Człowiek nietoperz

Okładka książki Człowiek nietoperz Jo Nesbø
Okładka książki Człowiek nietoperz
Jo Nesbø Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie Cykl: Harry Hole (tom 1) Seria: Ślady zbrodni kryminał, sensacja, thriller
Harry Hole (tom 1)
Ślady zbrodni
Flaggermusmannen
Wydawnictwo Dolnośląskie
2017-01-01
2017-01-01
Iwona Zimnicka
Harry Hole kryminał literatura norweska śledztwo Sydney zagadka kryminalna zbrodnia

Tak jak wspomniałam już w samym opisie, mnogość faktów pochodzących z obcych terenów jest trudna dla głównego bohatera, ale dla mnie również niestety taka była. Nie wiem, czy jest to kwestia tego, że książki tej słuchałam jako audiobooka, czy raczej tego, że faktycznie jest to dosyć męcząca przeprawa. Mnogość wydarzeń, a także bohaterów, sprawiła że wiele rzeczy zlało mi się w całość i kilkukrotnie naprawdę ciężko mi się było połapać w tym co się dzieje. Jednak im dalej, tym wydaje mi się, że książka zaczynała się rozkręcać, a towarzyszący jej dreszczyk grozy sprawił, że chętniej podjęłam się skończenia tej książki. Końcówka naprawdę przysłużył się ogólnej ocenie, jednak wydaje mi się, że sami musicie przeczytać, bądź przesłuchać tę historię, żeby zrozumieć moje odczucia. Czy poleciłabym ją? Wydaje mi się, że nie, ponieważ potwornie się na niej wymęczyłam. Muszę jednak przyznać, że w przyszłości sięgnę jeszcze po następne tomy, licząc, że z czasem ta seria może potoczy sie w lepszym kierunku.

To pierwsza moja książka tego autora. "Męczyłam" ją prawie 2 tygodnie. Ciągnęła się jak flaki z olejem. Podobno autor to norweski mistrz kryminału. Na razie nie dostrzegam w nim żadnego mistrzostwa. Ale nie poddaję się i dam mu szansę. Za jakiś czas sięgnę po kolejną część. Mam nadzieję, że będzie lepsza od tej pierwszej.

Aby rozpocząć na porządnie jedną z bardziej współczesnych serii kryminalnych, w tym wypadku cykl książek o Harrym Hole'u, postanowiłem zabrać się od samego początku - za tom 1. Książka nie zachęca jednak szczególnie do przeczytania kolejnych części. Decyzja przede mną.

Cześć,
Jest to moje pierwsze, książkowe, spotkanie z twórczością Jo Nesbo.
Co prawda w napływie emocji chciałem zapoznać się z inną pozycją bo z "Pierwszy Śnieg".
Po obejrzeniu filmu chciałem zapoznać się z pierwowzorem literackim i wtedy okazało się, że jednak muszę sięgnąć po pierwszy tom całej serii o detektywie Harrym Hole ;)
Jakie wrażenie na mnie zrobiła książka ? O tym w materiale video :)

Cześć,
Jest to moje pierwsze, książkowe, spotkanie z twórczością Jo Nesbo.
Jakie wrażenie na mnie zrobiła książka ? O...

więcej Pokaż mimo tovideo - opinia

Niestety pozycja zdecydowanie mnie zawiodła, przez co w delikatny sposób mogę ją nazwać słabym kryminałem.
Po przeczytaniu nie jestem w żaden sposób zachęcona do sięgnięcia po drugi tom.
Mocne 4 za wątek z rudowłosą dziewczyną, która dodała trochę pozytywnej energii, reszta niezbyt interesująca.

Po przeczytaniu nie jestem w żaden sposób zachęcona do sięgnięcia po drugi tom.

Dla mnie rozczarowanie. Wielokrotnie slyszalam o tej serii, ludzie ja polecali, a ten pierwszy tom nie zachecil mnie do siegniecia po kolejne. W sumie w polowie ksiazki mialam swoje przypuszczenia i one sie sprawdzily. Jako kryminal nie oceniam jej wysoko.

Jako kryminał nie zachwyca. Książka ma mocniejsze momenty, z początku nawet mnie wciągnęła, ale czytałem ją chyba 5 dni, a to u mnie słaby wynik.

Pierwszy tom sagi na początku wciąga, ale później się dłuży i nudzi by dopiero na sam koniec zainteresować. Tak btw. wątki poboczne związane z historią i kulturą Australii na plus, zawsze ciekawego można przeczytać.

Cykl rozpoczęłam poza kolejnością, bo od ,,Pierwszego Śniegu", który sprawił, że miałam większe oczekiwania. Czasami wiało nudą, ale jest kilka fragmentów, które faktycznie wciągają. Daję 5 za poruszenie kwesti rdzennych mieszkańców, ciekawych druhoplanowych bohaterów, szczegółowe opisy zbrodni, lekkie budowanie napięcia, jednak jako kryminał nie zachwyca tak jak w moich oczach powinien.

Bardzo dobry kryminał, wciągający, a w dodatku ciekawie opisujący rdzennych mieszkańców Australii. Aborygeni mają swoją historię, swoje wierzenia i legendy. Moim zdaniem to tylko urozmaicało fabułę, dodawało jej "smaczku".
Harry Hole - niezwykły śledczy z Norwegii, tym razem działał na nieznanym sobie terenie, współpracując z policją w Sydnej oraz bezdomnym Aborygenem z parku - Josephem.
Jednym słowem, książkę pochłonęłam i tego Wam również życzę.

• Kryminał
  • Kryminały