Królowie przeklęci I

Patronat LC
Maurice Druon Wydawnictwo: Otwarte Cykl: Królowie przeklęci (tom 1-3) powieść historyczna
Les Rois maudits
Adriana Celińska
Otwarte
templariusze historia królowie Francja
Les Rois maudits
Królowie przeklęci (tom 1-3)
powieść historyczna
Adriana Celińska
templariusze historia królowie Francja

Oficjalne recenzje i

Walka o władzę

[ 28 ] Link do recenzji

Pierwsza część jest najlepsza z trylogii. Druga warta przeczytania. Trzecia nuży.

Bardzo dobra powieść historyczna. Intrygi, spiski, morderstwa w białych rękawiczkach, osobiste urazy i prywatne konflikty - to wszystko nadaje tej książce smak i wciąga czytelnika. Autor tworzy postaci, które są charakterystyczne, trochę schematyczne, przez co może momentami zbyt przewidywalne, jednak budzące w czytelniku sympatie bądź wręcz przeciwnie antypatię. Dużym...

"Królowie przeklęci" to trzytomowy cykl historyczny (w skład którego wchodzi dokładnie 7 powieści wcześniej wydanych oddzielnie) przybliżający dzieje francuskich dynastii Kapetyngów i Plantagenetów od początku XIV wieku. Historia nieco ubarwiona, ale w całości oparta na prawdziwych postaciach i wydarzeniach, a przy tym bardzo emocjonująca i wciągająca.

Tom pierwszy...

Uwielbiam ten cykl. Pierwszy tom jest rewelacyjny, Czyta się szybko, książka niesamowicie wciąga, a fakt, że są to opisy prawdziwych władców to dodatkowy plus.
Jeśli uważasz, że "Gra o tron" jest dobra, to koniecznie przeczytaj "Królów przeklętych". To jest prawdziwa gra o tron.
Rewelacja, Gorąco polecam!

Dobre rozpoczęcie serii

Doskonała powieść, która wpadła mi w ręce zupełnie przypadkowo. Rzeczywiście, zgodnie z różnymi recenzjami, można ją porównać do "Gry o Tron", ośmielę się nawet napisać, że według mnie jest nawet od niej lepsza, gdyż autor przedstawia nam prawdziwe wydarzenia oraz postacie historyczne. Intrygi. walka o władzę, nieczyste zagrywki, zaskakujące zwroty, czytając tę powieść nie...

Piękna, wielotomowa, saga historyczna średniowiecznych władców Francji

Świetna! Polityka, zdrady, zemsty, morderstwa, odrobina magii i fakt, że to wszystko działo się naprawdę!

Sądząc po recenzjach spodziewałam się czegoś zdecydowanie lepszego. Tomów jest jednak sporo i wiele przede mną dlatego jeszcze nie wydam ostatecznej opinii.

Rewelacyjna powieść historyczna dla osób, które lubią intrygi... bardzo zawiłe intrygi. W Królach przeklętych przewija się masa imion, nazwisk, pomiędzy którymi jest mnóstwo zależności. Jeżeli weźmiemy pod uwagę, że znaczna większość opisanych wydarzeń wydarzyła się naprawdę, wartość powieści zdecydowanie rośnie. Minusy? Zakończenie trochę nijakie i proponuję nie sugerować...

Dyskusje

3 740