Człowiek nietoperz

Jo Nesbø Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie Cykl: Harry Hole (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
Flaggermusmannen
kryminał, sensacja, thriller
Iwona Zimnicka
literatura norweska Sydney Harry Hole

Opinie [1 375]

Mój pierwszy kryminał w życiu i oceniam na 7. Fajnie się czytało dopiero od połowy książki. Trochę irytowały mnie te długawe wstawki miłosne, ale sama akcja, klimat i motyw zbrodni na plus.

Bardzo fajny, klasyczny kryminał. Do tego świetnie sportretowana Australia z przełomu wieków. Świetni bohaterowie wpleceni w realia. Bardzo ciekawy wątek Aborygenów, czy klauna Otto. Cieszę się, że nadrobiłem!

Pierwsza książka tego autora. Nastawilam się na Wow A niestety się zawiodłam. Mało akcji, mało krwi. Więcej historii Australii niż opisów zbrodni, które tak lubię. Daje mu szansę i czytam dalej serię z Harrym

Rozczarowanie. Historia mało porywająca, w dodatku pełna zbędnych dygresji. Gdybym chciała poczytać sobie o Aborygenach albo o australijskich legendach sięgnełabym po inną książkę, a nie po skandynawski kryminał, do cholery.

Pierwsze 100 stron trochę przemęczyłam, ale później czytało się już naprawdę lekko i przyjemnie. Bardzo przyzwoity kryminał, zachęca żeby przeczytać cały cykl

To moje pierwsze spotkanie z Jo Nesbo i jestem trochę zawiedziona, spodziewałam się bardziej wciągającej akcji, a tymczasem momentami było wręcz nudnawo. Ponieważ nigdy nie zostawiam "nie doczytanych" książek, więc przeczytanie zajęło mi trochę czasu. Właściwie najbardziej podobały mi się opisy Australii i Aborygenów, ale nie tego spodziewałam się po kryminale...

Początek jeszcze był ok ale środek był trochę nudny jednak zaskoczyło mnie zakończenie.

Moim zdaniem pozycja dość przyjemna, solidna. Jak to często u Nesbo, przynajmniej ja tak uważam - początek książki stara się pokazać, że miejsce akcji ma też swoje własne życie poza kryminalną sprawą. W tych wstępach mógłbym nawet pokusić się o stwierdzenie, że jego książki stają się po części obyczajowe. Tutaj jednak ten wstęp nie przypadł mi tak do gustu jak np. w "Więcej...

Bardzo przyjemny kryminał. Początek wciągający, dobrze poprowadzony. Później w środku książki coś się popsuło i autor trochę przynudzał, aczkolwiek wrócił na dobre tory i zakończenie bardzo dobre. Ocena 6, ponieważ czytałam dużo lepsze kryminały, ale książka miła i polecam.

Dla niektórych rzeczywiście może być lekko nudnawa ta książka, ale mi akurat odpowiadały wstawki kulturowe. Historia całkiem ciekawa, a postać Harry'ego możemy dość dobrze poznać już od pierwszych stron.

Dyskusje

18 684