Miasto kości

Cassandra Clare Wydawnictwo: Mag Cykl: Dary Anioła (tom 1) fantastyka, fantasy, science fiction
City of bones
2017-11-08
2009-06-17
Data 1. wydania:
2007-04-01
Anna Reszka
Mag
demony literatura amerykańska literatura dla młodzieży miłość młodzież Nowy Jork paranormal romance poszukiwanie przyjaźń strach wampir wróżka zabójstwo zaginięcie
City of bones
Dary Anioła (tom 1)
fantastyka, fantasy, science fiction
2017-11-08
Anna Reszka

Opinie [2 271]

Akcija w książce do strony około 380-400 jest bardzo średnia ale potem akcija się rozkręca . Polecam przeczytać ten tom i zdecydować czy chce się dalej czytać

Serię czytałam jako nastolatka. I od samego początku ją pokochałam. Świat stworzony przez autorkę jest magiczny. Bohaterowie bardzo fajnie wykreowani. Polubiłam się z główną bohaterką. Uwielbiam świat, w którym żyją inne stworzenia. Lubię wracać do tych książek.

Jedna z niewielu sytuacji, kiedy film okazuje się lepszy od książki. Denerwowały mnie dialogi w tej książce i męczyłam się czytając ją. Nic wybitnego ani wyszukanego, strata czasu

Piętnastoletnia Clary Fray zauważa coś dziwnego podczas wizyty w klubie Pandemonium, gdzie przyszła wraz ze swoim przyjacielem Simonem. Mianowicie dziewczyna jako jedyna widzi jak grupa ludzi atakuje chłopaka, który zwrócił na siebie uwagę Clary niebieskim kolorem włosów. Postanawia iść za nimi i w pierwszej chwili widząc niebieskowłosego młodzieńca związanego z wyrazem...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Najlepsza seria jaką kiedykolwiek w życiu czytałem. Zakochałem się od pierwszych rozdziałów. Z całą pewnością będę do niej wracał. Odmieniła moje życie! Cudo!

Kocham całą tę historię. Momentami myślałam, że wyskoczy mi serce. Czytałam naprawdę wiele książek w życiu, ale ta seria działa na mnie w sposób, którego sama nie rozumiem.

Książka przeciętna, główna bohaterka jest wszechwiedząca co jest irytujące i gdyby nie to że czytałam audiobook nie przeczytała bym jej całej.

Mniej więcej do strony 300, nudziłam się niemiłosiernie.
Na szczęście później akcja rozwinęła się na tyle, iż mogłam skończyć tę książkę.
"Miasto Kości" nie porwało mnie i gdybym miała wybór, nie kupiłabym tej pozycji po raz drugi.

Klasyk. Od pierwszego tomu zakochalem sie z przygodach mlodych Nocnych Lowcow. Trzymajaca w napieciu ksiazka, pelna tajemnic co sprawia, ze nie mozesz przestac. Clare zdolala stowrzyc swiat, ktory potrafi zainteresowac nie tylko fanow fantastyki.

Kolejne młodzieżówka spod znaku urban fantasy, fantastycznych stworzeń i niespełnionych romansów. Ogólna ocena: 6,5, ale jak się nie da połówek, tym razem równam w dół.
Zaczęło się właściwie nieźle. Fajnie zakreślone postacie, w miarę fajnie pokazany początek historii. Mniej więcej od połowy jednak moje zainteresowanie stopniowo spadało.
"Miasto kości" pełne jest typowych...

Dyskusje

34 379