Pan Samochodzik i Kapitan Nemo

Okładka książki Pan Samochodzik i Kapitan Nemo
Zbigniew Nienacki Wydawnictwo: Edipresse Cykl: Pan Samochodzik (tom 6) Seria: Pan Samochodzik [Edipresse Polska] literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Pan Samochodzik (tom 6)
Pan Samochodzik [Edipresse Polska]
Edipresse
2015-09-28
2015-09-28

więcej Więcej

Pan Tomasz wyrusza swoim wehikułem na poszukiwanie zatopionych skarbów w jeziorze Jeziorak. Jakkolwiek akcja bardziej jest skupiona na bandzie opryszków zakłócających spokój, których to pozbyć stara się tytułowy Kapitan Nemo.
W książce doskonale jest opisane jezioro z jego wysepkami i przypadkami jak również techniki łowienia ryb.
Zaskakujące zakończenia jak zwykle...

Rewelacyjne połączenie polskiego Jamesa Bonda z Indiana Jonesem. Przygody, pościgi, źli złoczyńcy ukarani. Jak tego nie kochać?
Niby młodzieżówka, ale dla
wszystkich!
O dziwo, współczesne okladki są paskudne w porównaniu do prl-skich.

książka sama w sobie do przeczytania, choć mnie najbardziej denerwowało to, że przez prawie cały czas czytania szukamy mapy, zamiast zastanawiać się gdzie zatopiona ciężarówka może leżeć
i jak kocham przygody Pana Samochodzika to ta książka była słaba

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Moralizatorska, że aż boli. A potencjał był wspaniały. Najgorsza część, którą do tej pory czytałam :( A uwielbiam Pana Samochodzika.

Uwielbiam książki o poszukiwaniach dzieł sztuki zaginionych w takcie drugiej wojny światowej. Pewnie dlatego, że większość z nich kończy się happy endem, czyli odzyskaniem utraconych dawniej skarbów i przywrócenie im należnego miejsca w muzeach.
W „Panu Samochodziku i Kapitanie Nemo” mamy właśnie lubione przeze mnie poszukiwania, ale też zbuntowaną młodzież, która chuligani...

Bardzo przyjemna i lekka lektura, z dawką dreszczyku. Polecam nie tylko młodzieży, sama przeczytałam ją ze 3 razy :)

Jak do tej pory najciekawsza część. Wszystkie są przyjemne, lekkie z masą ciekawostek historycznych i geograficznych. Polecam

Jedna z moich ulubionych częśći serii, przeczytana chyba jako 2, postacie drugoplanowe świetne, szybko się czytało. To przy tych ksiązkach połknęłam bakcyla czytania.

Klimat książek o Panu Samochodziku jest nie do powtórzenia. Wciągająca akcja, sympatyczni bohaterowie, wiele ciekawostek związanych z historią i sztuką. Rewelacja.

Gdzie jest Nemo? Na polskiej wsi! :D Kolejna fantastyczna książka z serii o Panu Samochodziku. Niepodrabialny klimat polski lat minionych, przygody i zabawy. Co prawda od początku łatwo się domyślić kim jest Kapitan Nemo, ale i tak świetnie się bawiłem.

3 158
  • Pan Samochodzik