Percy Jackson and the Last Olympian

Rick Riordan Wydawnictwo: Penguin Books Cykl: Percy Jackson i bogowie olimpijscy (tom 5) Seria: Percy Jackson and the Olympians fantastyka, fantasy, science fiction
Data 1. wydania:
angielski
Penguin Books
mitologia
Penguin Books
Percy Jackson i bogowie olimpijscy (tom 5)
fantastyka, fantasy, science fiction
angielski
Percy Jackson and the Olympians
mitologia

Ostatnia i zdecydowanie najlepsza część przygód Percy'ego Jacksona. Czytając każdą część coraz bardziej miało ochotę się sięgnąć po kolejne. Po ostatnich stronach szkoda, że to była już ostatnia z tego cyklu. Będzie mi brakować głównych bohaterów. Fabuła wciągała z każdą stroną, nie chciało się odrywać od czytania. Zakończenie serii było rewelacyjne, na pewno zaskoczyło...

*napisałam jedną recenzję o "Percym Jacksonie" i o "Olimpijskich herosach", ponieważ wszystkie dziesięć książek stanowi dla mnie zbitą całość i nie chciałam tego rozkładać na części pierwsze*

"Percy Jackson i bogowie olimpijscy" oraz "Olimpijscy herosi" to książki mojego dzieciństwa. Jako młoda nastolatka miałam totalnego świra na punkcie tych książek oraz mitologii i we...

Najlepsza część

Muszę przyznać że na początku seria mnie nudziła, zastanawiałam się nawet czy nie przestać czytać po drugim tomie. Sięgnęłam jednak po trzeci tom... i przepadłam. Każdy kolejny tom wydawał mi się jeszcze lepszy od poprzedniego, a to w dużej mierzę dlatego że porzuciłam wszelkie oczekiwania. Na początku serii liczyłam na dużo. Dopiero w trzecim tomie porzuciłam wszelkie...

Najlepsza część zaraz po Klątwie Tytana. Było trochę śmiechu, łez i strachu o ulubionych bohaterów w idealnej harmonii.

cała seria bardzo mi się podobała ale ta książka rozwaliła system. pełno akcji, przygód, niebezpieczeństwa no i mitologia. zostałam wciągnięta od początku do końca a percy pozostanie jednym z moich ulubionych protagonistow. jest w ogóle ktoś kto go nie lubi? to chyba niemożliwe

Ostatnia część równie świetna jak pozostałe. Mimo, iż jeden fajny wątek był do przewidzenia, końcówka i tak mnie zaskoczyła. I co najważniejsze zakończenie mnie usatysfakcjonowało.

Kochaaaaaaaaaaaaaam

Ostatnia, finałowa część wspaniałej serii o Percym Jacksonie doskonale zamyka cały cykl. Książkę tak jak pozostałe części czyta się błyskawicznie, wprost nie można się od niej oderwać. Zaskakujące zwroty akcji, emocję sięgające zenitu i wysoki poziom tekstu - to z pewnością cechy, którymi można opisać nie tylko piąty rozdział opowieści o Percym, ale i całą sagę.

Co więcej...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to