Pan Samochodzik i złota rękawica

Zbigniew Nienacki Wydawnictwo: Wydawnictwo Literatura Cykl: Pan Samochodzik (tom 13) Seria: Klub Łowców Przygód powieść przygodowa
2016-05-02
1979-01-01
Wydawnictwo Literatura
Pan Samochodzik (tom 13)
powieść przygodowa
2016-05-02
Klub Łowców Przygód

Części o "Panu Samochodziku" z wątkiem żeglarskim trochę mniej mnie fascynują, ale ta była całkiem dobra, bo wiązała się z tajemniczą historią, która odbywała się poza jeziorem. Trochę nierealistyczne były pewne kaskaderskie wyczyny głównego bohatera, a i postacie dość nietypowe dla serii, ale i tak wszystko jak zawsze przykrywa dobrze zbudowana fabuła.

Rewelacja! Polecam! ;-)

Klimat książek o Panu Samochodziku jest nie do powtórzenia. Wciągająca akcja, sympatyczni bohaterowie, wiele ciekawostek związanych z historią i sztuką. Rewelacja.

Wakacje, przygoda, jeziora, rejs jachtem, zagadka historyczno-kryminalna, regionalizm, piękne kobiety, a nawet Święty, a gdy do tego dodamy relacje międzyludzkie, odrobinę zadumy i sentymentalizmu to otrzymamy idealną powieść przygodową na czas zarazy. Powrót do lektury z czasów młodości to nie tylko dobre rozwiązanie w ten specyficzny czas izolacji, ale również możliwość...

Bardzo ładnie wplecione motywy wierszy ludowych, z na prawdę pięknym wierszem przewodnim. Tylko jakoś mi ten święty tam nie pasował i te ciągłe gadki o partnerstwie ;)

swietne

bardzo lubię

Uwielbiam przygody Pana Samochodzika, ale ta część bardzo mnie zawiodła... mało co się dzieje, a jak już dzieje, to zdarzenia są wyjątkowo abstrakcyjne- wplątanie w historię Rogera Moorea, Batura jako scenograf pracujący przy filmie i jacht zamiast wehikułu.. To dla mnie za wiele, choć jak zwykle miło było mi spotkać się z Panem Tomaszem.

Dodanie do fabuły Rogera Moore`a kompletnie wzięło mnie z zaskoczenia xD te książki kompletnie nic nie tracą ze swojego uroku ;) walka Pana Samochodzika z wszechobecnym feminizmem również kupuje sobie moją lojalność ;)

Jako fan Pan Samochodzika nie wyobrażam sobie bym mogła przeoczyć którąś powieść z tej serii. Równie dobra co pozostałe. Mieszanka historii i przygody w dobrym, starym stylu, bez broni, wybuchów i spektakularnych pościgów.

2 485
  • Dzieciństwo