Życie Pi

Klasyki Albatrosa
Patel rozbitkowie Nagroda Bookera
Inne

Na półkach: , , , ,

Opowieść baśniowa, a jednocześnie niezwykle realna.

Autor pisze kwieciście, przystraja opowiadaną historię w barwy, zapachy, dźwięki, tekstury. Dzięki bogatemu językowi można poczuć magię, jaka wręcz wylewa się z tej powieści. Można również zobaczyć prawie że na własne oczy różnorodność religijną i przyrodniczą Indii oraz bezkres Pacyfiku.

Poruszyły mnie rozdziały...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Bardzo podobał mi się początek. To oprowadzanie po ogrodzie zoologicznym i poznawanie go trochę z zaplecza było ciekawym przeżyciem.

Następnie zaczęły się przemyślenia religijne, co było jeszcze bardziej interesujące. Główny bohater Pi Martel czuje się mianowicie muzułmaninem, chrześcijaninem i wyznawcą hinduizmu jednocześnie. Sami przyznacie, że jest to dosyć...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Przyjemna i momentami chwytająca za serce lektura. Warto sięgnąć dla relaksu.

"Życie Pi" czytało mi się bardzo szybko. Początek mi się dłużył, ale po 100 stronach historia się rozkręciła i przeczytałam całość w parę dni.
Momentami historia była niewystarczająca, czegoś jej brakowało. Ale możliwe, że mam takie odczucie, ponieważ kilka lat czekała na swoją kolej, a moje oczekiwania wobec niej rosły. Ale były również momenty, które zrobiły na mnie...

Wciąga bez reszty.

Na półkach: , , , , , , ,

Yann Martel skreślił "Życie Pi" niezwykle kwieciście, soczyście, bogato przystrajając powieść w barwy, zapachy, dźwięki. Tak więc moje doznania były unikalne.
W pierwszej części mogłem zobaczyć Indie, z ich ogromną różnorodnością, szczególnie religijną i przyrodniczą. W drugiej, zajmującej dwie trzecie ilości stronic, widziałem bezkres Pacyfiku, szesnastoletniego...

Zczynajac ksiazke spodziewalem sie czegos lepszego. Niestety nie porywa.

Przeczytałem po obejrzeniu filmu, moja wyobraźnia korzystała więc z gotowych obrazów...prawdopodobnie ocena również pod delikatnym wpływem filmu, ale jak to mówią, już go nie odzobaczę.

Najpiękniejsze dotąd polskie wydanie naprawdę świetnej książki. Czytałem ją wiele lat temu a do dziś pamiętam ten zachwyt nad ilustracjami Joanny Rusinek. Film się chowa ;)

Usiadłam do niej, zupełnie nie wiedząc o czym jest. Na początku nuda, już chciałam odłożyć z powrotem na półkę, ale na szczęście tego nie zrobiłam. I dobrze, bo jak tylko akcja nabrała tempa to skończyłam książkę w jedną noc!

9 605
    5 875