Ostatni Olimpijczyk

Rick Riordan Wydawnictwo: Galeria Książki Cykl: Percy Jackson i bogowie olimpijscy (tom 5) fantastyka, fantasy, science fiction
The Last Olympian
2016-02-17
2010-11-10
Data 1. wydania:
2010-01-01
Agnieszka Fulińska
Galeria Książki
The Last Olympian
Percy Jackson i bogowie olimpijscy (tom 5)
fantastyka, fantasy, science fiction
2016-02-17
Agnieszka Fulińska

Właśnie skończyłam i o jeju!tak mi się podobał ten finał! Może nie był ekstremalnie wybitny, oryginalny i tak dalej, ale skończyłam książkę z uśmiechem i ciepłem w sercu, więc jestem zadowolona. No i czym prędzej muszę się zapoznać z kolejnymi przygodami herosów, których nie mogę się już doczekać.
Może ta seria nie jest perfekcyjna ani super oryginalna lub pięknie napisana...

Moją opinię znajdziecie tutaj https://www.instagram.com/p/B_c6ssGBmoC/?igshid=1063lzrxtccsx 😊

I koniec... Szkoda... na pewno zaskoczeniem było kto sie okazuje wybrańcem :)

„Ostatni Olimpijczyk” jest całkiem przystępnym zakończeniem serii „Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy”. Lektura w dobry sposób wiąże różne wątki oraz postaci, które przewinęły się w poprzednich częściach. Mimo całkiem poważnego zagrożenia, w książce nie brakuje również dużej dawki humoru. Prawdą jest, że opisy batalistyczne ciągną się w nieskończoność i w kilku miejscach są...

Ostatni tom o przygodach Percy'ego po prostu pochłonęłam i już wiem, że długo będę miała po tej serii książkowego kaca.
Już dawno nie czytałam tak dobrych książek. Ostateczna bitwa o Olimp była naprawdę niesamowita. Żal mi było tych wszstkich osób, które zginęły, ale ku mej uldze wszystkich, których lubiłam przeżyli. ;) Walka Kronosa z Percym też była rewelacyjna, chociaż...

Bardzo dobre zakończenie całej serii.

byłam trochę rozczarowana i zagubiona, że to ostania część, ale później znalazłam drugą serię i czułam się tylko zagubiona (zrozumieliście żart?)

W końcu nadeszła wyczekiwana bitwa i tak płynnie się zaczęła, że nawet nie zauważyłam, a już staliśmy w samym środku walki, Przez wszystkie części zdążyłam się przyzwyczaić do każdej postaci i autor wyraźnie daje do zrozumienia, e każda postać ma znaczenie i może odegrać istotną rolę. Po ostatniej przepowiedni nie mogę się doczekać kolejnej serii o Olimpijskich Herosach.
PS...

Swietne zakonczenie serii. Wszystkie 5 tomow czyta sie bardzo przyjemnie. Jest to literatura dla mlodziezy i nie ma co sie spodziewac glebokich mysli i trudnych tematow. Jednak jest to bardzo dobra powiesc dla mlodych ludzi - wciaga, przekazujac wiele wartosci.

W końcu BITWA !!! Herosi giną bo.... nikt nie zablokował windy do Olimpu. Ta fabuła mnie rozwaliła. Tyle śmierci itp. by chronić windę. Wystarczyło ją wysadzić i było by po problemie. Na szczęście wszystko kończy się dobrze bo bogowie (za namową dzieci) postanowili współpracować. Gdyby tylko Kronos nie chciał zniewolić ludzi, to bym mu kibicował.

Dyskusje

10 264