Drugie życie

Sonia Draga
Second Life
kryminał, sensacja, thriller
Ewa Penksyk-Kluczkowska

Mam mieszane odczucia. To książka z tych, co ani nie grzeją, ani nie ziębią. Nic tu nie porywa, nie zaskakuje. Zanim sięgnie się po tę książkę warto zadać sobie pytanie "Czy na pewno?".

Gdyby nie główna bohaterka i jej rozbuchane libido pewnie podobałaby mi się bardziej. Po "Zanim zasnę" spodziewałam się czegoś więcej. Tym razem jestem nieco zawiedziona.

Nie dajcie się nabrać - to nie kryminał , raczej literatura obyczajowa . Wątek zabójstwa jest tylko pretekstem do działań głównej bohaterki , która być może przeżywa kryzys wieku średniego i ma kłopoty z mocno rozchwianą własną psychiką . Autorka opisuje rozbuchaną namiętność , uczucia macierzyńskie , trudności wychowawcze z dorastającym synem , zdrady małżeńskie i...

Książka opowiadająca o kobiecie, która przeżyła już sporo w swoim życiu, kobiecie, którą spotkała tragedia.
Trzymająca w napięciu, barwna, pobudzająca wyobraźnie, wciągająca, z niespodziewanym zwrotem akcji przy jej zakończeniu, oraz z niedopowiedzeniem...

Świetny thriller. Nie mogłam się oderwać, w głowie miałam cały czas tę książkę i myślałam tylko żeby do niej wrócić kiedy odkładałam. Polecam zdecydowanie.

Początek wydaje się lekko nużący, ale reszta to petarda. Książka trzyma w napięciu i chce się ją chłonąć jak najszybciej. Niebanalny koniec zostawia po sobie bardzo duże wrażenie.

Książka momentami wciągająca, a czasem trochę nudna. Słabą stroną są bohaterowie, sprawiają wrażenie płytkich. Jednak warto dotrwać do ostatniej strony, gdyż zakończenie jest naprawdę zaskakujące.

Główna bohaterka jest irytująca, naiwna, męcząca, i nudna, a dialogi drętwe i nieciekawe. Dziwna książka, niby historia z potencjałem, ale zupełnie bez ikry.

Niezrównoważona gł. bohaterka jest niebywale wręcz irytująca. Momentami jej działania śmierdzą kiepskim romansidłem . Ale ostanie 150 stron czyta się na jednym wdechu: niesamowite napięcie i zaskakujące zakończenie.

Lubię książki których zakończenia nie można się domyślić. Tak właśnie jest tym razem, choć wydawało mi się, że już wszystko wiem.

Dyskusje

• 2018