Okładka książki Anatomia zbrodni nieukaranej. Dlaczego nie rozliczyliśmy się z komunistyczną przeszłością
Piotr Gajdziński Wydawnictwo: Prószyński i S-ka powieść historyczna
powieść historyczna
Prószyński i S-ka
2006-01-01
2006-01-01

więcej Więcej

W tytule książki zawarto dobre pytanie, na które wciąż poszukujemy odpowiedzi.

Autor rozważa, dlaczego takie kreatury jak Czesław Kiszczak nigdy nie odpowiedzieli za swoje zbrodnie. Dlaczego tak dobrze odnaleźli się w nowych realiach politycznych? Skoro byli traktowani z wielką atencją, nazywani ''ludźmi honoru", to jest to symptomatyczne. Kiedy byli funkcjonariusze...

Autor stara się pokazać, że polityka grubej kreski Mazowieckiego była zdecydowanie niefortunną decyzją, gdyż osoby działające w PRL z komunistycznymi powiązaniami nadal odgrywają istotną rolę w społeczeństwie, często robiąc z tych powiązań użytek. Układy, układziki, pogranicze biznesu ze światem przestępczym, tego przykłady znajdziemy w książce.
W tego typu opracowaniach...

Daje do myślenia.

W książce autor opisuje jak wielki wpływ na kształt dzisiejszej gospodarki, polityki, biznesu, mediów mają ludzie wywodzący się z PRL-owskiego ustroju. Przerażająca rzeczywistość.

• Historyczna
  • Historyczne