Czarne Stopy

Seweryna Szmaglewska Wydawnictwo: Książka i Wiedza Cykl: Czarne Stopy (tom 1) literatura dziecięca
1999-01-01
1965-01-01
Książka i Wiedza
harcerstwo
Czarne Stopy (tom 1)
literatura dziecięca
1999-01-01
harcerstwo

Znakomita książka, do której chętnie wracam. Tym, którzy uważają że to nuda radzę baranka w ścianę :D Pokolenie transformacji, magii i wylewających się mózgów... "Czarne Stopy" to ciepła opowieść pełna przyjaźni, przygód i historii. Znakomita.

Sporo oceniających narzeka, że nuda. To kwestia gustu; ten lubi taką narrację, tamten inną. Że katujemy nasze dzieci czymś takim. Harry Potter to to nie jest, ale to chyba dobrze. Proszę pokazać mi inną polską powieść o tematyce harcerskiej. Są "Tropiciele" Małgorzaty Karoliny Piekarskiej, ale tam harcerstwo jest tłem akcji. Nie ma drugiej takiej powieści! Może i nie...

Dostałam tą książkę w prezencie. Nie powiem że mi się niezwykle spodobała. Była troszeczkę nudna. Nie rozumiem jednej rzeczy: Dlaczego w połowie książki jest czas teraźniejszy, a w ostatnim rozdziale czas przeszły. Jednak jak kończyłam tą książkę było mi trochę smutno że już koniec. Wiem że jest jeszcze drugi tom tej serii: Nowy ślad Czarnych Stóp. Przeczytam tą część. Może...

Prosta historia pewnego obozu harcerskiego w górach Świętokrzyskich. Świat i bohaterowie są pozytywni i radośni. Fajna książka na oderwanie się od szarości i ciężkości dnia codziennego.

Koszmarna nuuuuda. Nie spotkałam się z tak beznadziejna książka chyba nigdy w życiu. I nie jest to kwestia nowoczesności i tego, ze książka nie przystaje do naszych czasów. Ona jest najzwyczajniej w świecie kompletna nuda, która nic ciekawego nie wnosi a dla 5 klaskanie jest drogą przez mękę .

Jest to ciekawa książka przygodowa. Przedstawia ciekawe historie na obozie harcerskim. Warto przeczytać. Wydarzenia pełne humoru i nawet wciągające.

Czy w tej książce występuje mały No-Bo?

Nawet nie wiedziałam, że to Seweryna Szmaglewska, autorka niesamowitej książki o Oświęcimiu „Dymy nad Birkenau” napisała książkę, która była moją ulubioną dawno, dawno temu, kiedy jeszcze chodziłam do szkoły. No, przyznajmy szczerze, czasy to zamierzchłe i niewiele oferujące. Co ciekawe, z tego dawnego czytania zapamiętałam tytuł, natomiast zupełnie nie pamiętałam o czym...

Oj wspaniałe przygody :-)

Dyskusje

2 820