Sprostowanie

Disclaimer
kryminał, sensacja, thriller
2016-04-13
Paweł Korombel

Książka ta była dla mnie miłym zaskoczeniem, biorąc pod uwagę, że praktycznie przemilczano ją we wszystkich rankingach dobrej lektury. Ciekawy pomysł i konstrukcja, fabuła odkrywana stopniowo, tu i teraz oraz retrospekcja, powiem szczerze bardzo fajnie chłonie się tę historię. Nie można tej pozycji tak po prostu "przelecieć", wymaga od czytelnika wejścia głębiej w świat...

Mocna. Naprawdę mocna. Pochłonęłam ją w 2 dni. Kojarzycie film "23" z Jimem Carry'em w roli głównej? Momentami tak się czułam, czytając tę książkę. Naprawdę dobry, psychologiczny thriller. Naprawdę czułam na skórze te wszystkie emocje postaci. Niesamowita.

Poczatek nie porywa tak bardzo jak to co jest po qkilku wstępnych rozdziałach. Nie mogłam się oderwać od niej przepelnioina emocjami jakich nie doznaję podczas czytania skandynawski h kryminałów. Autorka mistrzowsko rozprawia się z głębia ludzkiej psyche. Mam wrażenie, że czułam to samo co bohaterowie w danym momencie,. Nienawiśc, złość, pogardę, podnietę, miłość, nie...

Zmarnowany czas i pieniądze. Nie polecam. Beznadziejny język, czasami nie wiadomo, co autorka chciała napisać. Sama historia - masakra, niczym mnie nie zaskoczyła, nudna, do przewidzenia.

Książka przypadła mi do gustu, choć początek może trochę ciężki, bo do pewnego momentu nie wiadomo było o co chodzi i co łączy dwie opisywane historie, jednak jak się wszystko zaczęło wyjaśniać książka zaczęła mocniej wciągać i w ogólnym odbiorze wyszła naprawdę dobrze :)

Kupiłam tą książkę w markecie za 9,99zł myśląc, że jak okaże sie słaba to nie będzie szkoda pieniedzy ;) Po raz kolejny uświadomiłam sobie, iż powieści nienagłośnione, mało komercyjne okazują się bardzo dobre. Fabuła ciekawa, zagadkowa. Polecam :)

Bardzo przyjemna lektura dla fanów thrillerów, wartka akcja i ciekawe zakończnie.

Co to była za książka!
Wiecie, uwielbiam czytać książki o których mało się mówi na bookstagramie. Przeważnie trafiam na fajne perełki o które często pytacie mnie w wiadomościach. I o to jedna z nich!
Jeśli miałbym dać ocenę to myśle, że mocne 9/10.
Od samego początku trzyma w napięciu. Catherine pewnego dnia u siebie znajduje książkę- nie pamięta skąd się wzięła w domu...

Książka jest napisana w bardzo spokojnym stylu. Są zwroty akcji, które jednak nie porywają. Mimo wszystko pomysł na książkę i bohaterów jest bardzo dobry. Początkowo nieco nużąca jest podwójna narracja. Ale potem wszystko zyskuje sens.

Słowo pisane ma sporą moc, jednak nie zależy w nie bezgranicznie wierzyć. Książka może poszerzyć horyzonty, dostarczyć wiedzy, rozbawić, wzruszyć, ale może też zniszczyć życie.
Catherine Ravenscroft od lat ukrywa bolesną tajemnicę. Pewnego dnia trafia w jej ręce książka zatytułowana Tajemniczy nieznajomy. Kobieta orientuje się, że jest to książka o niej, tajemniczy autor...

Dyskusje

• 2018