Miasto kości

Okładka książki Miasto kości
Cassandra Clare Wydawnictwo: Mag Cykl: Dary Anioła (tom 1) fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
2009-06-17
Data 1. wydania:
2007-04-01
Anna Reszka
demony literatura amerykańska literatura dla młodzieży miłość młodzież Nowy Jork paranormal romance poszukiwanie przyjaźń strach wampir wróżka zabójstwo zaginięcie

Czuć, że jest to młodzieżówka. Typowa młodzieżówka z powtarzalnymi schematami. Mimo wszystko bawiłam się zaskakująco dobrze. Trzeba jej oddać, że cały czas coś się dzieje i nie ma momentów nudy. Bohaterowie są całkiem sympatyczni, chociaż momentami ich zachowanie jest głupie. Dużo tu dialogów, które nawet nie są niedojrzałe, ale w jakiś sposób sztuczne. Nie mogę im jednak odmówić dowcipu. Może nie jest to humor, przez który spadłabym z krzesła ze śmiechu, ale wywołuje uśmiech na ustach. Fabularnie książka wypada całkiem nieźle. Ogólna intryga mi się podobała. Są jednak momenty, kiedy coś jest nie halo z poczuciem czasu w trakcie czytania. Najlepiej wypada chyba kreacja świata. To taki bigos, który jakimś cudem dobrze smakuje. Mam nadzieję, że wątek łowców zostanie rozwinięty, bo ten Instytut to taki biedny trochę, skoro mieszkają w nim cztery osoby na krzyż.

Ocena: 3,5/5

zacznijmy od nowa, ta piękna podróż po 10 latach ❤️

zacznijmy od nowa, ta piękna podróż po 10 latach ❤️

Clar Fray – nastolatka, która wiedze spokojne i zwyczaje życie. Do czasu aż w jednym z klubów staje się świadkiem morderstwa i widzi coś czego nie powinna widzieć, jej życie wywraca się do góry nogami i już nic nie jest takie jak było do tej pory.
„Miasto kości” jest pierwszą części serii Darów Anioła. Autorka przenosi nas w świat Nocnych Łowców, Przyziemnych, wampirów, wilkołaków, demonów... W książce występuje naprawdę dużo postaci i czasami można pogubić się kto jest kim, ale nie przeszkadzało mi to.
Po tę książkę próbowałam sięgnąć około 10 lat temu, ale wtedy jakoś świat demonów nie przekonywał mnie. Po latach stwierdziłam, że dam jednak szansę tej dość popularnej serii i co mnie zaskoczyło, bardzo mi się spodobała fabuła i bohaterowie. Jest to książka dla młodzieży dlatego nie doszukiwałabym się tu wielkich treści, ale jest to na pewno pozycja warta uwagi. Wciąga od pierwszej strony i akcja nie zwalnia nawet na chwilę. Do tego jest pełna ciekawych i zabawnych dialogów. Polecam!

"(...) bardzo łatwo jest stracić wszystko, co uważało się za dane na zawsze."

Clary Fray prowadzi zwyczajne życie typowej nastolatki. Wszystko jednak zmienia się, gdy będąc w klubie, staje się świadkiem morderstwa. Od tej chwili jej życie wywraca się o sto osiemdziesiąt stopni i już nic nigdy nie będzie takie samo.

Ta książka leżała na mojej półce od 2015 roku! Kupiłam ją, ale nie mogłam się przekonać do przeczytania, bo byłam pewna, że fantastyka to nie moje klimaty. Kiedy jednak niedawno dałam szansę temu gatunkowi i mile się zaskoczyłam, to sięgnęłam po "Miasto kości". I z tej lektury również jestem bardzo zadowolona.

Nocni Łowcy, Przyziemni, wampiry, wilkołaki, demony... postaci spotykamy naprawdę dużo. Każda ma swoją historię, swoje pochodzenie, swój charakter. W książce, oprócz sporej ilości bohaterów, dostajemy również sporą ilość wydarzeń. Właściwie ciągle się coś dzieje, nie ma czasu na nudę, nie ma czasu na odpoczynek. Momentami można nawet odrobinę się pogubić, nie przeszkadza to jednak w ogólnym odbiorze lektury.

Główni bohaterowie, Clary oraz jej przyjaciel Simon, mają piętnaście lat, co skutkuje tym, że wielokrotnie zachowują się trochę dziecinnie i niedojrzale. Myślę jednak, że można im to wybaczyć. Nie wymagajmy od nastolatków, aby zachowywali się jak dorośli, jeszcze mają na to czas.

Książkę czyta się lekko, szybko i przyjemnie. Język jest prosty, przyjazny dla czytelnika. Dodatkowo napięcie związane z walkami i bitwami z wrogiem rozładowują potyczki słowne między bohaterami. Bardzo lubię takie zabiegi.

"- Nie traktuj mnie z góry.
- Trudno byłoby mi traktować ciebie z dołu. Jesteś za niska."

Cóż więcej mogę dodać? Jeśli jesteście miłośnikami fantastyki, jeśli chcecie spędzić wieczór z czymś lekkim i przyjemnym, jeśli nie przeszkadza Wam magiczny i zaczarowany świat, to śmiało sięgajcie po "Miasto kości". Ja jestem bardzo zadowolona po lekturze i myślę, że Wy również możecie być.

"(...) bardzo łatwo jest stracić wszystko, co uważało się za dane na zawsze."

Ta książka leżała na mojej półce od 2015 roku! Kupiłam...

Miasto Kości czytam po obejrzeniu serialu i moim zdaniem w serialu przedstawiono pierwszą część ciekawiej. Książka jest dla wytrwałego czytelnika, którego nie nudzi brak akcji.

Bardzo młodzieżowe czytadło, dialogi nie są zbyt dojrzałe, tak jak bohaterzy, w sumie wszystko się zgadza.

Nie wiem co myśleć o tej książce. Na początku mi się podobała, ale potem za dużo wszystkiego naraz.. wampiry, demony, nefilimy, wilkołaki, jakoś tak chaotycznie trochę... I ciutes czy ja wiem może dziecinnie. Wątki jakieś takie poplątane, ten zdradził ten nie zdradził, żyje, nie żyje, znowu żyje... ajć groch z kapustą i nie wiem czy mi smakowało ;)

Uwielbiam historię nocnych łowców. Opowieś wciagneła mnie od pierwszych stron. Poczucie humoru świetnie rozładowuje napięcie troch mrocznego świata. Cassandra stworzyła fantastyczny świat który przypadł mi do gustu. Przeczytałam wszystkie części i polecam jako lekką lekturę. Nie jest to może jakieś arcydzieło ale warte uwagi.

Tempo akcji wysokie, zaskakujące zwroty, super!

Tempo akcji wysokie, zaskakujące zwroty, super!

Na początku książka wydawała mi się trochę dziecinna, a bohaterowie momentami wydawali się nie myśleć. Im dłużej jednak czytałam tym bardziej się przekonywałam do tej książki, poza tym nie ma się co dziwić, bohaterowie mają po 15 lat. Wydaje mi się że kolejne części będą tylko lepsze. Lekka i przyjemna lektura na wieczór.

Podsumowując: polecam :)

Podsumowując: polecam :)