Opowiadania kryminalne

Krzysztof BeśkaJarosław Klejnocki Wydawnictwo: Czarna Owca kryminał, sensacja, thriller
Czarna Owca
kryminał, sensacja, thriller
Opowiadania kryminalne

Na okładce lista nazwisk autorów, poczynając od Krzysztofa Beśki. Czyli kryminałki. Otóż nie. Ta cienka książeczka (niespełna 150 stron) zawiera 9 krótkich opowiadań różnych autorów. Niestety, tytuł jest mylący, bo książka zawiera różne gatunki - horror, opowieść grozy, dreszczowiec. I to pierwsza wada - wprowadzenie w błąd czytelnika, który szuka typowo kryminalnych...

Książka o dziwo nie podobała mi się zupełnie , opowiadania strasznie przewidywalne .

Całkiem fajne opowiadania, ale nie zachwycają. Jedno mi się nie podobało, a mianowicie, styl w jakim zostało napisane. Zdecydowany przerost formy nad treścią. Ogólnie lektura lekka i raczej przyjemna

Może ze dwa opowiadania mają coś wspólnego z kryminalnymi ...

Rzeczywiście trudno ocenić zbiór, bo opowiadania były bardzo różne. Ale na pewno reklama na odwrocie jest bardzo przesadzona. Na jej podstawie można wysnuć wniosek, że każde z tych opowiadań wgniata w fotel, a tak nie jest. Tak naprawdę, to spodobały mi się jedynie dwa z tych dziewięciu opowiadań:

1. Krzysztof Beśka "Choroba legionistów" - świetne opowiadanie trzymające w...

Ciężko ocenić zbiór opowiadań. Nie wszystkie przypadły mi do gustu; najbardziej podobały mi się dwa ostatnie opowiadania autorstwa Antoniny Turnau i Bohdana Sławińskiego. Chyba najbardziej klasyczne.
W opowiadaniu p. Turnau nawiązanie do Herkulesa Poirota nasunęło skojarzenie do innego opowiadania Agaty Christie i niestety wiadomo było o co chodzi.

Ciężko to nazwać kryminałami aczkolwiek występuję zbrodnia i osoba podejrzana. Mnie się podobały tylko dwa opowiadania - drugie i trzecie, reszta znośna - bez rewelacji.

• SPRZEDAM (zainteresowani-priv)
  • (A KATEGORIA) BELETRYSTYKA
  • Wymienię
  • Drukowane
  • Czekają - książki
  • Pożyczone
  • Wygrane w konkursach :)
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Opowiadania kryminalne