Ktoś we mnie

Data 1. wydania:
2009-04-30
Magdalena Moltzan-Małkowska
Prószyński i S-ka
lekarz literatura angielska niebezpieczeństwo rodzina strach tajemnica thriller wspomnienia wypadek
The Little Stranger
literatura piękna
2016-08-16
Magdalena Moltzan-Małkowska
Inne

Recenzje oficjalnych recenzentów i

Zło czai się w domu

10 Link do recenzji

Bardzo bylam zawiedziona końcówką. Nie lubie książek w których nie do końca wszystko się wyjaśnia. Oprócz tego książka dobra, przyjemnie sie czytało .

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Angielska prowincja rodem z kryminałów Agathy Christie skąpana w dusznym klimacie powieści gotyckiej – czemu nie?

Rozumiem wszystkich, którzy uważają powieść Sarah Waters za nudną. Powiedzmy sobie szczerze: „Ktoś we mnie” nie zachwyci spektakularnymi zwrotami akcji ani dynamiką. Wszystko dzieje się powoli, w ślimaczym tempie; brniemy razem z bohaterami przez tę historię...

Bez oceny, bo treść zaspoilerowałam sobie niechcący filmem. Zaczyna się banalnie- wiejski doktor zostaje wezwany do służącej w jednej z posiadłości ziemskich. Ale dla doktora Faradaya ten dom to nie pierwsza lepsza rezydencja. To Hundreds Hall, który wywarł na nim ogromne wrażenie, gdy był dzieckiem. Zamieszkały przez zubożałą, arystokratyczną rodzinę, która boryka się z...

Strasznie nudna. Szkoda czasu , słaba.

Polski tytul... wow

Bardzo dobra, ciekawa, wciągająca, gruba ale wcale nie nudzi. Historia interesująca, spokojna ale i niepokojąca. Nieuchronność upadku arystokracji, różnice między klasami, niemożność przeskoczenia swojego stanu, który jest jakby wryty w duszę i ciało. Bohaterowie niepapierowi, żywi.

Powieść "Ktoś we mnie" trudno przypisać do jednej kategorii. To dramat, powieść psychologiczna, obyczajowa, okraszona elementami grozy.

To historia rodziny Ayresów- niegdyś bogatej, cieszącej się powszechnym uznaniem- dziś nieprzystosowanej do zmian, usilnie starającej się zachować pozory dawnej świetności. Poznajemy ją z punktu widzenia doktora Faradaya, który w wyniku...

2041

Życie jest bardzo krótkie a dobrych książek zatrzęsienie. Ta jest nudna jak flaki z olejem. Nie tylko nie straszna, ale kompletnie nieciekawa. Banalna i nudna. Od połowy książki, a ciągnie się na blisko 600 stron, ślizgałam się po tekście wyłapując "mięsko", byle zamknąć już tę historię i pozbyć się tej książki. Okropna. Beznadziejna.

Spodziewałam się więcej, choć były pewne momenty, które zaskoczyły pozytywnie.

Nie sądziłam, że aż tak mnie ta pozycja wciągnie. Zwłaszcza, że nie bardzo wiedziałam czego się mogę po niej spodziewać. Okazało się jednak, że mamy do czynienia z niesamowitą historią, którą z łatwością można osadzić w nurcie "literatury grozy". Czytanie jej wieczorami to nie był najlepszy pomysł - nierzadko wręcz musiałam przerwać w najbardziej pasjonującym momencie, bo...

Dyskusje

• 2013