Nowe przygody Pana Samochodzika

Okładka książki Nowe przygody Pana Samochodzika
Zbigniew Nienacki Wydawnictwo: Pojezierze Cykl: Pan Samochodzik (tom 6) Seria: Biała Seria Wydawnictwa Pojezierze opowiadania, powieści dla dzieci
opowiadania, powieści dla dzieci
1982-01-01
8370020887

Okładka książki Miś i Ciemność Anna Korolevska, Maciek Sterło - Orlicki
Ocena 10,0
Miś i Ciemność Anna Korolevska, Ma...
Okładka książki Lotta, czyli jak wychować ludzkie stado Zofia Stanecka, Marianna Sztyma
Ocena 7,9
Lotta, czyli j... Zofia Stanecka, Mar...
Okładka książki Fałszywy detektyw Maurice Leblanc, Dariusz Rekosz
Ocena 7,0
Fałszywy detektyw Maurice Leblanc, Da...
Okładka książki Upadek Camelotu Mike Phillips, praca zbiorowa
Ocena 10,0
Upadek Camelotu Mike Phillips, prac...
Okładka książki David Copperfield Santiago Calle, Charles Dickens, Philip Gooden
Ocena 7,3
David Copperfield Santiago Calle, Cha...
Okładka książki Śmierć Merlina Mike Phillips, praca zbiorowa
Ocena 10,0
Śmierć Merlina Mike Phillips, prac...
Okładka książki Samotnia Jon Davis, Charles Dickens, Philip Gooden
Ocena 10,0
Samotnia Jon Davis, Charles ...
więcej Więcej

Pan Tomasz wyrusza swoim wehikułem na poszukiwanie zatopionych skarbów w jeziorze Jeziorak. Jakkolwiek akcja bardziej jest skupiona na bandzie opryszków zakłócających spokój, których to pozbyć stara się tytułowy Kapitan Nemo.
W książce doskonale jest opisane jezioro z jego wysepkami i przypadkami jak również techniki łowienia ryb.
Zaskakujące zakończenia jak zwykle...

Rewelacyjne połączenie polskiego Jamesa Bonda z Indiana Jonesem. Przygody, pościgi, źli złoczyńcy ukarani. Jak tego nie kochać?
Niby młodzieżówka, ale dla
wszystkich!
O dziwo, współczesne okladki są paskudne w porównaniu do prl-skich.

książka sama w sobie do przeczytania, choć mnie najbardziej denerwowało to, że przez prawie cały czas czytania szukamy mapy, zamiast zastanawiać się gdzie zatopiona ciężarówka może leżeć
i jak kocham przygody Pana Samochodzika to ta książka była słaba

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Moralizatorska, że aż boli. A potencjał był wspaniały. Najgorsza część, którą do tej pory czytałam :( A uwielbiam Pana Samochodzika.

Uwielbiam książki o poszukiwaniach dzieł sztuki zaginionych w takcie drugiej wojny światowej. Pewnie dlatego, że większość z nich kończy się happy endem, czyli odzyskaniem utraconych dawniej skarbów i przywrócenie im należnego miejsca w muzeach.
W „Panu Samochodziku i Kapitanie Nemo” mamy właśnie lubione przeze mnie poszukiwania, ale też zbuntowaną młodzież, która chuligani...

Bardzo przyjemna i lekka lektura, z dawką dreszczyku. Polecam nie tylko młodzieży, sama przeczytałam ją ze 3 razy :)

Jak do tej pory najciekawsza część. Wszystkie są przyjemne, lekkie z masą ciekawostek historycznych i geograficznych. Polecam

Jedna z moich ulubionych częśći serii, przeczytana chyba jako 2, postacie drugoplanowe świetne, szybko się czytało. To przy tych ksiązkach połknęłam bakcyla czytania.

Klimat książek o Panu Samochodziku jest nie do powtórzenia. Wciągająca akcja, sympatyczni bohaterowie, wiele ciekawostek związanych z historią i sztuką. Rewelacja.

Gdzie jest Nemo? Na polskiej wsi! :D Kolejna fantastyczna książka z serii o Panu Samochodziku. Niepodrabialny klimat polski lat minionych, przygody i zabawy. Co prawda od początku łatwo się domyślić kim jest Kapitan Nemo, ale i tak świetnie się bawiłem.

3 153
  • Pan Samochodzik