Złodziejka

Data 1. wydania:
2002-01-01
Magdalena Moltzan-Małkowska
Prószyński i S-ka
2. poł. XIX w. dziewczyna literatura angielska nastolatka niebezpieczeństwo odmiana losu powieść obyczajowa samotność sierota uczucie Wielka Brytania
The Fingersmith
Prószyński i S-ka
powieść historyczna
2015-08-04
Magdalena Moltzan-Małkowska
Inne

Powieść napisana współcześnie, w której pobrzmiewają echa Dickensa, romansów grozy i epoki wiktoriańskiej. Akcja dziejąca się w wiktoriańskiej Anglii jest niebanalna, wręcz są w niej takie zwroty, że czytelnik siedzi z otwartą buzią i pytaniem "Ale jak to?", bo nie tego się spodziewał, choć już mu się wydawało, że rozgryzł fabułę. To również powieść bardzo naturalistyczna w...

Świetna fabuła - naprawdę bardzo dobrze poprowadzona akcja, dużo zwrotów akcji, ale nie wyssanych z palca. Rozumiem, dlaczego na podstawie tej książki został nakręcony serial, bo naprawdę czytelnik wpada w wir intryg, w które uwikłana jest główna bohaterka. Kolejnym atutem książki jest to, że jest napisana świetnym językiem: prostym i przyjemnym, ale nie naiwnym.
Minusem...

Doskonale się czytało. Klimatyczna, pełna niespodzianek, pochłaniająca czas i uwagę. Wachlarz emocji i zwrotów akcji. Nieprzewidywalna i naprawdę totalnie wciągająca. Polecam wszystkim to prawdziwa przyjemność.

Wspaniała powieść łącząca literaturę współczesną z tradycjami XIX-wiecznej prozy. Wartka fabuła, fascynujący bohaterowie i kompletnie zaskakujące zwroty akcji. Czyta się znakomicie.

Po prostu piękna

Całkiem ciekawa powieść. Kilka fajnych twistów.

Wow. Ciekawa historia, świetnie opisana. Zaskoczenie, niespodziewany zwrot akcji, zakończenie. Warto przeczytać. Jedna z książek która była w stanie mnie zaskoczyć i sprawić ze czytałam z ogromną ciekawością.

Fantastyczna książka, chyba najlepsza tej autorki. Uwielbiam takie klimaty, a do tego ten twist fabularny wgniótł mnie w fotel. Polecam. Especially for gaybies :)

Nie jestem fanką Dickensa, dlatego gdy przeczytałam, że "Złodziejka" się na nim wzoruje, pomyślałam, że prawdopodobnie mi się nie spodoba. Tymczasem jestem bardzo pozytywnie zaskoczona. Styl jest naprawdę dobry i lekki, a smaczku dodaje fakt, że autorka mogła pozwolić sobie na znacznie więcej niż Dickens - zarówno w warstwie językowej, jak i fabularnej (gdyby Dickens...

Takich plot twistów to nie pamiętam gdziekolwiek indziej! Czytane z wypiekami.

PS Czy Dżentelmen i Charles mieli się po oku?

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

2 725
    1 842