Trzydziestka na karku

Lisa Jewell Wydawnictwo: Ringier Axel Springer Polska, Zysk i S-ka Seria: Literatura w spódnicy literatura obyczajowa, romans
Thirtynothing
838937126X
Małgorzata Hesko-Kołodzińska
Literatura w spódnicy
literatura w spódnicy

Chwilami książka mi się dłużyła. Można przeczytać, ale szczerze czytałam ciekawsze romanse.

Nic specjalnego, ale również nie należy do literatury najniższych lotów. Dwójka przyjaciół Nadine i Dig są od małego przyjaciółmi. Nadine jako mała dziewczynka obiecuje sobie, że będzie żoną Diga. Nierozłączna para przyjaciół, jest nierozłączna do momentu kiedy nie pojawia się ta inna. Wtedy kończy się przyjaźń. Pojawia się ponownie kiedy są już na studiach. Ale sielankę...

Słabsza wersja "Jednego dnia" Davida Nichollsa. Gatunek: przeczytać i zapomnieć.

zy kiedykolwiek zastanawiałeś się, co się stało z twoją pierwszą miłością? Wyobraź sobie, że wpadasz na nią na ulicy po dwunastu latach, odkąd ostatnio ją widziałeś i stwierdzasz, iż nadal strasznie ci się podoba. Tak właśnie czuł się Dig Ryan, gdy znowu spotkał Delilah. Teraz wyobraź sobie, że jesteś Nadine - od piętnastu lat najlepszą przyjaciółką Diga; nagle dociera do...

Beznadziejna. Desperackie decyzje, by zdążyć zanim nieubłaganie biegnący czas przewróci nam kartkę w naszej metryce.

Książka ciepła, z zabawnymi dialogami i relacjami damsko-męskimi. O szczęściu i o tym czego zazwyczaj pragniemy i mamy na wyciągnięcie ręki, a często tego nie widzimy.

Historia opowiedziana w „Trzydziestce na karku” Lisy Jewell jest prosta, życiowa i bardzo wiarygodna. Niestety, napisana w stylu, jakiego nie lubię, a więc humor na siłę i przejaskrawione sytuacje. Pod względem językowym bardzo przeciętna, chwilami nadmiar wulgaryzmów psuje lekturę. Da się czytać, ale rewelacji to tu nie ma.

Bardzo mi się podobała ta książka .
Polecam gorąco !

Fajna z humorem. Takie lubie. Dwójka przyjaciol o roznej plci,przyjaznia sie od lat. Koncowka byla do przewidzenia,bo jak to sie mowi "przyjazn miedzy kobieta a mezczuzna nie istnieje"predzej czy pozniej ktoras z osob sie zakocha. W tym przypadku zakochuja sie w sobie na wzajeem. Moge ja śmiało poleci ;)

Mimo tytułu książka przyciągnęła moją uwagę (żadna tam trzydziestka, ledwie 20 :)). Nie zawiodłam się, książka wydaje się na pozór zwyczajna. Para przyjaciół, są w sobie zakochani i udają, że nic poza przyjaźnią ich nie łączy. Jednak po latach pojawiają się dawne miłości głównych bohaterów i wtedy wszystko jeszcze bardziej się komplikuje. Wtedy nawet przyjaźń ciężko jest...

• Domowa biblioteczka
  • Literatura w spódnicy