Wierność w stereo

literatura piękna
2014-10-30
Jędrzej Polak
Jędrzej Polak przeboje i podboje ekranizacje

Taką literaturę popularną to ja mogę czytać. Hornby jest autentycznie zabawny, bywa błyskotliwy, przechodzi się przez tę książkę szybko, łatwo i przyjemnie. Film Frearsa na jej podstawie też sympatyczny.

Momentami można się pośmiać, ale powieść jest naprawdę przeciętna. Próbowałam polubić głównego bohatera, ba, któregokolwiek z bohaterów. Jednak Rob działał mi na nerwy swoimi wywodami, a reszta postaci wypada strasznie miałko. Możliwe, że moje odczucia byłyby trochę inne, gdybym od razu sięgnęła po książkę w oryginale, gdyż tłumaczenie pozostawia wiele do życzenia. Ot,...

Fajna książka pisana z punkty widzenia faceta na sprawy miłosne.

Na pewno łatwo się czyta. Na pewno GB jest dupkiem i przegrywem... ale w jakiś sposób go rozumiem. Nie daje mu to racji, ale nie mogę powiedzieć, że nie wiem, dlaczego dzieje się to co się dzieje. Dlatego że w jakiś sposób utknęliśmy na tej samej płaszczyźnie.
No i szanuję końcówkę. Za gorycz i za radość. Za poczucie przegrywu, z którego, kto wie, może wyrośnie coś ładnego.

Wynurzenia zgorzkniałego faceta - o tym, wydawałoby się, jest ta powieść. Mamy jednak przed sobą szczerą wizję świata faceta takiego jak Ty czy On. Opowieść prawdziwą, pełną i niebanalną.
To moja trzecia powieść Nicka Hornby - z każdą kolejną rośnie moja sympatia do autora. Polecam!

Analiza związków damsko-męskich z punktu widzenia faceta.
Wydaje się, że Nick Hornby lubi taką tematykę, bo inna jego książka "Był sobie chłopiec" oscyluje w podobnych klimatach.
Nawet ciekawa, bo warto poznać męski punkt widzenia. Oczekiwania i wyobrażenia mężczyzn o kobietach i związkach z nimi.
Co prawda to ten 36-latek wydawał mi się mocno niedojrzały. Właściwie...

Zabawna książka, pełna ciekawych spostrzeżeń - niby truizmów, ale opowiedzianych na nowo. Poznałem sporo ciekawych wykonawców muzycznych, ale momentami książka (choć krótka) drażniła lekkim infantylizmem i irytującymi zachowaniami głównego bohatera.

Świetna książka, fajnie oddaje rozterki faceta po 30ce. Napisana dowcipnym i lekkim stylem. Połknąłem w 2 dni.

Ta lektura wywoływała we mnie naprawdę różne odczucia. Pierwsze wrażenie - zachwyt! Początek wyśmienity. Rzadko zdarza mi się czytać coś, co wciąga od pierwszego zdania. A pan Hornby swoją opowieść zaczyna genialnie - bo tak:

"Na mojej liście pięciu najbardziej godnych zapamiętania rozstań wszech czasów (z dziewczynami, które chętnie zabrałbym na bezludną wyspę) znajdują...

Opowieść, która nie wnosi niczego istotnego. Liczyłem na dobrą weekendową rozrywkę i przeliczyłem się. Ma swoje momenty, ale całość się nie broni. Jest dużo o muzyce (co dla mnie ważne), ale bardzo pobieżnie i średnio ciekawie. Dodatkowo, irytujące tłumaczenie nazw zespołów i tytułów piosenek. Przykład? Katrina i Fale – Chodzę w Słońcu (Katrina and the Waves – Walking on...

Dyskusje

1 617