Kup teraz - 1 oferta w cenie od 46.87 zł do 46.87 zł

Albatros
FUNNY GIRL
literatura piękna
Magdalena Koziej

Może być. Nawet fajnie się czyta. Fani Brytyjskich komedii powinni się odnaleźć w fabule "Funny girl". Ja się, niestety, nie odnalazłam.

Książka lekka, miejscami zabawna, ale na pewno jej nie zapamiętam. Historia trochę o niczym. Napisana dosyć prostym językiem, czyta się bardzo szybko.

Ależ się umęczyłam! Niby szybko się czyta, książka pełna dialogów, ale jakby stało wszystko w miejscu. Słaba.

Z bólem przyznam, że ta "zabawna dziewczyna" nie porwała mnie. Znalazłam tę pozycję przypadkiem i postanowiłam sprawdzić, co w sobie kryje. No i, jak dla mnie, nic ciekawego. Przetrwałam pięćdziesiąt stron i podziękowałam. Styl pisania, główna bohaterka - nie trafiły w mój gust. Może to po prostu nie był mój dzień na tego typu lekturę.

Powiesc obyczajowa, ma sporo zabawnych dialogów, jest o serialu BBC takiej tandetnej farsie i sama jako ksiazka podrabia ten styl.
Własciwie to mogloby z tego powstac przedtawienie taka lekka komedyjka, byłby to chyba lepszy pomysł, bo powiesc jest dosc "płaska" tak jak nomen omen głowna bohterka, ktora autor zreszta porzuca na rzecz tych dwoch scenarzystów w srodku...

Funny girl to książka, która przyjmnie się czyta. Być może dlatego, że podchodzi z dystansem zarówno do wydarzeń, jak i do bohaterów. Dzięki temu nawet w trudnych momentach dominujące są pogoda ducha i humor.
Fabuła ma standardową podstawę, czyli przeniesienie bohaterki do środowiska, do którego ona zupełnie nie jest przystosowana. Jednak potem nie następuje opis jej...

Sięgnęłam po tę powieść, by rozluźnić się po serii książek non-fiction, które przeczytałam. Zawiodłam się. Mam wrażenie, że sam autor nie wierzył w historię którą opisywał. Zakończenie napisane jakby na szybko, byle tylko oddać maszynopis i zapomnieć o całej sprawie.

Lata 60 ubiegłego wieku. Początki teleodbiorników w domach Brytyjczyków, szał na grupę The Beatles, oraz lądowanie człowieka na księżycu.
Pogoń za wielkim życiem w Londynie i talent ukryty w środku atrakcyjnej Barbary, której nikt nie traktuje poważnie. Młoda miss postanawia zrezygnować z tytułu piękności, oraz zostawić mało miasteczkowe życie i rozpocząć wielką karierę w...

Dobrnęłam do połowy. Książka nudziła mnie niemal od początku. Zawzięłam się jednak, żeby ją przeczytać, ponieważ dostałam ją w prezencie i już dość długo kurzyła się na półce. Kiedy zauważyłam, że czytanie jej męczy mnie coraz bardziej, uznałam, że chyba najwyższa pora odpuścić. Szkoda mojego czasu, żeby go marnować na lekturę, która zupełnie mi nie odpowiada. Papierowe...

Zaczęłam ją czytać w zeszłoroczne wakacje, ale nudziła mnie. Ciągle było powtarzane to samo. Porzuciłam ją.

Wczoraj jednak dałam jej drugą szansę. Kontynuowałam czytanie. Nie jest to jakieś arcydzieło. Taka trochę komedyjka bez konkretnego tematu. Trochę prawdziwego życia, trochę scen z tworzenia serialu.

Nie jest zła. Myślę, że w sam raz na rozluźnienie w upalny dzień....

• 2018
  • 2016