Lot nad kukułczym gniazdem

Data 1. wydania:
1971-01-01
Tomasz Mirkowicz
Albatros
bunt choroba psychiczna klasyka literatury literatura amerykańska przemoc samotność strach szpital psychiatryczny terapia zniewolenie
One Flew Over the Cuckoo's Nest
literatura piękna
2018-10-17
Tomasz Mirkowicz
Kolekcja 70 lat Empik

Piękna książka, wzbudzająca radość i smutek. Po przeczytaniu, przez dłuższą chwilę zostawia refleksję i pewną pustkę.

Klasyka i humor, za każdym razem porywa i zachwyca mnie tak samo, a czytałam ją ze 3 razy, w kilkuletnich odstępach czasowych.

Majstersztyk. Jest niewiele książek, którym daję maksymalną ilość gwiazdek. Ta zdecydowanie na to zasługuje. Polecam, Tomek 🙂

W świecie wariatów, normalność jest wariactwem. Taki Paragraf 22

Wlasnie jestem po przeczytaniu tej ksiazki . Niesamowita historia przyjazni oraz obrazu szpitala XX wieku. Poprzez lekture dowiedzialam sie o wielu zabiegach , ktore w dzisiejszych czasach nie sa stosowane. . Zauwazylam takze jak daleko mozne posunac sie osoba zdeterminowana .
Polecam serdecznie te ksiazke.

Świetna książka przedstawiająca realia w szpitalach psychiatrycznych w XX wieku. Opowiedziana z punktu widzenia jednego z pacjentów, pokazuje ile człowiek może od siebie poświęcić w walce o zachowanie ludzkich odruchów takich jak śmiech i ile może dać od siebie samego dla innych.

Nie spodziewałam się, że ,,Lot nad kukułczym gniazdem” będzie tak dobrą książką, którą wręcz pochłonę, bo nie będę mogła się od niej oderwać. Niby ot niepozorna książka o szpitalu psychiatrycznym, ale nic bardziej mylnego. Niesamowita kreacja bohaterów, którzy przechodzą przemianę na oczach czytelnika. Wciągająca problematyka dotycząca wolności. A to wszystko uzupełnione...

dobre to .... dla mnie najwiekszym walorem ksiazki jest humor.... mozna sie smiac duzo i czesto!

“Już niczego się nie bałem. W końcu był z nami McMurphy”

Absolutnie fantastyczna książka. Sama fabuła nie jest skomplikowana, ot pewien człowiek udaje wariata, żeby uniknąć wyroku. Ale choć teoretycznie nie ma zbyt dużo akcji, dzieje się bardzo dużo. Każdy z bohaterów przechodzi pewną drogę, ale także piękno tej historii polega na sposobie, w jaki jest opowiedziana.

Wódz...

polecam