Pan Samochodzik i wyspa złoczyńców

Okładka książki Pan Samochodzik i wyspa złoczyńców
Zbigniew Nienacki Wydawnictwo: Wydawnictwo Literatura Cykl: Pan Samochodzik (tom 3) Seria: Klub Łowców Przygód literatura dziecięca
literatura dziecięca
Pan Samochodzik (tom 3)
Klub Łowców Przygód
Wydawnictwo Literatura
2020-01-02
1979-01-01
dla dzieci książki wyobraźnia

Okładka książki Banda Czarnej Frotté. Skarpetki powracają! Justyna Bednarek, Daniel de Latour
Ocena 7,9
Banda Czarnej ... Justyna Bednarek, D...
więcej Więcej

To po prostu trzeb przeczytać. Kolejna historia Pana Samochodzika. Jak każda książka z serii trzyma w napięciu. Oczywiście trzeba wziąć poprawkę na kontekst "złych Niemców" i czasów PRL. Polecam najmłodszym i tym trochę starszym.

PAN SAMOCHODZIK I WYSPA ZŁOCZYŃCÓW
PRZYGODY NIE TRZEBA SZUKAĆ. ONA ZJAWIA SIĘ SAMA.
Fenomenalna ❤️📖❤️ z dzieciństwa autorstwa Zbigniewa Nienackiego.
Mając jakieś 10 lat poznałem przygody Pana Samochodzika.
Mój pierwszy detektyw.
Wtedy jeszcze nie zdawałem sobie sprawy, że polubię czytanie a książki będą dla mnie wyjątkowe.
Właśnie dzięki takim książką możemy sprawić, że...

Trudno mi jednoznacznie ocenić tą pozycję. Z jednej strony mam do niej sentyment, z drugiej zaś... To chyba po prostu nie są moje ulubione klimaty. Trochę mi nie pasuje narracja, wtrącenia historyczne, tak naprawdę nikt z bohaterów nie jest dla mnie wyjątkowo sympatyczny, mam wrażenie że im wszystkim brakuje charakteru i jakiejś chemii pomiędzy. Fabuła jest ok, ani mnie nie...

Do całego, pisanego przez autora, cyklu mam niezwykły sentyment. Książki zaczytane. Polecam!

Seria Przygód Pana Samochodzika to pierwsze książki które sam, z własnej woli i z ogromnym zapałem czytałem. Można powiedzieć ze to właśnie od nich zacząłem swoją przygodę z literaturą. Dzisiaj wracając do nich przy okazji czytania dzieciom wracam do tego sentymentu.

Z drugiej strony to tez okazja żeby na tę lekturę spojrzeć nieco bardziej obiektywnie - przez pryzmat tych...

Jak ja nie cierpię zabaw z tytułami książek i dopisywania ich na siłę do nieistniejących w momencie wydania cyklów.

Wydaje mi się, że czytałem w latach 60. - wydanie wcześniejsze od wykazanych w LC (na pewno, skoro w 1965 nakręcono film na jej podstawie z piękną balladą w wykonaniu Marty Koteckiej, ze słowami Agnieszki Osieckiej i muzyką Wojciecha Kilara).

Po wcześniejszych przygodach w dalekiej Rosji czy archeologicznymi wykopaliskami w Opornej teraz możemy poznać tajniki antropologii w kolejnej przygodzie.
Ksiazka przenosi nas w okolice miasteczka Antoninów koło Torunia. Nad Wisła odbywają się badania antropologiczne odnalezionych kości a w między czasie gorączka poszukiwań skarbu dziedzica Dunina.
Wesoła przygoda, nowi...

Rewelacyjne połączenie polskiego Jamesa Bonda z Indiana Jonesem. Przygody, pościgi, źli złoczyńcy ukarani. Jak tego nie kochać?

Pan Samochodzik w tej części nie jest jeszcze Panem Samochodzikiem. To Pan Tomasz Włóczęga. Bo samochód, zwany w tej części ,,samem" dopiero trafił w jego ręce za sprawą spadku po wuju Gromille- niedocenionym wynalazcy.
Akcja powieści dzieje się w okolicach Ciechocinka. Pan Tomasz ma za zadanie zbadać losy majątku dziedzica Dunina.
Tytułowa Wyspa Złoczyńców to miejsce...

Ocena pierwszego „oficjalnego” tomu przygód Pana Samochodzika byłaby zdecydowanie wyższa gdybym wcześniej nie czytał „Uroczyska” i „Skarbu Atanaryka”, które jak wiadomo są tak naprawdę właściwym początkiem serii. Ale niestety dla „Wyspy złoczyńców” przeczytałem te poprzednie tomy przez co „Wyspa złoczyńców” niestety okazało się kalką, powtórką z rozrywki i koszmarnym...

4 873
  • Dzieciństwo