Powstanie warszawskie. Wędrówka po walczącym mieście

Okładka książki Powstanie warszawskie. Wędrówka po walczącym mieście Marcin Ciszewski
Okładka książki Powstanie warszawskie. Wędrówka po walczącym mieście
Marcin Ciszewski Wydawnictwo: Warbook powieść historyczna
powieść historyczna
Warbook
2016-06-02
2016-01-01

To nie jest recenzja książki ale audiobka. To najwybitniejsze dzieło po jakie może sięgnąć Polak. Audiobook jest tak dobry, tak genialny, że na Polskim rynku nie ma nic lepszego. Lektorzy, muzyka, dialogi są bardziej niż perfekcyjne.

Ta książka pozwoli Ci zrozumieć powstanie Warszawskie z pozycji serca. Ta pozycja dotknie Twoje duszy tak głęboko, jak żaden inny audiobook. Słysząc niektóre dialogi człowieka przechodzą ciarki.

W moim życiu były dwa audiobooki, które sprawiły, że czas się zatrzymały. Czarny łabądź oraz Boso ale w ostrogach. Ta pozycja jest trzecia.

Wstrząsające relacje.

Jedyne co mnie trochę raziło to gloryfikowanie przedwojennej Polski, oj chyba aż tak wspaniale to nie wyglądało.

Wstrząsające relacje.

Polecam

Polecam

Kanwę książki stanowią powstańcze kroniki z walk sierpniowo-wrześniowych 1944 r. w Warszawie oraz film dokumentalny przedstawiający te kroniki. Ciszewski, jak zwykle, nie zawiódł moich oczekiwań. Bardzo dobre posłowie oddające tło polityczno-wojskowe przed wybuchem Powstania Warszawskiego. Zachęcam wszystkich interesujących się historią najnowszą Polski do lektury.

Bardzo interesująca pozycja, ciekawie pomyślany dokument, ale przede wszystkim duża frajda czytelnicza & lektura obowiązująca dla fanów PW.

Dobra książka ukazujące realia wojny, w szczególności Powstania Warszawskiego. Warto przeczytać choćby na wartość historyczną.

Azdy powinien przeczytac chociazby z uwagi na swietna ocene sytuacji przed wtbuchen powstania i scenariusze dyby do powstania nie doszlo.

Audiobook. Świetnie zrealizowane słuchowisko. W tle opowiadania słychać odgłosy miasta, a także walki. Brak oceny słuszności powstania, jednak nie taki zamiar jest tego dzieła. Tutaj ukazany jest całe życie Warszawy w dniach powstania: powstańcy, cywile, wrogowie.

Właśnie skończyłem odsłuchiwać audiobook i muszę powiedzieć, że w przypadku tej książki twórcy produkcji wykonali rewelacyjną robotę ! Sposób w jaki aktorzy wcielili się w swoje role, ich naturalność sprawiła, że naprawdę czułem jakbym słuchał autentycznych głosów uczestników Powstania Warszawskiego. Żałuję jedynie, że książka taka krótka, chętnie bym posłuchał również innych relacji. Tak czy owak składam podziękowania, że tym wspaniałym dziełem można oddać duchowy hołd wszystkim, którzy w imię wolnej Polski oddali życie w walce z okupantem w roku 1944.

Warto, choćby ze względu na historię.

Warto, choćby ze względu na historię.

• Audiobooki
  • II wojna światowa