Księżniczka z lodu, cz. 1

Okładka książki Księżniczka z lodu, cz. 1
Camilla Läckberg Wydawnictwo: Czarna Owca Cykl: Saga o Fjällbace (tom 1) Seria: Czarna Seria Kolekcjonerska kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
2014-04-24
2014-04-24
Inga Sawicka

więcej Więcej

Pochłaniająca i lekko napisana. Szybko się czyta, choć końcówka rozczarowywuje..

Lackberg pisze lekko ale ciekawie i wciągająco. Cała seria to jedne z lepszych kryminałów, jakie czytałam. Ciekawe i pokręcone historie ciekawie spina postać Eriki i jej bliskich, tworząc mieszankę idealną.

Siegajac po pierwsza ksiazke z sagi o Fjallbace bylem ciekawy na ile bedzie mi to przypominalo sage o Lipowie hmmm nic z tych rzeczy, stylistycznie to dwie zupelnie rozne autorki co nie zmienia faktu że Lackberg czyta sie tak samo dobrze jak Puzynska i napewno siegne po kolejne książki tej autorki bo naprawdę warto bo było ciekawie i zaskakującą....

Bardzo fajna opowieść na pewno sięgnę po kolejne części.

Świetna powieść i styl autorki wpasował się w moje upodobania. Historia i zawiła intryga w powieści sprawiły, że nie mogłam się oderwać od książki i chciałam wiedzieć więcej i więcej.

Nadszedł czas by nadrobić zaległości "na odcinku" skandynawskiej sensacji. Wstyd się przyznać ale dopiero teraz sięgnąłem pierwszy raz po książkę Pierwszej Damy szwedzkiego kryminału. I nie zawiodłem się.
Co prawda nie jest to typowa powieść kryminalna - owszem wątek morderstwa stanowi trzon fabuły - ale, to działa na plus.
Mamy tutaj bardzo zgrabnie napisaną historię...

Bardzo przypadł mi do gustu styl autorki. Cała akcja była zawiła a jednak poprowadzona w tak realistyczny sposób. Bohaterowie dobrze wykreowani i ciekawi. Nie było tu żadnych niezrozumiałych decyzji. To kim był morderca to po prostu złoto. Nie mogłam się oderwać.
Na pewno przeczytam kolejne tomy.

Przeczytałam pierwszą część serii o Fjalbace wiele lat temu i... niestety, pamiętam z niej tylko tyle, że czytało się świetnie, że bardzo mnie wciągnęła, że bohaterowie przypadli mi do gustu, że akcja toczyła się w małej miejscowości w Szwecji i że przeszłość łączyła się z teraźniejszością. Niby sporo, ale o samej fabule nie powiem nic. Czy to więc dobra książka? Na pewno...

Fjällbacka to mała mieścina, która ma tendencje do „przyciągania” złych sytuacji - ale przecież bez tego nie byłoby tych wciągających historii :-)
Zaczynamy od odkrycia trupa w domu doglądanym przez sąsiada. Zmarła okazuje się być dobrze ułożoną kobietą, w której rzekome samobójstwo nie wierzy jej mama.
Historię próbuje rozwikłać Erika Falk i Patrik Hedström wyciągając...

28 452
    6 601