Czarne Stopy

Okładka książki Czarne Stopy
Seweryna Szmaglewska Wydawnictwo: Książka i Wiedza Cykl: Czarne Stopy (tom 1) literatura dziecięca
literatura dziecięca
Czarne Stopy (tom 1)
Książka i Wiedza
1999-01-01
1965-01-01
harcerstwo

Strasznie męcząca książka, mocno się zestarzała. Przygody bohaterów nie są ciekawe, jak i oni sami - nie zapadają w pamięć. Podsumowując, nie przypadła mi ona zbytnio do gustu

Książka Czarne stopy opowiada o harcerzach z internatu którzy, pojechali na swój pierwszy obóz harcerski. Podczas tego mają wiele przygód i bardziej poznają siebie. Bardzo podoba mi się ta książka przez to że jest to obóz harcerski na którym nigdy nie byłem. Tata zawsze mi opowiadał jakieś śmieszne historie z takich obozów i zawsze wydawało mi się że jest to fajna rzecz jechać z rówieśnikami na 2-3 tygodnie w wakacje do lasu. Mam nadzieje że może jeszcze kiedyś pojadę na taki obóz. Książkę czytało mi się bardzo miło i szybko przez to że nie ciągle ale bardzo często były tam przygody które, naprawdę mogły mieć miejsce na takich obozach. Bardzo polecam tą książkę jak na lekturę szkolną które, nie zawsze są ciekawe.

Wakacje pod namiotami. Przygoda na łonie przyrody. Uczenie przez działanie. Współpraca i rozwiązywanie problemów społecznych... Znów mam wrażenie, że czytanie skończyło się za szybko...

Przeczytałem w jeden dzień, syn ma teraz jako lekturę i chciałem sobie przypomnieć tę książkę z dzieciństwa. Teraz chociaż będę wiedział o co go pytać :))))

Sięgnęłam po nią tylko dlatego, że to jest szkolna lektura. Niestety muszę się zgodzić z większością komentujących, że była ona po prostu nudna. Skłamałabym mówiąc, że nie było w niej ciekawych momentów. Były tylko, że w porównaniu z tymi wszystkimi nudnymi rzeczami, które się tam dzieją książka nie wypada najlepiej.

Ta książka była kiedyś moją inspiracją gdy byłam harcerką, czerpaliśmy z przyjaciółmi pomysły na zabawy od zastępu "Czarnych stóp"

Znakomita książka, do której chętnie wracam. Tym, którzy uważają że to nuda radzę baranka w ścianę :D Pokolenie transformacji, magii i wylewających się mózgów... "Czarne Stopy" to ciepła opowieść pełna przyjaźni, przygód i historii. Znakomita.

Sporo oceniających narzeka, że nuda. To kwestia gustu; ten lubi taką narrację, tamten inną. Że katujemy nasze dzieci czymś takim. Harry Potter to to nie jest, ale to chyba dobrze. Proszę pokazać mi inną polską powieść o tematyce harcerskiej. Są "Tropiciele" Małgorzaty Karoliny Piekarskiej, ale tam harcerstwo jest tłem akcji. Nie ma drugiej takiej powieści! Może i nie zestarzała się przepięknie, ale bez przesady: jak na 1960 rok jest ciekawa i dość niewinna, jeśli chodzi o agitację polityczną, którą ówczesne książki przeważnie zawierały.

Dostałam tą książkę w prezencie. Nie powiem że mi się niezwykle spodobała. Była troszeczkę nudna. Nie rozumiem jednej rzeczy: Dlaczego w połowie książki jest czas teraźniejszy, a w ostatnim rozdziale czas przeszły. Jednak jak kończyłam tą książkę było mi trochę smutno że już koniec. Wiem że jest jeszcze drugi tom tej serii: Nowy ślad Czarnych Stóp. Przeczytam tą część. Może mi się bardziej spodoba.

Prosta historia pewnego obozu harcerskiego w górach Świętokrzyskich. Świat i bohaterowie są pozytywni i radośni. Fajna książka na oderwanie się od szarości i ciężkości dnia codziennego.

Seweryna Szmaglewska Czarne Stopy Zobacz więcej
Seweryna Szmaglewska Czarne Stopy Zobacz więcej