Kubuś Puchatek

Alan Alexander Milne Wydawnictwo: Nasza Księgarnia Seria: Kubuś Puchatek literatura dziecięca
Winnie The Pooh
2014-05-21
1955-01-01
Data 1. wydania:
1927-01-01
Irena Tuwim
Nasza Księgarnia
Kubuś Puchatek Kłapouchy Prosiaczek Krzyś Tygrysek Królik Sowa Przemądrzała Kangurzyca Maleństwo
Winnie The Pooh
literatura dziecięca
2014-05-21
Irena Tuwim
Kubuś Puchatek

To był koszmar. Przeczytałam tę książkę w ramach wsparcia siostrzenicy i do tej pory zachodzę w głowę dlaczego nikt w MEN nie zajmie się listą lektur szkolnych. W empiku opis książki zaczyna się takim oto zdaniem: Wzruszające, pełne liryzmu przygody Krzysia i jego przyjaciół w Stumilowym Lesie.
Wzruszające? Raczej okrutne i pełne przemocy (Rozdział VII jest tego dobitnym...

Dzień przed Dniem Książki dla Dzieci rozmawiając z koleżanką o pewnej akcji przypomniałam sobie o moim niedawnym zakupie, a gdy wzięłam książkę do ręki i zaczęłam czytać, tak przepadłam i nie zasnęłam póki jej nie skończyłam 😅

Zastanawiam się ile jest w Polsce takich osób, które choć raz nie słyszały o Kubusiu Puchatku, niedźwiadku z małym rozumkiem i Stumilowym Lesie, w...

Są takie książki, które nie potrzebują żadnej reklamy, to strzały w dziesiątkę, bezbłędne opowieści. "Kubuś Puchatek", to właśnie taka książka i nieważne, co tu o niej napiszę, każdy wie i bez tego, że to skarb. Ten nasz poczciwy miś bez rozumku na stałe zagościł w sercach milionów... właściwie, to niemal każdy go chociaż kojarzy - sukces przyczepił się Puchatka i go nie...

"Kubuś puchatek"
To historia tytułowego Kubusia Puchatka i jego przygód. Książka mojego dzieciństwa. Bardzo krótka historia, ma zaledwie 160 stron. No i co mogę wam powiedzieć? Bardzo lubię niezmiennie. To powieść z literatury dziecięcej, ale starsi nie będą się nudzić! To piękna powieść o prawdziwej przyjaźni, jest w dodatku przezabawna. Dużym atutem są piękne...

Stara książka ale pełna przygód ,,Kubusia Puchatka'' i jego przyjaciół z lasu. Dla dzieci w wieku 3/6 lat idealna.

Puchatka czytałam teraz po raz pierwszy. Mam wrażenie, że gdybym znała go z dzieciństwa doceniłabym go bardziej, ale czasu nie cofnę. Miałam duże oczekiwania i może dlatego trochę się rozczarowałam. Książka jest z pewnością urocza, ale nie dała mi tego, co myślałam że mi da. Polecam ją natomiast wszystkim dzieciom, bo im się jest młodszym tym więcej się widzi <3.

Szczerze to nie jest fanką tego uniwersum, aczkolwiek jak byłam dzieckiem to czytało się to nieźle.

Klasyka dla dzieci. Świetnie się czytało, bardzo działała na moją wyobraźnię. Te obrazy nawiedzają mnie do dziś ;)

Urocza piękna

"Kubuś Puchatek", to pierwsza książka, jaką przeczytałem i choćby z tego względu zajmuję istotne miejsce w moim życiu. Kto wie, czy gdybym zaczął od czegoś innego, to pokochałbym literaturę?

Dyskusje

17 419