Świat lodu i ognia

Okładka książki Świat lodu i ognia
Linda AntonssonElio M. García jr. Wydawnictwo: Czwarta Strona fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
The World of Ice and Fire
Czwarta Strona
2014-11-05
2014-11-05
Data 1. wydania:
2014-10-28
Michał Jakuszewski
pieśń lodu i ognia gra o tron westeros

Oficjalne recenzje i

Świat Martina

Link do recenzji

4966 535 9

Można być pod wrażeniem zabawy autora żeby postawić się w roli Maestera, czapki z głów za koncept i przedstawienie tak złożonego i spójnego uniwersum. Dla koneserów Lodu i Ognia obowiązkowa pozycja.

Barzo dobra ksiązka opisująca historię świata znanego z kart powieści Georga R.R. Martina. Dużo informacji w wszelakch ludach, władach i krainach pobudzających wyobraźnię, a jednocześnie systematyzująśych wiedzę o Westeros i okolicach. Dużym atutem są ilustracje (w tym polskich autorów), które jednak tracą trochę na jakości na kartach książki.

Doskonała kroniko encyklopedia świata z pięknymi ilustracjami

"Świat lodu i ognia" to pozycja obowiązkowa dla wszystkich wiernych fanów twórczości Georga R.R. Martina... do których ja najwyraźniej się nie zaliczam. Encyklopedyczna forma publikacji pozwala w pełni docenić złożoność świata przedstawionego w "Grze o Tron" i jej sequelach, ale wiąże się też z występowaniem dłużyzn, trudnych do przetrawienia powtórzeń i nawału faktów...

Piękne ilustracje!! Książka pozwala uporządkować sobie wiedzę o Westeros, pozawala też lepiej zobrazować sobie np podróż Denerys do Westeros, że to była podróż z prawie końca znanego świata. Nie wiem jak u innuch, ale u mnie pobudziło wyobraźnie na maksa, często myślę o ogromnie opowieści jakie jeszcze można by w tym świecie opowiedzieć.

"Świat lodu i ognia" to nie typowa powieść fantasy. Jest to raczej kronika, która stanowi swego rodzaju uzupełnienie "Pieśni Lodu i Ognia".
Jeśli ktoś jest fanem powieści fantasy, oczekuje akcji, fabuły, to ta książka raczej nie przypadnie mu do gustu.
Jednak jeśli ktoś chce poznać bardziej historię świata przedstawionego w "Pieśni Lodu i Ognia", to z całą pewnością...

Obowiązkowa pozycja dla fanów świata G.R.R Martina.

Przewodnik po świecie Lodu i Ognia.

„Świat Lodu i Ognia” to lektura przeznaczona dla osób „zafiksowanych” na twórczość pana George’a R.R. Martina. Oddani fani znajdą tu odpowiedzi na wszystkie nurtujące ich pytania, jednak czytelnicy, którzy nie są tak gorliwymi zwolennikami sagi, mogą się wynudzić.

Książka oferuje nam szczegółowe omówienie historii znanego świata – od...

Polecam

Świetny przewodnik po świecie Sagi.

1 578
    1 348