Ostatni Olimpijczyk

Rick Riordan Cykl: Percy Jackson i bogowie olimpijscy (tom 5) fantastyka, fantasy, science fiction 373 str.
The Last Olympian

Galeria Książki
fantastyka, fantasy, science fiction
bogowie Percy olimpijczyk fantastyka

Kup książkę

byłam trochę rozczarowana i zagubiona, że to ostania część, ale później znalazłam drugą serię i czułam się tylko zagubiona (zrozumieliście żart?)

W końcu nadeszła wyczekiwana bitwa i tak płynnie się zaczęła, że nawet nie zauważyłam, a już staliśmy w samym środku walki, Przez wszystkie części zdążyłam się przyzwyczaić do każdej postaci i autor wyraźnie daje do zrozumienia, e każda postać ma znaczenie i może odegrać istotną rolę. Po ostatniej przepowiedni nie mogę się doczekać kolejnej serii o Olimpijskich Herosach.
PS...

Swietne zakonczenie serii. Wszystkie 5 tomow czyta sie bardzo przyjemnie. Jest to literatura dla mlodziezy i nie ma co sie spodziewac glebokich mysli i trudnych tematow. Jednak jest to bardzo dobra powiesc dla mlodych ludzi - wciaga, przekazujac wiele wartosci.

W końcu BITWA !!! Herosi giną bo.... nikt nie zablokował windy do Olimpu. Ta fabuła mnie rozwaliła. Tyle śmierci itp. by chronić windę. Wystarczyło ją wysadzić i było by po problemie. Na szczęście wszystko kończy się dobrze bo bogowie (za namową dzieci) postanowili współpracować. Gdyby tylko Kronos nie chciał zniewolić ludzi, to bym mu kibicował.

Ten kiss! 😘

Fantastyczne, emocjonujące i wzruszające zwieńczenie serii... Aż żal pomyśleć, że to koniec, ale! Coś się kończy, a coś zaczyna. ♥

Najlepsza z całej serii. Powali na kolana niejedengo przeciętnego zjadacza książkowego chleba.

Idealnie zakończonczenie serii.

Na półkach: , , , , , , ,

"Ostatni Olimpijczyk" jest piątym, wieńczącym cykl z Perseuszem Jacksonem i bogami olimpijskimi tomem.
Powieść czyta się świetnie mnóstwo w niej akcji, suspensów jak i oryginalnego poczucia humoru.

W tej części cyklu jest najwięcej bitew.
Książka utrzymana jest w ponurym, fatalistycznym klimacie.
Percy'emu śnią się straszne wizje końca cywilizacji ludzkiej, wielkiej wojny...

Herosi przygotowują się do starcia z armią Kronosa. Czasu jest mało, zaczynają wybuchać pierwsze potyczki, a przywódca tytanów z każdym dniem rośnie w siłę. Rzuca on do walki jeden ze swych atutów - tytana Tyfona, który dawno temu omal nie obalił władców Olimpu. Bogowie natychmiast ruszają mu na spotkanie na drugi koniec Ameryki i wdają się w wielką bitwę, która pochłania...

Dyskusje

9 795