Pan Samochodzik i człowiek z UFO

Okładka książki Pan Samochodzik i człowiek z UFO
Zbigniew Nienacki Wydawnictwo: Siedmioróg Cykl: Pan Samochodzik (tom 14) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Pan Samochodzik (tom 14)
Pan Samochodzik i człowiek z UFO
Siedmioróg
2018-05-30
1985-01-01
9788377919873

więcej Więcej

Nie mogłam wręcz uwierzyć, że to napisał ten sam Nienacki, książka dopracowana w każdym calu, świetna intryga, nawet dość zawikłana momentami, fabuła prze ciekawa, i bardzo dobra, zaskakująca, na plus, ostatnia strona :)
Przekomicznym zabiegiem są docinki i uszczypliwości z panny Florentyny :D oraz to jak autor pokpiwa z własnej osoby, nie ukrywając ciągot do pięknych...

1962

Rewelacyjne połączenie polskiego Jamesa Bonda z Indiana Jonesem. Przygody, pościgi, źli złoczyńcy ukarani. Jak tego nie kochać?
Niby młodzieżówka, ale dla wszystkich!
Będzie egzotycznie!

1962

Minus za udziwnione, współczesne okladki, paskudne.

Autora trochę poniosła fantazja. Tym razem pan Tomasz przeistacza się w istnego Bonda, czy innego filmowego agenta służb specjalnych, który na swoje usługi ma nie tylko najnowocześniejszy sprzęt i super technologie, ale nawet takie wynalazki, które jeszcze nie zostały wymyślone. Plus za inwencję twórczą (szczególnie za Erę Panowania Rozumu), minus za wiarygodność.
Pomimo...

Niestety im odleglejsze tomy tym słabiej.

Moja ulubiona zaraz po Templariuszach część. W przeciwieństwie do pozostałych podchodziła prawie pod science-fiction. Całkiem mi się Pan samochodzik w takim nie do końca realistycznym wydaniu spodobał. Kolejnym plusem był Dawson, którego strasznie polubiłam, zazwyczaj na inne postacie poza Panem Samochodzikiem i harcerzami nie zwracałam uwagi, a tu jednak ktoś inny przykuł...

Jakby to powiedział Czech : prosim ce co se tu wywadis.

To za co lubilem Pana Samochodzika - ksiazka przygodowa z bogatym tlem krajoznawczo-historycznym Polski zostalo utracone w tej ksiazce. Autor na sile ubral Pana Samochodzika w powiesc Fantastyczna kompletnie klimatem odlegla od uniwersum tego gdzie dzialy sie poprzednie czesci. Przeczytalem ale nie moge powiedziec ze chcialbym tego wiecej.

Na półkach: , , , , , , , , ,

Pan Samochodzik i nieśmiertelny to ukłon w kierunku Science Fiction. Dla wszystkich, którzy z przymrużeniem oka traktują doniesienia o UFO, a ja do takich należę, ciekawa próba wyjaśnienia pewnych, wydawałoby się niewytłumaczalnych zjawisk. Jestem zdumiony a jednocześnie pełen podziwu dla Nienackiego za zgrabne i w miarę logiczne (nawet całkiem bez większych zgrzytów dla...

Najsłabsza z książek z serii, jaką czytałam. Historia mało wciągająca i przewidywalna, postać samego Samochodzika i jego komentarze w odniesieniu do współpracownicy po prostu niesmaczne.

2 301
  • Pan Samochodzik