , , , ,

Yann Martel skreślił "Życie Pi" niezwykle kwieciście, soczyście, bogato przystrajając powieść w barwy, zapachy, dźwięki. Tak więc moje doznania były unikalne.
W pierwszej części mogłem zobaczyć Indie, z ich ogromną różnorodnością, szczególnie religijną i przyrodniczą. W drugiej, zajmującej dwie trzecie ilości stronic, widziałem bezkres Pacyfiku, szesnastoletniego...

Zczynajac ksiazke spodziewalem sie czegos lepszego. Niestety nie porywa.

Przeczytałem po obejrzeniu filmu, moja wyobraźnia korzystała więc z gotowych obrazów...prawdopodobnie ocena również pod delikatnym wpływem filmu, ale jak to mówią, już go nie odzobaczę.

Najpiękniejsze dotąd polskie wydanie naprawdę świetnej książki. Czytałem ją wiele lat temu a do dziś pamiętam ten zachwyt nad ilustracjami Joanny Rusinek. Film się chowa ;)

Usiadłam do niej, zupełnie nie wiedząc o czym jest. Na początku nuda, już chciałam odłożyć z powrotem na półkę, ale na szczęście tego nie zrobiłam. I dobrze, bo jak tylko akcja nabrała tempa to skończyłam książkę w jedną noc!

Gdybym miała tylko jedno słowo na jej określenie, to chyba pierwsze które przychodzi mi do głowy to MAKABRYCZNA. Mój ulubiony bohater, w sumie drugoplanowy, to tygrys nazwany Richard Parker (początkowo to bardzo niezrozumiałe kiedy o nim słyszymy, bo imię i nazwisko to zwykle określenie człowieka, a nie zwierzaka). Książka ma 3 zasadnicze rozdziały, ale ja bym ją podzieliła...

Bardzo cenna książka ukazująca ogromną wolę życia. Ukazana tu walka o przetrwanie opisana jest niezwykle barwnym językiem. Przez tę historię się po prostu płynie, mimo że porusza trudne tematy. Ważna i potrzebna!

9 564
    5 866