Królowie przeklęci I

Okładka książki Królowie przeklęci I Maurice Druon Patronat LC
Okładka książki Królowie przeklęci I
Maurice Druon Wydawnictwo: Otwarte Cykl: Królowie przeklęci (tom 1-3) powieść historyczna
powieść historyczna
Królowie przeklęci (tom 1-3)
Les Rois maudits

Oficjalne recenzje i

Walka o władzę

Link do recenzji

64 8 63

Monumentalny cykl powieści historycznych autorstwa Maurice'a Druona o zmierzchu dynastii Kapetyngów i początku panowania ich kuzynów, Walezjuszów, to coś w sam raz dla miłośników historii, a w szczególności epoki średniowiecza. W tomie pierwszy zebrano trzy powieści, wydane w latach 1965-66, a początkiem narracji jest rok 1314, w którym to na rozkaz Filipa IV Pięknego...

Wspaniała książka, świetnie napisana, opracowana z wielką pieczołowitością (przypisy objaśniające - na medal), w dodatku bardzo dobrze opracowana po polsku (co jest obecnie wielką rzadkością). Nic, tylko czytać :)
Polecam bardzo!

Nie jestem fanem Wojny Stuletniej ani historii Francji czy Templariuszy. Ale to się czyta, prawie na zasadzie nie zaczynaj wieczorem jeżeli rano masz iść do pracy. Lubię książki które zmuszają do używania map, atlasów. Mimo że pojawia się na kartkach wiele postaci to narracja jest tak prowadzona, że bez kłopotu można sobie przypomnieć kto z kim w jakiej kolacji i z kim...

Z zasady nie lubię powieści historycznych z czasów wczesnego średniowiecza, częściej sięgam po historię II WŚ i czasy komunistyczne, więc dynastie Kapetyngów i Plantagenetów w ogóle nie mieszczą się w sferze moich zainteresowań historycznych. Sięgnęłam po tę lekturę, ponieważ dedykowana jest ona dla fanów "Gry i tron" w gronie których znalazłam się i ja.

Historia zaczyna...

„Królowie przeklęci” to obszerny cykl powieści historycznych napisanych przez Maurice’a Druon w latach 1955-1977. Opowiadają one wydarzeniach poprzedzających wybuch wojny stuletniej. Poczynając od procesu zakonu templariuszy oraz spalenia na stosie jego trzech najwyższych dostojników wraz z wielkim mistrzem zakonu z Jakubem de Molay, który w momencie egzekucji rzuca...

Historia wczesnośredniowiecznej Francji. Od czasów stracenia Templariuszy. Bogaty rys historyczny i społeczny ówczesnef Francji. Powieść rozbudowana, opisująca także życie prywatne.

Pierwsza część jest najlepsza z trylogii. Druga warta przeczytania. Trzecia nuży.

Bardzo dobra powieść historyczna. Intrygi, spiski, morderstwa w białych rękawiczkach, osobiste urazy i prywatne konflikty - to wszystko nadaje tej książce smak i wciąga czytelnika. Autor tworzy postaci, które są charakterystyczne, trochę schematyczne, przez co może momentami zbyt przewidywalne, jednak budzące w czytelniku sympatie bądź wręcz przeciwnie antypatię. Dużym...

"Królowie przeklęci" to trzytomowy cykl historyczny (w skład którego wchodzi dokładnie 7 powieści wcześniej wydanych oddzielnie) przybliżający dzieje francuskich dynastii Kapetyngów i Plantagenetów od początku XIV wieku. Historia nieco ubarwiona, ale w całości oparta na prawdziwych postaciach i wydarzeniach, a przy tym bardzo emocjonująca i wciągająca.

Tom pierwszy...

Uwielbiam ten cykl. Pierwszy tom jest rewelacyjny, Czyta się szybko, książka niesamowicie wciąga, a fakt, że są to opisy prawdziwych władców to dodatkowy plus.
Jeśli uważasz, że "Gra o tron" jest dobra, to koniecznie przeczytaj "Królów przeklętych". To jest prawdziwa gra o tron.
Rewelacja, Gorąco polecam!

3 796