Gdzie kończy się cisza?

Okładka książki Gdzie kończy się cisza? C.L. Taylor
Logo Lubimyczytac Patronat
Logo Lubimyczytac Patronat
Okładka książki Gdzie kończy się cisza?
C.L. Taylor Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Seria: Kobieca strona thrillera kryminał, sensacja, thriller
Kobieca strona thrillera
Janusz Ochab

Demony przeszłości

Konto usunięte
Konto usunięte

Wciągająca choć przewidywalna. Ale czytało się super szybko i przyjemnie. Lubię takie książki, które czytają się same, strona ucieka za stroną i nie możesz jej odłożyć, dopóki nie skończysz. Bałam się, że będzie słabsza niż nowsze książki Autorki, ale się nie zawiodłam.

Książka dobra jako thriller . Tradycyjnie zakończenie słodziuteńkie jak lukier.

Książka dobra jako thriller . Tradycyjnie zakończenie słodziuteńkie jak lukier.

Historia dość ciekawa, ale niestety zakończenie przewidywalne i bez polotu. Podobało mi się wtrącenie wątku z przeszłości głównej bohaterki. Tam historia jest o wiele ciekawsza i zakończenie jest bardziej emocjonujące.

Fabuła ciekawa, tajemnicza i niebezpieczna, a jednak bardzo przewidywalna, choć wcale mi to nie przeszkadzało. Całość czyta się lekko, przyjemnie i wciągająco. Bohaterowie średnio charyzmatyczni, aczkolwiek dający się polubić. Czasami zbyt łatwowierni, naiwni, udajacy, że problemy ich nie dotyczą. A problemów jest cała masa: traumatyczna przeszłość Sue, niebezpieczny były narzeczony, przemoc fizyczna i psychiczna, alkohol, prostytucja i chora obsesja, żadna zemsty i zadawania cierpienia.
Historia wydaje się prosta, emocjonalna, a przy tym tak prawdziwa. Zakończenie trochę mało treściwe, okrojone w kilka znaczących elementów. W sumie jest to dobry i frapujący thriller, który przeczytałam z chęcią i bez rozczarowania.

Spodziewałam się czegoś zupełnie innego po tej książce i teraz sama nie wiem czy jestem zaskoczona na plus czy na minus

Akcja płynie dość spokojnie, niewiele się dzieje, a jednocześnie dzieje się tyle, że ciężko się od niej oderwać

Bardzo podobał mi się wątek z przeszłości, chyba nawet bardziej niż główny wątek w którym do samego końca czegoś mi brakowało

Wielokrotnie miałam.ochote potrząsnąć główną bohaterką z przeszłości, ale czy właśnie nie tak wygląda patologiczne uzależnienie od oprawcy?

Książka nie jest thrillerem wbrew temu co napisane jest na okładce, chociaż nie , napisane jest , że to kobiecy thriller, co brzmi jak kobieca literatura. Jeśli więc spodziewacie się mrocznego thrillera, to nie, mamy tu raczej całkiem zgrabna powieść obyczajową

Polecam

Wielokrotnie...

Historia dość krótka ale treściwa. Ile osób z nas wszystkich nosi w sobie tajemnicę. Z pewnością nie są to odosobnione przypadki. Jednak niektóre tajemnice niosą za sobą zło, zemstę, nieszczęście, ludzką tragedię. Tak było i w przypadku tej książki. Tajemnica i tak znalazła drogę do wolności ale przysporzyła przy tym kilku osobom cierpienia. Tylko dlaczego za błędy jednych osób płacą inni? Trochę rozczarowało mnie zakończenie ale i tak pozycja jest warta uwagi.

Jak dla mnie książka była ciekawa ale mam wrażenie że autorka za bardzo się skupiła na jednym wątku. Tak naprawdę zostało ukazane to jak kobieta była źle traktowana przez swojego partnera. Kiedy zdążyła się uwolnić od niego on i tak powraca. Choć i tak uważam że książka jest warta przeczytania.

