Zimowy morderca

Krystyna Kuhn Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie Seria: Ślady zbrodni kryminał, sensacja, thriller
Wintermörder
kryminał, sensacja, thriller
Małgorzata Słabicka
Ślady zbrodni
zbrodnia kryminał Małgorzata Słabicka

Niezwykle polecam wszystkim! Doskonała seria :)

Płascy bohaterowie. Fabuła średnia. Język zbyt prosty

A mogło byc lepiej

Kryminał fajny i niebanalny z historią w tle

Karna gwiazdka, bo książka sama w sobie zła nie jest. Ciekawy pomysł, poprawny język, ale … nie mam wątpliwości, że autorka trochę się pogubiła i zagalopowała. Nawet data urodzin niemieckiej pisarki nie usprawiedliwia tak nieciekawego obrazka Krakowa, jaki nam tutaj zapodaje. Początek XXI wieku i wyświechtane taksówki z handlującymi wódką taksówkarzami, złote zęby w...

Fajna książka. Czytało się lekko, przyjemnie. Polecam.

Na półkach: , , , , , ,

Lubię historie z II wojną światową w tle. Na dodatek tu mamy jeszcze Kraków. Miało być pięknie. Wyszło w sumie nijako.

Jedna z lepszych pozycji, którą ostatnio czytałam. Choć bez wątku miłosnego mogło się obyć.

Na półkach: , , , ,

Rok 1942, Kraków. Młoda dziewczyna zostaje wywieziona do Niemiec zmuszona do pracy jako pokojówka w pewnej bogatej,eleganckiej rodzinie. A następnie w 2006 roku we Frankfurcie, pewnej zimowej nocy zostaje popełnione bardzo mrożące krew w żyłam potworne, masakryczne morderstwo. Na miejscu całej tej zbrodni pojawia się prokurator Miriam Singer zwana "Żelazną Damą" jest...

Książka dobra jako całość. Natomiast zakończenie jak dla mnie napisane "na kolanie". Jakby autorka znudziła się już historią i chciała szybko skończyć. I do tego ten obraz Polski niby XXI wieku a opisy jak sprzed 30 lat.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

• 2014
  • 2013