Nowe przygody Pana Samochodzika

Zbigniew Nienacki Wydawnictwo: Pojezierze Cykl: Pan Samochodzik (tom 6) Seria: Przygody Pana Samochodzika powieść przygodowa
Pojezierze
Pan Samochodzik (tom 6)
powieść przygodowa
Przygody Pana Samochodzika

Wakacje, jezioro, rybki, skarby. Zdecydowanie czołówka na mojej liście Samochodzików!!

super

191012 audio G5.
Po "najlepszej z serii do tej pory", przyszła kolej na "najgorszą", co nie oznacza, że słabą. Prawie wszystko w niej jest, co w dotychczasowych częściach. Dla mnie była mniej śmieszna, mniej zaskakująca (kim jest Nemo od razu zgadłem), mniej interesująca i mniej trzymała w napięciu. Plus za wątek moralizatorsko-resocjalizacyjny.

Pana Tomasza, właściciela dziwacznego wehikułu odziedziczonego po zapoznanym wynalazcy Gromille nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. To jedna z tych postaci, z którymi bez trudu mogą się zaprzyjaźnić kolejne pokolenia, ponieważ jej przygody nie trącą myszką pomimo upływu czasu, a barwnym opisom towarzyszy wartka i wciągająca akcja. Zdarzają się w serii pozycje lepsze i...

Jeden z najlepszych "Samochodzików". Świetne postacie, dużo przygód, klimat jeziora i mrocznej tajemnicy ze skarbami w tle. A wszystko ubrane w świetny humor oraz pewną ilość dobrego morału. W sumie składa się to na kolejną znakomitą powieść Pana Zbigniewa Nienackiego. Czego chcieć więcej - z "Panem Samochodzikiem" nigdy nie ma nudy!

Po prostu świetna książka...;) zresztą jak wszystkie Nienackiego.

Nie będę się rozpisywał. Kolejna świetna część przygód Pana Tomasza ;-) idealna na wakacyjny klimat ;-)

Ta część absolutnie rewelacyjna! Nie czytałam jej nigdy, zatem mogę całkiem świeżym okiem spojrzeć na "Kapitana Nemo" i stwierdzam,że w tej części absolutnie wszystko mi przypadło do gustu.
Znów powracają wakacyjne klimaty, do których Autor zdążył nas już przyzwyczaić,bo tym razem znany nam już tropiciel rozmaitych zaginionych dzieł sztuki, pan Tomasz, zapędzi się na...

Kolejna powieść z serii o Panu Samochodziku do której wracam raz na kilka lat, kiedy chcę się przenieść w miniony peerelowski klimat, w cudownie opisywane przez autora biwaki nad jeziorami, wieczorne ogniska, noclegi w namiotach, szum lasu i plusk fal...

Książka nie porywa wartką akcją, tak naprawdę cała akcja rozgrywa się na ostatnich stronach powieści. Pomino tego czyta...

Czy to nie cudnie wybrać się na urlop w stronę lat dziecięcych? W kierunku świata przygód i niesamowitych emocji? Czy taki świat gdzie dziś istnieje?

Dyskusje

2 984