Pancerne serce

Jo Nesbø Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie Cykl: Harry Hole (tom 8) Seria: Ślady zbrodni kryminał, sensacja, thriller
Panserhjerte
2014-11-19
Iwona Zimnicka
Ślady zbrodni
Harry Hole

Następna sprawa Harrego - policyjnego pijaka, który jest genialnym śledczym. Jak zwykle wpada w problemy z których i tak wychodzi obronną ręką. Między innymi dzięki niemu udaje się znaleźć mordercę, który zabija kilka osób będące w tym samym domku turystycznym w górach.

Zastanawia mnie dlaczego alkoholik, człowiek zajmujący się brudem tego świata jest tak wciągający, pochłaniający. Dlaczego jest jak łyk powietrza smakujący jak whisky z lodem, jak ten brunatny płyn na dnie butelki. Stałem się chyba jak on, tylko że moim Jeam Beamem są kolejne części o rosłym komisarzu

Książka jak zwykle napisana niesamowicie przejrzyście, zostaje użyte wiele charakterystycznych dla Nesbo sztuczek literackich, które budują napięcie. Opowiadanie zbudowane jest tak, żeby czytelnik, mógł wychwycić i skojarzyć pewne fakty, które w ogólnym rozrachunku będą bardzo istotne. Ogólnie to powiem tak. Bardzo ciekawa lektura i Polecam serdecznie. Pod koniec można się...

Zazwyczaj doslownie pochlaniam ksiazki Z Harrym, ale ta po prostu mnie wymeczyla. Po przeczytaniu kazdej poprzedniej czeci czulam ogromny smutek, ze to ju koniec. A tym razem odetchnelam z ulga. Mocno przekombinowana ksiazka. I troche jak zacinajaca sie plyta.

Kolejna w serii, mam nadzieję już wkrótce wszystkie przeczytać. Niby napisana zgodnie ze sztuką, jednak intryga.... godna brazylijskiej telenoweli. Tak bezsensowna i naciągana. Kiepsko.

Chyba najlepsza część o Harrym Hole.
Wygląda na to, że brak Rakel i całego dramatu okołoobyczajowego wyzwolił dobry kryminał. Refleksje natury osobistej zastąpiło świetne śledztwo, choć oczywiście nie brak filozoficznych rozważań Harrego o społeczeństwie, świecie i jego zgniliźnie. Tym razem komponują się jednak z całą historią. No i są świetnie napisane.
Atmosfera gęsta,...

Trochę się stęskniłam i za Harrym i za Nesbo. Do tej części miałam kilka podejść, jedno to nawet z 5 lat temu, ale tak się niefortunnie składało, że nie mogłam jej skończyć. Sama nie wiem dlaczego, bo to bardzo dobra książka ze świetnie skonstruowaną intrygą. Nie należy do moich ulubionych Nesbo, ale jak najbardziej mogę ją polecić wielbicielom gatunku. Trochę rozczarowało...

Pancerne serce jest jak do tej pory najsłabszą częścią sagi Harry Hole. Autor eksperymentuje wprowadzając dużo elementów przygodowych i sensacyjnych. Niestety odbywa się to kosztem innych składowych tej historii.
Opis śledztwa, gdzie od pewnego momentu mamy zmieniający się kalejdoskop podejrzanych w pewnym momencie przestał mnie zupełnie interesować.
Bohaterowie, którzy...

Według mnie najlepszy tom cyklu - poprzednie były dobre, ten okazał się być znakomity.

W Oslo zostają zamordowane dwie młode kobiety, wszystko wskazuje na tego samego sprawcę. W celu rozwiązania zagadki seryjnego mordercy, z Hongkongu, ściągają specjalistę, Harrego Holle. Wkrótce ginie kolejna ofiara, parlamentarzystka Marit Olsen, przez co sprawa zyskuje wysoki priorytet. To jednak nie koniec, ponieważ Harry odkrywa, że morderca dopiero się rozkręca i...

Dyskusje

8 965