Spotkamy się w Honolulu

Oficjalne recenzje i

Przypadki, trójkąty i Honolulu

[ 10 ] Link do recenzji

1982

Hiper megalomański popis efekciarskiej erudycji.

Mógł był jeszcze Autor dorzucić, obok rozważań o trójcy, filozofii odmierzania składników na knedle, surykatek, katastrof lotniczych, Garwolina, teorii ruchu skoczka szachowego, tekstu motetu we własnym przekładzie... itp. idt. coś jeszcze... Na przykład chętnie bym poczytała o nieboskłonie, albo o warstwach gleby... tego mi...

Książka warta przeczytania, choć czasami bardzo dziwny i niezrozumiały język jak dla mnie.

Parę lat temu (pewnie w roku wydania książki - 2014) czytano "Spotkamy się w Honolulu" w radiowej Trójce. Nie słuchałam zbyt uważnie, radio było po prostu włączone w pracy, a ja zajmowałam się czymś innym. Jednak jedno zdanie (o łacinie, tak naprawdę bez głębszego związku z całą książką) przykuło moją uwagę i stwierdziłam, że chcę kiedyś przeczytać tę powieść. No cóż, to...

Na ocenę i opinię przyjdzie jeszcze czas.

Świetnie napisana, ze smaczkami językowymi, genialnymi spostrzeżeniami i ciekawą fabułą.

Naprawdę dobrze czyta się tę książkę, co prawda wciągnęła mnie dopiero po około stu stronach, ale za to wciągnęła na dobre. :) Wszyscy piszą o wątku romansowym, ale dla mnie najciekawszym bohaterem był Marek - informatyk, uporządkowany, lubiący codzienne rytuały, kierujący się w życiu bardzo dziwną empatią. Wydawał mi się oryginalną postacią.

Poza tym mam wrażenie, że do...

Książka, która od pierwszych stron intryguje. Historia Romy, osadzona w dwóch czasach - lata 60-te i współczesność. Tu i teraz na jej drodze staje Piotr, czterdziestolatek, o pokolenie od niej młodszy. I niemożliwe staje się rzeczywiste - niezwykłe uczucie.
Bardzo subtelny język oddaje mnóstwo uczuć i wrażeń.
Jedyny minus - trochę przegadana.

Miłość nie wybiera. Niektóre związki, może nieco niesmaczne dla otoczenia, są oazą dla kochających się ludzi. Życie i literatura nie raz udowodniły, że znaczna różnica wieku zakochanych ludzi nie stanowi przeszkody dla uczuć. Ale każde z dwojga ma swój własny świat pamięci, w tym przypadku osadzony w zupełnie różnych czasach. Książka pewnie po raz tysiączny odkrywa znane...

Świetnie napisane, choć temat nie wzbudzi zachwytu w wielu ludziach.

Z sympatii do Autora nie będę tu nic pisać. Przeczytałam, odłożyłam na półkę.Koniec.

Dyskusje

• 2014