Był sobie chłopiec

2002-01-01
8372981906
Jerzy Łoziński
komedia chłopiec syndrom Piotrusia Pana

Spodziewałam się czegoś innego, głupkowatego romansu, książka okazała się być miłym zaskoczeniem. Słodko-gorzka opowieść, porusza wiele wątków - dojrzewanie chłopca w rozbitej rodzinie, jego trudności w kontaktach z rówieśnikami, zmagania samotnej matki i problemy singla przed czterdziestką. Wzrusza i śmieszy, więc polecam każdemu.

Brakuje mi na lubimy czytać opcji dodania "serduszka" (jak na filmwebie), bo 8/10 to trochę za dużo, ale ciężko odmówić uroku tej lekturze :)

Kojarzycie tę komedię romantyczną "Był sobie chłopiec"? Upolowałam za 1,50 zł w antykwariacie pierwowzór i.... Nie jest to ani komedia, ani tym bardziej romantyczna. :P
Spodziewałam się lekkiej, zabawnej lektury, a dostałam historię, która nie tylko jest głęboka, ale skłania do refleksji.

Marcus, 12 letni chłopiec przeprowadza się wraz ze swoją rozwiedzioną mamą z...

Nie oglądałam filmu, a miałam ochotę na coś lekkiego do poczytania. Podobało mi się, jednak zakończenie zostawiło we mnie spory niedosyt. Pod płaszczykiem żartów z odwiecznych problemów młodzieży/dzieci i uniwersalnego dylematu moralnego roztrząsanego jak żyć i kochać przez typowego singla w dużym mieście, jest dużo nostalgii i smutnych refleksji o samotności, depresji i...

Ś W I E T N A
dziękuję

Książka przy której się śmiałam w głos. I płakałam też trochę... Czytana po wielokroć.

mam inne wydanie

Świetnie napisana!

Temat ciężki jak słoń w formie lekkiej jak motylek. Historia 36-letniego playboya Willa i młodego, wyobcowanego ze środowiska rówieśników Marcusa chwyta za serce. Ta książka to esencja tego co nazywamy "życiem" i to z perspektywy świata dorosłego i dziecka. Mistrzostwo!

Ksiazka, ktora pod oslona humoru daje jednak do myslenia.
36- letni Will i 12-letni Marcus -two extremely different worlds collide

zabawna i lekka, polecam tym ktorzy chca odpoczac po stresujacym dniu

Dyskusje

1 871