Pan Samochodzik i wyspa złoczyńców

Zbigniew Nienacki Wydawnictwo: Wydawnictwo Literatura Cykl: Pan Samochodzik (tom 3) Seria: Klub Łowców Przygód literatura dziecięca
2020-01-02
literatura dziecięca
2020-01-02
Klub Łowców Przygód
dla dzieci książki wyobraźnia

Jedna z moich ulubionych książek z czasów nauki w szkole podstawowej. Niesamowite emocje związane ze znalezieniem pewnej czaszki, spreparowanej przez mrówki, tajemniczym anonimem do muzeum oraz odnalezionym skarbem pamiętam do dziś. Akcja dzieje się oczwywiście w PRL, co współczesnej młodzieży może dawać pewien pogląd, na to jak żyło się zwyczajnym ludziom w tamtych latach....

Świetna, kocham Pana Samochodzika. Może jestem trochę takim literackim romantykiem, ale zachwyca mnie ten klimat przygody - harcerstwa, namiotów, rozwiązywania zagadek, tajemnicy i archeologicznych zabytków.

O dziwo mimo upływu lat cała serię czyta się wciąż fajnie, trochę jak zbeletryzowany przewodnik po Polsce. Oczywiście czasy się zmieniły, świat się zmienił i często seria traci myszką, szowinizmem czy nadmiernym dydaktyzmem a postać głównego bohatera nie zawsze wzbudza sympatię, ale co zrobić :)

Bardzo fajna, interesująca książka dla młodzieży. Mi w wieku 14 lat bardzo przyjemnie się ją czytało, wciągająca, trzymająca w napięciu do końca.

Dobra książka przygodowa dla każdego! Ciekawa fabuła i ciekawostki. Polecam!

Słyszałam kiedyś o Panu Samochodziku, bo moja mama na pewno oglądała taki film. Ja go nie widziałam, ale teraz na pewno z chęcią zobaczę ekranizację tej powieści.

Po pierwsze to żałuję, że nie wiedziałam o tych książkach, kiedy byłam młodsza. Na pewno by mi się podobały - uwielbiałam wtedy takie detektywistyczno-przygodowe historie.

Powieść jest lekka i przyjemna....

"Nie wracać do książek przeczytanych w dzieciństwie"- to jednak słuszna zasada. Kiedyś 10 gwiazdek, dzisiaj o wiele mnniej. To już nie ta przygoda, nie ta tajemnica. Mimo to, za przywołanie dzieciństwa, siedem gwiazdek.

super

cudowna

Gdy się porówna tę książkę i poprzednie z następnymi, widać jak Nienacki się rozwijał jako pisarz. Wyspa Złoczyńców była granicą, pierwszą dojrzałą powieścią przygodową. Nieprzypadkowo długo była uważana za pierwszą z serii o Panu Samochodziku.

4 579
  • Dzieciństwo
  • Pan Samochodzik
  • Z dzieciństwa
  • Przygodowe
  • Młodzieżowe
  • Z biblioteki

Zbigniew Nienacki Pan Samochodzik i Wyspa Złoczyńców
Zbigniew Nienacki Wyspa Złoczyńców
Zbigniew Nienacki Pan Samochodzik i wyspa złoczyńców