Drugie życie

2016-03-16
2016-03-16
Ewa Penksyk-Kluczkowska
Ewa Penksyk-Kluczkowska

Bardzo fajna! Świetna historia, intryguje i wciąga. Czyta się jednym tchem. Polecam!

Po zapoznaniu się ze sprzecznymi opiniami na temat książki, zastanawiałam się czy zabierać się za jej lekturę. Zwłaszcza że jestem dość wybredna jeśli chodzi o thrillery. Przez pierwsze 100 stron akcja trochę rozwleczona w czasie, dużo opisów aczkolwiek coś kazało mi czytać dalej i nie rozczarowałam się. Mniej więcej od 150 strony robi się ciekawie, intrygująco i...

Zdecydowanie ponad połowa książki jest po prostu nudna. Irytująca, wręcz męcząca i głupio naiwna główna bohaterka rzuca na szalę popędu seksualnego wszystko co ma w życiu najlepszego: rodzinę i dom. Oczywiście przeżyła traumę, ponieważ jej siostra została zamordowana ale to nie upoważnia jeszcze do straty rozumu. Jedną gwiazdkę dodaję za końcówkę powieści, która trochę ją...

Mam mieszane odczucia. To książka z tych, co ani nie grzeją, ani nie ziębią. Nic tu nie porywa, nie zaskakuje. Zanim sięgnie się po tę książkę warto zadać sobie pytanie "Czy na pewno?".

Gdyby nie główna bohaterka i jej rozbuchane libido pewnie podobałaby mi się bardziej. Po "Zanim zasnę" spodziewałam się czegoś więcej. Tym razem jestem nieco zawiedziona.

Nie dajcie się nabrać - to nie kryminał , raczej literatura obyczajowa . Wątek zabójstwa jest tylko pretekstem do działań głównej bohaterki , która być może przeżywa kryzys wieku średniego i ma kłopoty z mocno rozchwianą własną psychiką . Autorka opisuje rozbuchaną namiętność , uczucia macierzyńskie , trudności wychowawcze z dorastającym synem , zdrady małżeńskie i...

Książka opowiadająca o kobiecie, która przeżyła już sporo w swoim życiu, kobiecie, którą spotkała tragedia.
Trzymająca w napięciu, barwna, pobudzająca wyobraźnie, wciągająca, z niespodziewanym zwrotem akcji przy jej zakończeniu, oraz z niedopowiedzeniem...

Świetny thriller. Nie mogłam się oderwać, w głowie miałam cały czas tę książkę i myślałam tylko żeby do niej wrócić kiedy odkładałam. Polecam zdecydowanie.

Początek wydaje się lekko nużący, ale reszta to petarda. Książka trzyma w napięciu i chce się ją chłonąć jak najszybciej. Niebanalny koniec zostawia po sobie bardzo duże wrażenie.

Książka momentami wciągająca, a czasem trochę nudna. Słabą stroną są bohaterowie, sprawiają wrażenie płytkich. Jednak warto dotrwać do ostatniej strony, gdyż zakończenie jest naprawdę zaskakujące.

• 2018
  • 2019