Po książkę sięgnęłam zachęcona pozytywnym odbiorem "Teraz zaśniesz". No i dodatkowo przekonał mnie również jej opis. Zapowiadało się fajnie...
📖
Muszę przyznać, że książka jest świetna. Dobry, naprawdę dobry, trzymający w napięciu thriller, który nie pozwala się oderwać się od siebie. Fajnie skonstruowane postacie: matka mająca swoje mroczne tajemnice z przeszłości, ojciec polityk mający to i owo za uszami, córka skrywająca mroczny sekret, który popycha ją do targnięcia się na własne życie, porzuceni przyjaciele i chłopak no i tajemniczy mroczny "ktoś", który zdaje się rzucać na całą fabułę mroczny, morderczy wręcz cień. Bardzo fajnie się to czytało. Książka trzymała w napięciu od pierwszych do ostatnich stron. A i sama zagadka nie była do końca taka oczywista. Autorka kilkakrotnie myliła tropy, co chwilę ktoś inny był podejrzany, ktoś wydawał się szalony, ktoś zdesperowany... Super thriller.
📖📖
Książka napisana w pierwszej osobie, narratorką jest Sue, która dąży do rozwiązania zagadki: co takiego się stało, że jej jedyna córka próbowała się zabić? W poszczególnych rozdziałach poznajemy historię z dwóch punktów widzenia: najpierw odkrywamy to co dzieje się obecnie, natomiast rozdziały zakończone są wpisami z pamiętnika nastoletniej Susan. Jest to bardzo fajne rozwiązanie, ponieważ na bieżąco poznajemy przeszłość Susan i przez to łatwiej zrozumieć nam to, co bohaterka teraz przeżywa, co nią kieruje i dlaczego robi coś tak a nie inaczej. Jak dla mnie super książka - pochłonęłam ją w dwa dni.

Podsumowując: fajny, wciągający i mroczny thriller opowiadający o matce, kobiecie która wbrew wszelkim opinią i wbrew przeciwnością losu walczy o uzyskanie prawdy. Ja się wciągnęłam. Jak dla mnie ta powieść jest o niebo lepsza od "Teraz zaśnij". Super i polecam.

📖

A zapowiadało się naprawdę ciekawie… tajemnice, pytania i jeszcze raz to samo.
Ale w odpowiedzi ciągle cisza… aż w końcu czujemy zmęczenie.

Życie Susan Jackson rozpadło się na kawałki po tym, jak jej córka Charlotte próbowała popełnić samobójstwo. Dziewczyna leży w śpiączce.
Rodzina uważa, że to był tylko wypadek, lecz Susan jest pewna, że Charlotte chciała przed czymś uciec.
Matka odnajduje pamiętnik piętnastolatki. Postanawia na własną rękę dowiedzieć się czemu Charlotte chciała się zabić oraz wyjaśnić jej dziwne zachowanie przed zdarzeniem.

Misterna manipulacja, owiana przeszłością.
Gra, która w demoniczny sposób się rozpoczęła.
GDZIE KOŃCZY SIĘ CISZA to pomnik słów o truciźnie, jaka nie śni się nawet w koszmarach.

Nie znoszę niedopowiedzeń na finale książki. Możemy ciągle się łudzić, że jednak na wszystko odnajdziemy odpowiedzi, lecz gdy to następuje, pisarka postanawia nas uraczyć jedną, wielką niewiadomą w kwestii całkowitego zamknięcia sprawy.

Wgłębiając się w historię, trzeba przyznać, że na samym początku odczuwa się ciekawość. Chce się więcej, a intryga coraz bardziej rozbudowana, wplątuje nas w swoją sieć.
Niestety po dłuższym czytaniu ma się dość tej ciszy. Zastanawiasz się – czy na wszystkich bohaterów spadło zaklęcie milczenia?
Gdyby od początku każdy był szczery, ta historia by się nie rozwinęła.
Czyżby pisarce było brak jakiegokolwiek innego pomysłu od: kłamstwa?

C.L Taylor porusza w tej powieści takie wątki jak: toksyczna miłość, gwałt, aborcja, szantaż, dyskryminacja, syndrom sztokholmski…

A zapowiadało się naprawdę ciekawie… tajemnice, pytania i jeszcze raz to samo.
Ale w odpowiedzi ciągle cisza… aż w końcu czujemy zmęczenie.

Ciekawa, wciągająca, zaskakująca.
Jako matce nasuwa mi sie myśl ile wiemy o życiu naszych dorastających nastolatków..

Ciekawa, wciągająca, zaskakująca.

Dodaj cytat z książki Gdzie kończy się cisza?