rozwińzwiń

Pancerne serce

Okładka książki Pancerne serce Jo Nesbø
Okładka książki Pancerne serce
Jo Nesbø Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie Cykl: Harry Hole (tom 8) Seria: Ślady zbrodni kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Harry Hole

Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Mogą Cię zainteresować

Po mistrzowsku napisany kryminał.
Pod koniec jednak trochę już mi się dłużył. Autor za bardzo rozwlekał końcowe sceny.

Po mistrzowsku napisany kryminał.

Kolejna super powieść z Harrym!

Kolejna super powieść z Harrym!

nie byłam gotowa na treść książki- praktycznie nigdy nie jestem przy książkach tego autora, przy tym zawsze dość mocno się gubię, ale zawsze uważam to za zaletę.

To było moje trzecie i ostatnie spotkanie z Harry'm Hole. Nie poczułam fenomenu literatury Jo Nesbo i już raczej go nie poczuję. Każdą z tych książek skończyłam raczej z poczucia obowiązku niż z przyjemności.

Pierwsza książka przeczytana w nowym roku 2024. Ostatnia część o naszym blondwlosym terminatorze, znów udany. Czytać chronologicznie, inaczej jak ja będziecie mieć niedopowiedzenia ale i momenty nagłego oświecenia, gdy skojarzycie fakty z kilku tomów jednocześnie 😀 historia trzyma fason i nie ma czasu na przerwy, chyba że do WC. Pozdrawiam

Wyśmienita...pageturner 🙃

Wyśmienita...pageturner 🙃

Bardzo długa, ale ciekawa i trzymająca w napięciu część, akcja była tak zaplanowana, że później ciężko było się oderwać. Wszystkie opisy miejsc były tak szczegółowe, że bez problemu wyobrażałam sobie akcję, uwielbiam i biorę się za kolejną część :)

Jak w innych książkach jest w stanie przeżyć wstępy długie i bezsensowne tak w tej było to nad wyraz trudne. Znów mamy HH, który nic tylko smętkuje, ostatnia sprawa, nie jestem policjantem już, Rakel....., to już jest naprawdę nudne oraz uciążliwe. Sama fabuła książki była naprawdę nudna, mimo powrotu motywu bałwana to wydaje mi się, że połowicznie zostało to przedstawione w porządku... ale druga połowa jest tragicznie nudna i niepotrzebna

Właśnie skończyłam. Świetna książka. Trzyma w napięciu do samego końca. Polecam.

Jak bardzo okrutnych czynów może dopuścić się człowiek w odwecie za doznane w przeszłości zło? Czy jakakolwiek trauma usprawiedliwia zadawanie bólu ofiarom, zwłaszcza tym niewinnym i całkowicie przypadkowym? Czy psychopatyczne skłonności są dziedziczne, czy raczej nabywamy je wraz z życiowymi doświadczeniami? Czy bardziej winny jest ten, kto fizycznie zabija, czy raczej ten, kto z ukrycia steruje serią zabójstw i podsuwa sadyście kolejne osoby? Na te i wiele innych pytań znajdziecie odpowiedzi w kryminale autorstwa Jo Nesbø, już ósmym z serii o komisarzu Harrym Hole.

Po rozwiązaniu sprawy Bałwana - seryjnego zabójcy, który omal nie pozbawił życia jego bliskich - Harry Hole porzuca pracę w policji i zaszywa się w Hongkongu. Prędko okazuje się jednak, że znów jest potrzeby w Oslo. Po kraju grasuje następny szaleniec, który zabił już dwie młode kobiety przy pomocy tajemniczego narzędzia. Kolejne zabójstwa wydają się nie mieć nic wspólnego z poprzednimi i policja ma wątpliwości, czy faktycznie dokonał ich ten sam człowiek. Tylko Harry Hole wydaje się mieć wystarczające zdolności do rozwiązania tej zagadki. Jego tropem wyrusza więc z polecenia szefa Wydziału Zabójstw młoda policjantka Kaja Solness, mająca za zadanie sprowadzić genialnego śledczego do Norwegii i skłonić do zajęcia się tą nową sprawą.

Ciąg dalszy recenzji znajdziecie tutaj:

więcejOznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

10 608
    4 257