Człowiek nietoperz

Jo Nesbø Cykl: Harry Hole (tom 1)
kryminał, sensacja, thriller 344 str.
Flaggermusmannen
Iwona Zimnicka
Ślady zbrodni
Wydawnictwo Dolnośląskie
kryminał, sensacja, thriller
Harry Hole kryminał literatura norweska norweski kryminał psychopata skandynawski kryminał śledztwo Sydney śmierć zagadka kryminalna zbrodnia

Flaggermusmannen
2014-11-19
Iwona Zimnicka
Ślady zbrodni
Wydawnictwo Dolnośląskie
kryminał, sensacja, thriller

Kup książkę

Opinie [1 253]

Dobra, choć wolno rozkręcająca się historia. Solidny debiut Autora.

Moja druga książka Nesbo po "Pierwszym śniegu". Jest to debiut autora, więc moja ocena jest trochę zawyżona. Z początku książka trochę nudnawa, ale potem się rozkręca."Pierwszy śnieg " był dużo lepszy. Wychodzi na to, że im późniejszy tytuł tym lepszy efekt. Zobaczymy. Mam już kupione następne tomy Jo Nesbo.

Nie wciągnęła mnie absolutnie i czytałam na siłę, aby tylko skończyć. Podobno pozostałe z tej serii są lepsze ale ta nie zachęciła mnie do tego, aby to sprawdzić.

Książka trochę przynudza, trochę przegadana, sprawa morderstwa wlecze się a jednak mimo wszystko ta książka coś w sobie ma. Ciekawy obraz etnograficzny Australii. Zacząłem przygodę z Harrym Hole od dziewiątej książki z serii - "upiory", która bardziej mi się podobała, teraz postanowiłem czytać od początku. Myślę, że dobrze się stało bo gdybym zaczął od człowieka nietoperza...

Co prawda chwilami książka bywała monotonna, ale ostatecznie wciągnęła mnie na tyle, że zaczynam czytać dalsze części historii komisarza Harrego Hole.

Następne spotkanie z komisarzem Harrym Holem .Tym razem wybiera się do dalekiej Australii gdzie próbuje rozwiązać sprawę morderstwa swojej rodaczki.Spotyka też piękna szwedkę w której się zakochuje .Sprawa zabójstwa jest dość zawiła , ale po kilku głębszych wszystko się rozjaśnia . A i jest kilka historyjek z mitologii aborygenów ,w tym tytułowa .

Ponoć nowsze książki Nesbo są już lepsze...
Ta jest straszna. Autor daje niezły popis rasizmu, szowinizmu, macho-chizmu, homofobii, transfobii, wtórnego wiktymizowania ofiary - na każdej stronie coś się znajdzie. Strzela głupimi stereotypami bez opamiętania. Nie czytajcie tego. Udawajmy, że tej książki nie ma.

Norweg w Australii - tak brzmi to ciekawie. Bardzo fajnie i zmyślnie ułożona fabuła. Dużo ludzkich problemów i słabości. Może nie jest to najlepszy kryminał jaki czytałam, ale i tak cieszę się, że ją przeczytałam :)

Jo Nesno stworzył ciekawą postać głównego bohatera - Harry Hole z jednej strony jest niezwykle skutecznym śledczym, z drugiej strony policjant momentami nie radzi sobie z własną przeszłością i alkoholizmem, co doprowadza go do kłopotów.
W książce znalazło się za dużo opisów dotyczących Aborygenów, co spowodowało, że całkiem dobra zagadka kryminalna podczas czytania gdzieś...

Dyskusje

16 566